0

Referendumas dėl žemės pardavimo neįvyko

birželio 29, 2014 NAUJIENOS, Tautos balsas

Referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams Lietuvoje baigėsi. Iki 19 val. rinkėjų aktyvumas tebuvo kiek daugiau nei 10 proc., o tam, kad referendumas įvyktų, jame turėjo balsuoti daugiau nei 50 proc. rinkėjų. Abejonių nėra – referendumas neįvyko.

Fotodiena.lt nuotr.

Fotodiena.lt nuotr.

Atnaujinta 20.08 val. Referendumas neįvyko

Jau pasibaigus balsavimui VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas pranešė, kad iki 19 valandos į rinkimų apylinkes dalyvavo 10,92 proc. rinkėjų.

„Rekordiškai mažai, turbūt nelabai kas ir tikėjosi“, – sakė Z.Vaigauskas. Pridėjus balsavusius iš anksto susidarė 14,09 proc. Prie jų bus pridėti ir balsavusieji užsienyje. „Preliminariai iš viso 19 val. pareiškė savo valią 356 tūkst. rinkėjų“, – kalbėjo VRK pirmininkas.

Aktyviausi sekmadienį buvo Pakruojo rajono gyventojai, čia iki 19 val. savo valią išreiškė 15 proc. rinkėjų. Mažiausiai balsavusiųjų – Visagine, vos apie 6 proc. gyventojų.

19 val. duomenimis, Vilniuje rinkimų dieną balsavo 9 proc., Klaipėdoje – 10 proc., Kaune – 11 proc. rinkėjų.

Pažeidimų – vos keli

Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla pranešė, kad iš viso policija gavo apie 21 pranešimą apie pažeidimą. Daugiausia – iš Klaipėdos, aštuonis. Pradėtos dvi administracinės teisenos, dėl 15 pranešimų tikslinama informacija. Daugiausia pranešimu – dėl galimų agitacijos pažeidimų.

„Vienas dalykas yra penktadienį per LRT televiziją vykusi agitacinė laida, kai vienas iš laidos dalyvių pakankamai neatsakingai žarstėsi kaltinimais ir raginimais ir bus svarstoma pradėti ikiteisminį tyrimą. Taip pat dėl komentarų internetinėje erdvėje, gana įžeidžių“, – sakė R.Požėla.

Įdomiausias įvykis, anot R.Požėlos, įvyko Jurbarko rajone, Raudonėnų kaime. „Vienas pilietis važinėjo po kaimą ir dėkojo per garsiakalbį tiems, kurie ėjo balsuoti, taip pat agitavo eiti į referendumą. Pareigūnams nuvykus ir pradėjus bendrauti, pilietis užsitrenkė automobilio dureles ir nuvažiavo iš vietos, nuvažiavo į savo kiemą, paliko mašiną, užsirakino namuose ir bandė tik per langą bendrauti. Gali būti pradėtos dvi teisenos dėl teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų nevykdymo“, – teigė R.Požėla.

15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.