0

Ar reikia vaikui meškučio, jeigu jis turi telefoną?

rugsėjo 17, 2014 Švietimas, Vaikų ugdymas

Raimonda Andriulionytė//
Ar išmaniems vaikams dar reikalingi minkšti žaislai, smėlio dėžės ir lėlės Barbės? O gal visa tai jau atstoja išmanieji telefonai, kuriais daugelis vaikų moka naudotis geriau nei jų tėvai, priversti savo atžalas aprūpinti naujausiomis technologijomis, kad vaikai nesijaustų prastesni už kitus
Alytuje esančios žaislų parduotuvės vadovės Astos Krutulienės teigimu, šiuolaikinės išmaniosios technologijos išstumia tradicinius žaislus: meškučius, lėles. Vaikai nori ne paprastų, o išmaniųjų žaislų.

AlytusPlius.lt nuotr.

AlytusPlius.lt nuotr.

Daug kas perka stalo žaidimus. Taip pat didelę paklausą turi žaislai, pagaminti pagal kompiuterinių žaidimų, animacinių filmukų personažus. Atėję į parduotuvę tokius žaislus vaikai iš karto atpažįsta, nes jau yra kažkur matę. Itin populiarūs personažai pikti paukščiai (angry birds), lėlės monstrės, žaibas makvynas.
„Kai per Kalėdas anūkė gavo lėlę monstrę ir planšetinį kompiuterį , ji žymiai labiau džiaugėsi pastaruoju“, – pasakojo parduotuvės vadovė.
Pasak A. Krutulienės, norint nustelbti išmaniuosius telefonus, vaikus reikia sudominti, pasiūlyti ką nors neįprasto, naujo. Tą stengiasi daryti ir žaislų gamintojai, ir jų pardavėjai.
„Su išmaniaisiais telefonais vaikai tampa ne išmanesni, o bukesni. Vaikus reikia stengtis ugdyti kitais būdais“, – įsitikinusi alytiškė Irena. „Gyvename ne akmens amžiuje. Vaikai turi priprasti prie išmaniųjų technologijų, kad neturėtų problemų ateityje“, – visai kitaip mano jauna mama Jolanta.
Šiandien, kada daugelis vaikų jau pradinėse klasėse turi išmaniuosius telefonus, planšetinius kompiuterius, savo paskyrą socialiniuose tinkluose, Alytaus gatvėse kalbintų žmonių nuomonės apie išmaniųjų telefonų poreikį vaikui skiriasi.
„Tarsimės su vyru, kada sūnui pirkti išmanųjį telefoną ar kompiuterį. Kada nors teks pirkti, nes visi turės ir nesinorės, kad mūsų vaikas būtų balta varna. Aš pati turiu išmanųjį telefoną ir jis man palengvina gyvenimą, atstoja kompiuterį. Mūsų vaikas jau dabar moka šiek tiek jį valdyti, nes dažnai mato , kaip mes juo naudojamės. Aišku, tokie telefonai proto neprideda. Visgi šiais laikais vaikai labai gudrūs, greitai įsisavina naujoves. Geriau jau tegul žaidžia su telefonu, negu kur nors banditauja“, – pasakojo vienerių metų berniuko mama Viktorija.
„Nematau problemos, kad vaikas turi išmanųjį telefoną. Tėvai gali lengvai patikrinti, ką jis su juo veikia, kokias interneto svetaines lanko. Svetaines, kurių jam nereikėtų lankyti, galima užkoduoti. Svarbiausia – tėvų priežiūra. O telefonas vaikui reikalingas, kad galėtų susisiekti su tėvais. Bet tam užtenka ir paprasto telefono“, – kalbėjo Darius.
„Mano septintokė dukra turi išmanųjį telefoną. Nupirkau penktoje klasėje. Prieš tai turėjo paprastesnį. Kompiuterį nupirkau dar anksčiau. Dabar tokie laikai, kad mokykloje būtinas ir kompiuteris, ir internetas. Aš pati mėgstu naujoves. Nemanau, kad išmanieji telefonai ar kompiuteriai vaikui kenkia, jei jis yra protingas ir žino, kaip ir kada jais naudotis“, – teigė alytiškė Dalia.
Dvi draugės, jaunos mamos Rūta ir Andželita, apie išmaniųjų telefonų pirkimą vaikams turi skirtingas nuomones. Rūta yra kategoriškai prieš, kad mažam vaikui būtų perkami tokie telefonai, o Andželita teigia, kad savo vaikui su išmaniuoju telefonu pažaisti leidžia: „Kuo daugiau aš jam jį duodu, tuo labiau jis jo nenori“, – pasakojo jauna mama.
„Mano vaikai jau suaugę. Turėjo paprastus mobiliuosius, o ne išmaniuosius telefonus. Ir visi jie užaugo protingi, išsilavinę. Tai kam gi vos gimusius vaikus pratinti prie tokių telefonų? Vaikai turi turėti vaikystę, žaisti su žaislais, o ne su suaugusiems skirtais daiktais. Kai per greitai užaugama – negerai“, – įsitikinusi alytiškė Laimutė.

alytusplius.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.