0

Nemokami atvelykio renginiai visuomenei

balandžio 23, 2014 Eilės, Kultūra, Kūrėjai ir kūryba, Renginiai

M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas 2014 m. balandžio 26 d. (šeštadienį)  16 val. Bistrampolio dvare (Bistrampolio  g.  1, Kučių  kaimas, Panevėžio  rajonas) ,  o kitą dieną, balandžio 27 d., 13.30 val.,  Baisogalos dvare (R. Žebenkos  g. 12, Baisogala, Radviliškio rajonas)  kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose,  prisiminimuose).

Su šia programa tautiečius fondas pažindino jau aštuonis kartus: Paberžėje (Kėdainių rajone), Plateliuose (Plungės rajone), M. K. Čiurlionio namuose (Vilniuje), Švėkšnoje (Šilutės rajone), Nidoje, Rietave, Klaipėdoje, Paežeriuose (Vilkaviškio rajone). O dabar ši programa bus atlikta Baisogalos bei Bistrampolio dvaruose. Beje, M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas savo pirmaisiais veiklos metais, 2006 m. gruodžio 22 d.,  Baisogalos dvare jau yra organizavęs renginį:

žiūr.  ciurlioniopaveldas.lt

„Kiek daug apie Paulių Širvį prirašyta. Kiek daug pripasakota. Kiek daug jį pažinojusių, kiek daug „draugų“. O jis parašė: „Aš toks vienas,velnioniškai vienas“…

Paulius Širvys

Mes jo nepažinojom. Mes jį matydavom iš tolo. Mes nedrįsom plekšnoti jam per petį ar siūlytis į „bičiulius“. Mums jis buvo didis Poetas. Toks ir liko.

Kompoziciją „Amžinai amžinai neramus“ dėliojau kaip mozaiką iš jo paties ir jo Vienintelės prisiminimų, laiškų. Čia skambės Poeto kaimynų, draugų ir… nedraugų mintys apie jį ir jo poeziją. Čia dainuosime jo tekstais sukurtas dainas.

Sunku patikėti, bet buvo ir tokių, kurie ne tik mokė Poetą, kaip rašyti eilėraščius, bet ir įsakmiai nurodinėjo apie ką rašyti.

Nuo išdavystės, pasipūtimo, primityvizmo, nuo Generolų poezijoje Poetas bėgo į kavines, užkandines, bėgo į jūrą, bėgo į absoliučią Vienatvę. Taip gimė geniali Poezija, taip save naikino Poetas. Tačiau ir Poezija, ir Poetas išliko mūsų širdyse.

Ateikite ne į literatūrinę popietę, ne į susitikimą su aktoriais. Ateikit į svečius pas Paulių Širvį. Jo namų durys visiems buvo atviros. Šią popietę Jis atvers Jums savo Širdį“

Kompozicijos autorius Česlovas Stonys

Atlikėjai:

ČESLOVAS STONYS – aktorius;

SAULIUS SIPAITIS – aktorius;

PRANAS ZAREMBA – operos solistas.

Prieš renginį Baisogalos dvare dar pakviesime susipažinti su Karolinos Vitkauskaitės Tarnauskienės  kūryba: paveikslais bei eilėraščiais motinystės tema ,,Išsipildymas motinystėje.

,,Motinystė – neaprėpiama grožio šalis, apie kurią norisi kurti eiles, dainuoti dainas, išreikšti tai spalvomis. Ji tiek visa ko pilna, kad niekuomet iki galo neišpiešime, neišdainuosime, neiškalbėsime viso šio slėpinio. Dalinuosi savo pastangomis grožiu pagerbti motinystę – tai mano paveikslai ir eilės. Motinystė per daug paslaptinga ir per daug intymi, kad kalbėčiau apie ją proza. Apie motinystę norisi kalbėti dainingai.“

RENGINIAI ATVIRI VISIEMS IR NEMOKAMI

Paulius Sirvys_Bistrampolis_Baisogala_2014m_A2

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.