0

Dešimt stipraus verslininko savybių

balandžio 15, 2014 Psichologija

Pradedantieji verslininkai nuo pirmos dienos versle neišvengiamai susiduria su daugybe kliūčių. Tai sunki kelionė, kurioje daugelis neišsilaiko susidūrę su pirma (antra ar trečia) kliūtimi. Tam, kad perėjimas nuo pradedančiojo verslininko į sėkmingą būtų teigiamas, reikia išsiugdyti tam tikras charakterio savybes, publikacijoje rašo Gurbaksh Chahal, internetinės reklamos platformos „RadiumOne“ įkūrėjas, valdybos pirmininkas ir vadovas.

123rf.com nuotr.

123rf.com nuotr.

Mano nuomone, emocinis stiprumas yra vienas svarbiausių bruožų, kuriuos privalo turėti verslo žmogus. Geriausias būdas paaiškinti šią sąvoką išsamiau yra pateikti dešimt bruožų, kurie apibūdina emociškai stiprų verslininką.

Jie dėl nieko nesigaili

Emociškai stiprūs žmonės atsisako voliotis savigailoje. Jie neturi laiko vaidinti aukos rolės. Kai viskas klostosi ne taip, kaip norima, jie sugeba greitai atsigauti. Jie neapsistoja ties nesėkme. Jie supranta, kad pasaulis ne visuomet yra sąžiningas ir teisingas. Jie pasimoko iš blogų įvykių ir patirties bei juda pirmyn, kad sukurtų kažką pozityvesnio – jie ryžtingai priima sprendimą nepasiduoti.

Jie neužsiima tuo, kuo nenori užsiimti

Daugelis žmonių būna įtikinti užsiimti tomis užduotimis bei veiklomis, kurias privalo atlikti iš kaltės jausmo. O galbūt dėlto, jog neturi pakankamai stiprybės pasakyti „ne“. Tie, kurie yra emociškai stiprūs, sugeba mandagiai, tačiau tvirtai paaiškinti, kodėl jie neužsiims tam tikra veikla ir kodėl jie kuria kitus planus. Emociškai stiprūs verslininkai atsisako būti kontroliuojami.

Jie nebijo pokyčių

Emociškai stiprūs žmonės nebijo pokyčių. Tiesą pasakius, jie siekia pokyčių. Jie supranta pasaulio dinamiškumą ir tai, kad vienintelis patikimas būdas susikurti sėkmingą ateitį yra priimti naujas idėjas bei aplinkybes. Jie jokiu būdu neketina stagnuoti. Emociškai stiprūs žmonės dažnai ir suklesti kintančioje aplinkoje.

Jie nelaiko pagiežos ir nejaučia pavydo

Kai jūs esate emociškai stiprus, jūs neleidžiate, kad apmaudas bei įsižeidimas taptų jūsų gyvenimo dalimi. Jeigu kas nors jums padarė ką nors bloga, jūs iš to pasimokote bei atleidžiate – tiek sau, tiek kitam. Pagiežos laikymas galiausiai suvalgo patį žmogų, tad tai mažiausiai perspektyvus kelias siekiant susikurti ateitį. Neverta švaistyti laiko pagiežai, pykčiui bei pavydui.

Jie nemano, kad pasaulis jiems skolingas

Aš niekuomet nesupratau, kodėl kai kurie individai jaučia, kad jiems kažkas turi atnešti tam tikrų dovanų – darbo pasiūlymą, patrauklų atlyginimą ar kitos naudos. Mes gauname tai, ko nusipelnome atitinkamai pagal įdėtas pastangas bei turimus įgūdžius. Emociškai stiprūs žmonės suvokia, jog darbingumas yra pirmaeilis dalykas. Jų sėkmė priklauso tik nuo rezultato.

Jie kuria indėlį visuomenei

Kuo emociškai stipresnis žmogus, tuo jis labiau rūpinasi kitais žmonėmis – ir tuo labiau jie duoda visuomenei, daugiausia tiems, kurie yra mažiau sėkmingi ar susiduria su protiniais bei fiziniais iššūkiais. Kiekvienas gali pasitarnauti žmonijai skirdamas tam tikrą kiekį pinigų ar tam tikrą kiekį savo laiko. Emociškai stiprus žmogus kovoja už kitų žmonių teises, nes suvokia esantis visuomenės dalis.

Jie nusprendžia būti laimingi

Emociškai stiprūs žmonės nusprendžia būti laimingi. Jie žino, kad gali būti liūdni, pikti ar baimingi. Nepaisant to, jie nusprendžia būti laimingi. O buvimas laimingu yra nepaprastai svarbus žmogaus sveikata. Daugiau nei 20 metų trukęs Harvardo viešosios sveikatos mokyklos tyrimas parodė, jog emocinis gyvybingumas – „entuziazmas, vilties turėjimas, aktyvus įsitraukimas į veiklą, gebėjimas kovoti su iššūkiais bei rasti emocinį balansą“ – sumažina širdies ligų tikimybę.

Jie neeikvoja energijos tam, ko negali kontroliuoti

Gyvenime nutinka dalykų, kurių, norime to ar ne, kontroliuoti mes negalime. Jūsų skrydis gali būti atšauktas. Jūsų bagažas gali neatvykti. Jūsų futbolo komanda gali pralaimėti finale. Nėra jokios parsmės leisti šioms nesėkmėms dominuoti jūsų nuotaikos atžvilgiu. Tai gali nebent atimti iš jūsų entuziazmą bei energiją. Jeigu negalite dėlto nieko padaryti – judėkite į priekį ir keiskite tai, ką galite pakeisti.

Jie visuomet tiki savimi

Emociškai stiprūs žmonės turi sveiką ego jausmą. Jie neabejoja savimi. Jie su didžiuliu pasitikėjimu savimi juda gyvenimo kelionėje. Jeigu netikite savimi, kaip galite tikėtis, jog kažkas kitas jumis patikės? Kodėl kažkas turėtų tapti jūsų svajonės dalimi, jeigu jūs pats nuolat abejojate savo svajone?

Jie nebijo prisiimti rizikų

Turite būti emociškai stabilus, kai įžengiate į stambų verslą. Turite būti pasiruošęs prisiimti didžiules, tačiau, žinoma, paskaičiuotas rizikas. Ne viskas, ką darote, pavirs auksu, tad būkite pasiruošę parklupti bent keletą kartų. Apskaičiuokite savo rizikas ir potencialas naudas, išanalizuokite galimybes rinkoje ir kai reikia priimti sprendimą.. būkite nepaprastai ryžtingas.

15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.