0

VILNIUJE Europos Baltų etninių religijų sąšauka – konferencija

liepos 5, 2014 PASAULĖŽIŪRA, Renginiai

2014-07-11 VILNIUJE Europos Baltų etninių religijų sąšauka – konferencija MOTINA ŽEME, SUJUNKI MUS

Seimo spaudos konferencijų salėje, Gedimino pr. 53

Europos etninių religijų kongresas sykiu su Romuva – Senovės baltų religine bendrija rengia kasmetinę Europos etninių religijų ir tradicijų konferenciją. Konferencijos rengiamos  nuo 1998 metų kasmet vis kitoje Europos šalyje ir  yra skirtos stiprinti Europos tautų solidarumą ir tarpreliginį dialogą.ECER-logo-page-0-2
Šių metų konferencijos tema – MOTINA ŽEME, SUJUNKI MUS.  Šio susibūrimo tikslas – didinti ekologinį sąmoningumą, remiantis lokalinėmis  ryšio su žeme tradicijomis.
Konferencija bus rengiama Vilniuje 2014m. liepos 8-9 dienomis. Konferencijos atidarymo proga 8 dieną 18 val. susirinkusieji atliks dievų ir protėvių pagerbimo apeigas prie Verkių aukuro.
Į konferenciją atvyksta etninių religijų atstovai ir mokslininkai tyrinėjantys prigimtines religijas ir prigimtinių tikėjimų bendruomenių atstovai  iš  20 šalių – daugiausia iš Europos, bet laukiama svečių ir iš JAV,  ir iš Indijos.
Konferencija vyks Lietuvos Seimo konferencijų salėje. Pradžia – 9 dieną 11 val. Manome, kad toks platus prigimtinių religijų atstovavimas ir tarpreliginio dialogo galimybės turėtų sudominti  plačią auditoriją, tad konferencijos pradžioje kviečiame žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją. Spaudos konferencijos pradžia – 9 dieną 10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje.

Europos etninių religijų kongreso iniciatoriai ir kūrėjai ( anksčiau Pasaulio etninių religijų kongresas) – yra Lietuvos Romuva. Ji pirmoji Europoje ėmėsi iniciatyvos telkti prigimtinių tikėjimų atstovus  ir pradėjo rengti konferencijas.
Pirmoji surengta 1998 metais Vilniuje. Joje dalyvavo 30 delegatų iš 18 šalių. Lietuvoje buvo surengtos ir penkios pirmosios konferencijos. Toliau iniciatyvos ėmėsi kitų šalių prigimtinių religijų organizacijos ir konferencijos  buvo surengtos  Latvijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Belgijoje, Danijoje ir  kitose šalyse.
Lietuviai krikščionybę priėmė paskutiniai Europoje, ir čia yra turtingiausias ir giliausias prigimtinės religijos šaltinis – mūsų folkloras, tautosaka, liaudies dainos, mitai – tai ta nepertraukiama tradicija, kuri įkvepia mus ja džiaugtis, ją tęsti ir dalintis su kitais – sako viena iš konferencijos organizatorių, Romuvos vaidilė Inija Trinkūnienė.
Registracija į konferenciją el. paštu: nijole.balciuniene@lrs.lt iki liepos 5 dienos.

etnokultura.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.