0

Rugpjūčio 27d. Rusijos armija įsiveržė į Ukrainą.

rugpjūčio 28, 2014 NAUJIENOS

Rusija pradėjo atvirą agresiją prieš Ukrainą – ketvirtadienio naktį buvo užimtas Novoazovsko miestas, Rusijos karių motinos skaičiuoja, kad Ukrainoje iš viso yra 15 tūkst. rusų karių, mažiausiai 400 – sužeisti arba žuvę. Ketvirtadienį Ukrainos antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgos prarado strategiškai svarbios Saur Mahilos aukštumos kontrolę, o Rusijos kariai su teroristais ruošiasi puolimui Šachtarsko–Ilovaisko kryptimi. Vakarai pasmerkė Rusijos intervenciją, o Vladimiro Putino patarėja pripažino, kad rusai įsiveržė į Ukrainą.

Foto alloverpress.ee

Foto alloverpress.ee

14.42 val. Vladimiro Putino patarėja pripažino: Rusija veržiasi į Ukrainą

Rusijos prezidento Vladimiro Putino patariamosios tarybos žmogaus teisių klausimais narė Ela Poliakova ketvirtadienį pareiškė tikinti, kad Rusija surengė intervenciją į Ukrainą.

„Kuomet žmonių masės tankuose, vadovaujamos karo vadų ir naudodamos sunkiąją artileriją  ir sunkiuosius šarvuočius, yra kitos šalies teritorijoje ir kerta sieną, aš tai vadinu invazija“, – teigė E.Poliakova.

Situacija Rytų Ukrainoje (08 28)

Situacija Rytų Ukrainoje (08 28)

14.26 val. Luhanske tęsiasi susišaudymai

Kaip skelbia Ukrainos naujienų agentūra „Unian“, miesto gyventojai jau 26 dienas gyvena be elektros, vandens, neveikia telefonai.

Miesto tarybos atstovai teigė sulaukiantys informacijos iš gyventojų apie tebevykstančius apšaudymus, nors šūvių ir sprogimų garsus žmonės girdi rečiau. Miesto gyventojų pateiktais duomenimis, Luhanske yra daug nuo sprogimų nukentėjusių gyvenamųjų namų.

Į miestą neatgabenami maisto produktai, medikamentai, kuras, gyventojams netiekiamas vanduo. Parduotuvėse asortimentas ypač menkas – duona ir būtiniausios prekės, prie jų driekiasi eilės. Daugumai žmonių baigiasi pinigai, nes Luhanske jau kuris laikas nemokamos algos, pensijos ir socialinės išmokos.

14.15 val. Ukrainiečiai masiškai užsirašinėja savanoriais

Po žinių apie atvirą Rusijos įsiveržimą į Ukrainą Charkove nusitiesė eilės prie savanorių punktų.

14.03 val. Julija Tymošenko Donecko ir Luhansko srityse siūlo įvesti karo padėtį

Susitikime su žurnalistais Kijeve partijos „Batkyvščina“ lyderė Julija Tymošenko pareiškė, kad dėl Rusijos pajėgų įvedimo į Ukrainą, šalyje būtina paskelbti karinę padėtį, rašo TV kanalo „Dozhd“ naujienų svetainė.

J.Tymošenko teigimu, būtina nedelsiant įvesti karinę padėtį Donecko ir Luhansko srityse. Tam, kad būtų priimtas šis sprendimas, reikalinga surengti nepaprastąjį Ukrainos Aukščiausiosios Rados posėdį.

Politikė pabrėžė, kad ji ir jos sąjungininkai remia Ukrainos prezidentą ir visą šalies valdžią.

13.15 val. Rusijos kariai su teroristais ruošia puolimą Šachtarsko–Ilovaisko kryptimi

Teroristai kartu su Rusijos kariais persigrupuoja ir ruošiasi puolimui Šachtarsko–Ilovaisko kryptimi, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Apie tai savo „Twitter“ paskyroje paskelbė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba.

11.37 val. Rusijos remiami smogikai perėmė strategiškai svarbią aukštumą

Rusijos žiniasklaida patvirtino, kad „Donecko liaudies respublikos“ teroristai, o iš tikrųjų Rusijos armija, užėmė strategiškai svarbią Saur Mohilos aukštumą Donecko srityje, kurią anksčiau kontroliavo Ukrainos kariai. Apie tai paskelbė Rusijos žurnalistai, remdamiesi savo atstovais įvykio vietoje. Nuotraukoje, kurią paskelbė laikraštis „Komsomolskaya pravda“, matoma sugadinta Ukrainos karinė technika, taip pat nebėra Ukrainos vėliavos.

Naujienų svetainė tsn.ua paskelbė, kad yra aišku, jog mūšyje dėl Saur Mohilos žuvo du Ukrainos nacionaliniai didvyriai – Timuras Juldaševas ir Ivanas Žuravliovas. T.Juldaševas išgarsėjo tuo, kad Slovjansko išlaisvinimo metu nuo miesto tarybos pastato nukabino teroristų grupuotės vėliavą, o vietoje jos iškabino Ukrainos nacionalinę dvispalvę. I.Žuravliovas – Luhansko miesto patriotas, kuris organizavo miesto savigynos būrius.VIDEO: Rusijos armija užėmė svarbią Saur Mohilos aukštumą

10.52 val Rusijos kariai apsunkino ATO pajėgų veiksmus 
Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ vadovas Dmitrijus Tymčukas save paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė, kad papildomų Rusijos karių įvedimas į Ukrainos teritoriją apsunkino antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgų veiksmus Donbase, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Jis pažymėjo: „Rusija perėjo nuo nesistemingos paramos smogikams žmonėmis ir ginklais prie sistemingos didelio masto karinės operacijos kartu su teroristais. Rusai kartu su teroristais bando plėsti savo kontroliuojamą teritoriją. Novoazovsko rajone, nepaisant visų problemų, situacija nėra katastrofiška, tačiau prie Amvrosijevkos padėtis itin sunki“, – teigė D.Tymčukas.

10.14 val. Teroristų vadeiva pripažino, kad jiems padeda Rusijos kariai

Apsišaukėliškos „Donecko liaudies respublikos“ „premjeras“ Aleksandras Zacharčenka pripažino, kad smogikų, kovojančių su Ukrainos kariuomene Donbase, pusėje kariauja ir Rusijos piliečiai. Tai jis pasakė TV kanalo „Rossija 24” eteryje, rašo naujienų svetainė vesti.ru.

A.Zacharčenko teigimu, smogikai niekada neslėpė, kad kartu su jais kovoja daug Rusijos piliečių, be kurių pagalbos vietos teroristams būtų labai sunku.

„Savanoriais iš Rusijos atvyksta daug buvusių karininkų, jie kovoja kartu su mumis, suprasdami, kad tai jų pareiga“, – tikino A.Zacharčenka.

9.05 val. Rusijos karių motinos: Ukrainoje yra 15 tūkst. rusų karių

Rusija į Ukrainą yra atsiuntusi apie 15 tūkst. karių, teigia Rusijos karių motinų komitetų sąjungos vadovė Valentina Melnikova, skelbia TSN.ua. Pasak jos, dalis jų – dirbantys pagal kontraktą, dalis – šauktiniai. Ji pabrėžė, kad sunku pasakyti tikslų skaičių – neaišku, kiek yra atvykusių be oficialių sutarčių.

V.Melnikova atskleidė, kad vienas karys, dislokuotas Gukove, atsiuntė savo motinai žinutę, kurioje teigė, jog pulkininkas Medinskis sukvietė visus karius ir liepė jiems pasirašyti sutartis. „Mes jus siųsime į Luhanską. Jeigu nepasirašysite – aš pasirašysiu už jus“, – pareiškė jis.Trečiadienį Rusijos karių motinų komitetas Stavropolio krašte sudarė sąrašą, kuriame buvo paskelbtos 400 sužeistų ir nužudytų karių pavardės.7.11 val. Rusijos kariai užėmė Novoazovską„Novoazovską užėmė Rusijos kariai, kelius jo link užblokavo tankai. Gyventojams neleidžiama išvykti. Pasak Rusijos kariuomenės, rytoj bus „valomas“ miestas“, – tiesioginiame 5-ojo kanalo eteryje paskelbė V.Šilovas, rašo naujienų agentūra „Unian“.Pasak jo, šią informaciją pranešė vienas iš bataliono karių, esantis patikros punkte prie Mariupolio, žinias patvirtino ir Novoazovsko policija bei miesto meras.

„Novoazovsko miesto valdžia buvo evakuota į Mariupolį. Tačiau vyksta keisti dalykai. Sprendžiant iš vienoje iš būstinių esančių ginklų, Mariupolio policija yra neginkluota“, – jis pridūrė.

Prorusiški teroristai taip pat patvirtino, kad miesto nebekontroliuoja Ukrainos kariai. „Donecko liaudies respublikos“ („DNR“) tankai įvažiavo į Novoazovską ir užėmė pozicijas prie vakarinių miesto pakraščių, „DNR“ kontroliuoja visus tris pervažiavimo punktus pasienyje tarp Rusijos ir Marinovkos, Uspenskos ir Novoazovsko“, – skelbiama teroristų svetainėje novorosinform.org.

Ukraina, JAV, Švedija: Rusija pradėjo karinę invaziją

„New York Times“ korespondentas Novoazovske Andrew Krameris ketvirtadienį patvirtino, kad Rusijos kariai įsiveržė į Ukrainą. Pasak jo, su tankais puolami Ukrainos kariai buvo priversti atsitraukti iš miesto. Jo teigimu, Vakarų pareigūnai mano, jog Rusijos invazija į pietryčių Ukrainą yra dalis plano, kaip įgyti privažiavimą sausuma prie okupuoto Krymo.

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Zorianas Škiriakas trečiadienio vakare tiesioginiame eteryje pareiškė, kad Rusijos armija įsiveržė į Ukrainos teritoriją ir dabar karinę invaziją vykdo keliomis kryptimis, rašo news.liga.net.

„Reikia pažymėti, kad prasidėjo plataus masto karinė Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų invazija į Ukrainos teritoriją. Ji vykdomas keliomis kryptimis. Rusijos Generalinis štabas siunčia savo smogikus, kad jie užimtų gyvenvietes Donbase“, – trečiadienio vakarą sakė ministro patarėjas Z.Škiriakas.

Trečiadienio vakare Jungtinių Valstijų valstybės departamento atstovė Jen Psaki taip pat pareiškė, kad Rusija pradėjo tiesioginę invaziją. Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad Rytų Ukrainoje kaunasi Ukrainos ir Rusijos kariai.

15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.