0

Lietuvai kelias į Pasaulio čempionato pusfinalį atviras: parklupdyta Turkija 73:61

rugsėjo 10, 2014 Sportas

Vieną svarbiausių Pasaulio krepšinio čempionato Ispanijoje egzaminų – arba važiuoti namo, nors medaliai buvo ranka pasiekiami, arba turėti kelialapį į Madridą, Lietuvos rinktinė išlaikė puikiai. Antradienį Barselonos „Palau Sant Jordi“ arenoje pirmame ketvirtfinalyje susikirto praėjusiame planetos čempionate trečią vietą laimėjusios Lietuvos ekipos ir pasaulio vicečempionės Turkijos keliai. Pastarajai čempionatas baigėsi. Lietuvos krepšininkai ketvirtfinalyje patiesė Turkiją 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17) ir ketvirtadienį sužais pusfinalio dvikovą, o jau penktadienį vyks į Madridą kovoti dėl medalių.
Kitame ketvirtfinalyje antradienį santykius aiškinsis JAV ir Slovėnijos komandos.

AFP/„Scanpix“ nuotr. / Darjušas Lavrinovičius ir Omeras Asikas

Pirmasis planetos pirmenybių ketvirtfinalis, kaip ir tikėtasi, buvo atkaklus: juk nuo galutinio rezultato priklausė, kas vyks namo ir nesivaržys dėl pirmenybių medalių. 2010 metų Pasaulio čempionato sidabro medalių laimėtojai turkai bandė palaužti ten pat Turkijoje trečiąją vietą laimėjusius lietuvius.

Ir pradžioje ne viskas mūsiškiams ėjosi gerai – varžovai privertė lietuvius žaisti pagal jų numatytą klampaus krepšinio planą ir Turkija visą pirmąjį kėlinį pirmavo. Labiausiai varžovai buvo atitrūkę 14:8, 16:11, o ketvirtį laimėjo 18:13.

Antrajame kėlinyje tikrą tritaškių šou surengė Darjušas Lavironovičius – jis pataikė iš eilės tris tolimus metimus ir padėjo lietuviams spurtuoti bei įgyti 3-5 taškų pranašumą. Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 33:28, o trečiojo ketvirčio pradžia buvo dar geresnė.

Tris taškus įmetė Jonas Mačiulis ir lietuviai įgijo 8 taškų pranašumą – 36:28. Tačiau turkai nebuvo nusiteikę kapituliuoti ir po Omero Ašiko ir Endero Arslano pastangų pasivijo Lietuvą – 36:35.

Maža to – už kalbas nesportinę pražangą gavo Jonas Valančiūnas ir turkai per kelias minutes pabėgo 40:36.

Gerai, kad Renaldo Seibučio ir Martyno Pociaus rankos nedrebėjo ir jie tritaškiais vėl išvedė Lietuvą į priekį 42:41.

Lietuviai trečiąjį kėlinį laimėjo 47:44, o ketvirtojo pradžioje nurūko pirmyn 53:46. Pasaulio vicečempionai turkai siekė kuo greičiau sumažinti atotrūkį, bet R.Seibutis reikiamu momentu įsūdė 5 taškus iš eilės ir lietuviai turėjo 8 taškų pranašumą – 56:48.

Likus kovoti 4 minutes, J.Mačiulis pasižymėjo keturiais iš eilės taškais ir mūsų šalies ekipa pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 62:51.

Kai iki finalinės sirenos buvo likę žaisti 3 min., D.Lavrinovičius įmetė savo 11-ąjį tašką ir Lietuva turėjo net 13 taškų pranašumą – 64:51.

Nors turkai strimgalviais puolė tirpdyti atotrūkį, tačiau baigtis tapo aiški, o salėje buvę sirgaliai pradėjo skanduoti: „Mes – laimėjom“.

Lietuva laimėjo 73:61 ir dabar Pasaulio krepšinio čempionato pusfinalyje žais su ketvirtfinalio poros – JAV ir Slovėnija – laimėtoja. Tai bus ketvirtadienį. Tačiau nepriklausomai nuo pusfinalio, Lietuvos komanda vyks į Madridą, kur sužais dar vieną dvikovą – dėl trečiosios arba pirmosios vietų.

Lietuva: R.Seibutis 19 (3/3 trit.), M.Pocius 13 (3/5 trit.), J.Valančiūnas 12 (13 atk. kam.), D.Lavrinovičius 11 (3/4 trit., 5 atk. kam.), J.Mačiulis 9 (3/4 dvit.), A.Juškevičius 3, S.Jasaitis, P.Jankūnas ir D.Motiejūnas (1/4 dvit.) po 2, Š.Vasiliauskas ir K.Lavrinovičius taškų nepelnė.

Turkija: K.Gonlumas 13 (6/12 dvit., 9 atk. kam.), E.Arslanas 12 (2/6 trit.), O.Ašikas 11 (10 atk. kam.), E.Preldžičius 10 (5 rez. perd., 0/4 trit.), S.Guleras 9 (3/3 dvit.), O.Savašas 4, C.Osmanas 2.