0

Parama Ukrainos žmonėms neišskraidinta

rugsėjo 1, 2014 Lietuvos aktualijos, Ukraina

Liepa Želnienė//

Judėjimo „Blue/Yellow“ surinkti daiktai antradienį kariniu lėktuvu „Spartan“ turėjo būti gabenami į Kijevą, o iš ten paskirstyti tiems, kam jos labiausiai reikia. Paramos organizatoriai džiaugėsi, kad surinko beveik 7 tonas būtiniausių daiktų: batų, drabužių, medikamentų, šiltų drabužių. Tačiau pirmadienį atvežus krovinį į Zoknius paaiškėjo, kad į lėktuvą nebus leidžiama pakrauti nė anksčiau žadėtų 2 tonų daiktų.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Parama Ukrainos kariams

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Parama Ukrainos kariams

„Informacijos kol kas neturime daug. Jonas Ohmanas pats šiuo metu yra Zokniuose ir aiškinasi plačiau, bet kol kas galiu pasakyti, kad gabenamo krovinio kiekis sumažintas iki 500 kilogramų“, – sakė judėjimo „Už demokratiją. Ukraina“ vadovas Šarūnas Matulevičius.

Anot jo, daugiausia problemų kilo dėl to, kad „Spartanu“ į Ukrainą norėta siųsti 18 NATO standartus atitinkančių šalmų ir keturias neperšaunamas liemenes.

„Buvo aiškinama, kad tokie daiktai lyg skatintų konfliktą. Tuo tarpu mes manome, kad šių daiktų tikrai neįmanoma laikyti karine ginkluote, nes liemenės ir šalmai skirti tik gynybai, apsaugai – jų niekaip nepanaudosi puolimui“, – aiškino jis.

Pasak Š.Matulevečiaus problemą bandoma išspręsti Zokniuose.

J.Ohmanas 15min.lt tvirtino, kad siunčiamo krovinio svorį Jungtinis štabas pradėjo mažinti vos atvykus į Zoknius.

„Iš pradžių patys pasiūlė dvi tonas, viską suderinome, jie žinojo, ką vežame, o čia atvažiavus pradėjo mažinti kas pusvalandį po 500 kilogramų. Dabar nusprendėme, kad vešime viską vilkikais, nes čia kažkoks pasityčiojimas“, – pirmadienio popietę sakė J.Ohmanas.

Primename, kad iš pradžių paramos rinkimo organizatoriai iš KAM prašė nuskraidinti 500 kilogramų krovinį į Ukrainą, tačiau ministerija pati pasiūlė gabenti visas 2 tonas daiktų. Lietuvos žmonės ir verslas per keturias dienas į paramos rinkimo punktus tuo tarpu sunešė net 6 tonas daiktų.

Papildyta 19.26 val. KAM: buvo sutarta tik dėl 500 kg

Su humanitarinę pagalbą ukrainiečiams rinkusiais visuomenininkais prieš savaitę buvo suderinta, kad Lietuvos kariuomenės transporto lėktuvu C-27J „Spartan“ į Kijevą būtų nugabenta 500 kilogramų žmonių paaukotų daiktų ir maisto, teigia kariuomenės vado atstovas spaudai Mindaugas Neimontas.

KAM išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad Lietuvos karinių oro pajėgų orlaivio „Spartan“ skrydis yra užregistruotas kaip humanitarinės pagalbos gabenimas, todėl kariuomenė karinės paskirties priemonių į lėktuvą  priimti negali. Dėl kito paramos Ukrainai krovinio esą bus tariamasi vėliau.

„Paskutiniais duomenimis, bus paimta tiek, kiek ir buvo suderinta – 500 kilogramų“, – BNS sakė M.Neimontas, aiškinęs, kad kalbėdami apie neva suderintas 2 tonas krovinio visuomenininkai kalba netiksliai. Jo teigimu, prašymą paimti iš žmonių surinktą siuntą visuomenininkai pateikė rugpjūčio 20 dieną, o jo preliminarus svoris suderintas rugpjūčio 25-ąją.

Lėktuvas „Spartan“ bus pakrautas ankstų antradienio rytą, o išskristi turėtų vėliau antradienį. Juo į Kijevą bus skraidinama Lietuvos paramos Ukrainos kariuomenei siunta: sausi maisto daviniai ir medicinos priemonės, kuriuos skiria Krašto apsaugos ministerija.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/paramos-ukrainai-skandalas-beveik-7-tonos-lietuviu-suaukotu-daiktu-neisskraidinti-56-450440#ixzz3C5zPisD8
Follow us: @15minlt on Twitter | 15min on Facebook

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.