0

Baltų karybos gyvosios istorijos klubas „VARINGIS“

lapkričio 13, 2010 KARYBA

Norime besidomintiems baltų kultūra pristatyti baltų karybos gyvosios istorijos klubą „VARINGIS“


Svetainė www.varingis.lt apie save pristato:

„Lietuvoje yra daug žmonių, neabejingų savo šalies istorijai, besidominčių tūkstantmete lietuvių tautos ir baltų genčių praeitimi. Daugelis žavimės mūsų protėvių ištverme ir atkaklumu, sugebėjimu atsispirti nuolat į mūsų žemes besigviešusių užkariautojų puolimams. Lietuviai ir kitos baltų gentys ne tik gynėsi, bet ir pačios puldinėjo kaimyninius kraštus. Karyba ilgus amžius buvo neatsiejama žmonių gyvenimo dalis. Muziejų eksponatais tapo daugybė protėvių kapuose ir kovų vietose rastų ginklų. Šiek tiek žinių apie senovėje vykusias kovas pateikia ir rašytiniai šaltiniai. Tačiau bent kiek aiškiau suvokti, kas buvo senovės karyba, galima tik pačiam paėmus į rankas kovos kirvį, kalaviją, ietį, skydą ar kitą ginklą, pajutus jo svorį ir jėgą.

Klubo istorijos pradžia – 2003 metai. Tačiau jo šaknys siekia gerokai senesnius laikus. Pirmieji  į Varingį susibūrę bendraminčiai, jau ragavę kovų alsavimo, pergalės ir pralaimėjimo džiaugsmo.
Varingis – karo istorijos klubas, vienijantis žmones, besidominčius X-XIII amžiaus baltų genčių karyba ir gyvensena, vienu iš įdomiausių mūsų Tėvynės istorijos etapų – valstybės susikūrimo priešaušriu.

Gytautas Braidokas

Varingio  narių ginkluotė ir apranga gaminama nagrinėjant archeologinių ir istorinių tyrimų duomenis. Be materialinės kultūros – rūbų, ginklų, papuošalų, buities rakandų, mus domina ir dvasinė protėvių kultūra su savo tradicijomis, tikėjimais, dainomis…Daug tuometinės kultūros elementų yra išlikę ir iki šių dienų. Mūsų tikslas surinkti jas, suprasti protėvių išmintį bei patyrimą, ir tai perduoti ateinančioms kartoms. Mes stengiamės kuo labiau priartėti prie gyvos mūsų istorijos ir norime, kad kiti žmonės, žvelgdami į mus ir mūsų demonstruojamas kovas, bent akimirkai pajaustų gyvą praeities dvelksmą.
Klubas gyvena pagal tam tikras vidaus taisykles, tačiau mūsų durys yra atviros kiekvienam, besidominčiam gyvąja istorija ir pasiryžusiam šiam tikslui skirti dalį savo laiko ir šiek tiek pinigų, kurie būtini aprangai ir ginkluotei įsigyti.“

Klubui vadovauja seniūnas Gytautas Braidokas.

Klubas sudarytas ne tik iš vyrų, bet ir dailiosios lyties atstovių, kurios padeda kariams ruoštis, dalyvauti renginiuose, skaniai ruošti valgyti ir užsiimti įvairiais amatais.  Šis klubas ne tik domisi istorija, atkurinėja ginkluotę, bet ją ir išbando, eksperimentuoja, taip prisidėdami prie istorinių duomenų tikslinimo, priartinimo prie galimos anuometinės realybės. Norėtume pasiūlyti pasižiūrėti, kaip Varingio kariai išbando šarvus

Parengta pagal www.varingis.lt skelbiamą medžiagą

© 2010, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.