0

Lietuviai dosniai aukoja ukrainiečiams

rugpjūčio 29, 2014 Ukraina

Batai, vaistai, miegmaišiai, maistas – viskas tvarkingai gula į dėžes, kurios jau kitą savaitę pasieks nuo Rusijos agresijos besiginančius Ukrainos karius. Išvis planuojama surinkti 2 tonas būtiniausių daiktų. Ukrainiečiams noriai aukoja ne tik piliečiai, bet ir verslas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Jonas Ohmanas

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Jonas Ohmanas

Tai ne pirmas kartas, kai judėjimas, pasivadinęs „Blue/Yellow“ siunčia paramą į Ukrainą, tačiau šįkart jos bus nepalyginamai daugiau, nes į Kijevą jos nebereikės gabenti keliais. Ją nuskraidins Krašto apsaugos minisiterijos skirtas karinis lėktuvas „Spartan“.

Vežė pats

Dar šią savaitę Ukrainą pasiekė ir mažesni lietuvių suaukoti daiktų paketai. Juos judėjimo „Blue/Yellow“ vedlys, režisierius Jonas Ohmanas į Ukrainą vežė pats. Sako, kad tokiu būdu ir patikrino, per kuriuos žmones parama tikrai pasieks tuos karius, kuriems pagalbos reikia labiausiai.

„Einame į aukštesnį lygį. Vežame daiktus, kuriuos sunkiau gauti, bendradarbiaujame su Ukrainos ambasada. Vežame į Kijevą, o iš ten batalionų ryšininkai į savo dalinius perduoda. Dabar Lietuvos kariuomenė sudarė tokią puikią galimybę išsiųsti daiktus lėktuvu. Mes iš tikrųjų prašėme padėti nugabenti 500 kg., bet leido surinkti net 2 tonas ir tikiu, kad tai pavyks padaryti“, – 15min.lt pasakojo J.Ohmanas.

Jo tvirtinimu, dabar organizacija yra patikrinusi kelius, kaip geriausia siųsti paramą, tačiau iš pradžių būta įvairių sunkumų. Kelios siuntos tiesiog prapuolė nepasiekusios tikslo.

„Visada atsiranda žmonių, kurie net iš konfliktų nori pasipelnyti. Be abejo, mes tai jaučiame, teko su tokiais žmonėmis susidurti. Gerai, kad nedaug. Tačiau dabar darome bandymus. Siunčiame nedidelius siuntinius ir žiūrime, ar jie neprapuls. Porą siuntų praradome, bet dabar žinome, su kuo bendrauti. Ypač nepatartina vežti per Baltarusiją“, – pasakojo visuomenininkas.

Suprato, kas yra karas

Dabar grupė jau turi ryšininkus, kurie veža daiktus, pavyzdžiui, kas savaitę. Tų ryšių atsiranda vis daugiau, vis rimtesnių.

„Ypač sukrečia pažintys su karių žmonomis, draugėmis. Jauti tokią žmogišką desperaciją ir viltį kartu. Automatiškai atsiranda noras padėti kuo daugiau, nors, žinoma, visiems padėti neįmanoma, ir abejojame, ar visus sugebėsime aprūpinti, nes norinčių yra labai daug“, – teigia J.Ohmanas.

Nors pats yra atlikęs tarnybą, J.Ohmanas sako tik dabar, kai pamatė, kas vyksta Ukrainoje, pats iki galo suprato, koks baisus yra karas, ir apie ką kalba jo tolimi giminaičiai Suomijoje, išgyvenę ir atsimenantys Žiemos karą.

„Situacija kasdien rimtėja. Dabar vyksta invazija jau atviriau, nei iki šiol. Kijeve jaučiasi desperacija. Ta vidinė įtampa jaučiasi kiekviename žingsnyje. Politinių, socialinių skirtumų toje visuomenėje daug ir tai vis labiau justi. Kijeve, pamatę brangius automobilius iš Luhansko, žmonės šaiposi: štai pabėgėlis. Yra visko. Ir visko dar bus, nes karą laimėti vieną, bet laimėti taiką – taip pat iššūkis“, – pažymi pašnekovas.

Gelbsti ir civiliams

Tarp 2 tonų daiktų, kurie kitą savaitę iš Lietuvos pasieks Ukrainą, būtiniausi reikmenys: kariniai drabužiai, miegmaišiai, šalmai, priemonės ginklams valyti, maistas, vaistai, mokyklinės prekės.

Didžiausią dalį vos per parą sunešė Lietuvos žmonės. Tarp aukotojų ir jaunimas, ir seneliai, ir verslas. Gintarinė vaistinė ir „Medicata filia“ paaukojo vaistų ir medicinos priemonių, “Lelija” skyrė 250 šiltų striukių. Šaulių sąjunga pirko sausus davinius.

„Nieko nebegalima išskirti. Ėjo studentai, nepasiturintys žmonės atnešė dvi poras pirštinių, atėjo senukai, kurie pasiremdami lazdomis atnešė du didžiulius maišus. Labai platus palaikymas. Ateina ir Lietuvos rusai. Toli gražu ne visi jie už Putiną. Šiandien tai matėme“, – pasakojo paramą surūšiuoti padedantis Šarūnas Matulevičius.

Labiausiai dar trūksta karinės amunicijos: aprangos, miegmaišių, batų, palapinių ir vaistų. Jei turite tokių daiktų ar galite jų nupirkti, iki penktadienio vakaro juos galite pristatyti:

Vilniuje: Vašingtono a. 1 (Demokratinės politikos institutas) arba L. Stuokos -Gucevičiaus g. 11 (TS-LKD būstinė).

Kaune: Laisvės al. 99 (II a, 6 kab.).

Kitą savaitę vėl bus galima ukrainiečiamas aukoti pinigais. Nuo krizės Ukrainoje pradžios iki dabar ukrainiečiams Lietuvoje jau buvo surinkta apie 120 tūkst. litų.

BALTAI.LT REMIA ŠIĄ AKCIJĄ IR PRAŠO GALINČIUS PAAUKOTI KREIPTIS ŽEMIAU NURODYTAIS ADRESAIS IKI PENKTADIENIO VAKARO

www.15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.