0

Kuršių nerijai – ypatingas įvertinimas

spalio 4, 2014 Gamta

Lietuva gali pasidžiaugti dar vienu tarptautiniu kokybės įvertinimu – Kuršių nerijos nacionalinis parkas pripažintas viena patraukliausių, ekologiškiausių ir tvariausių teritorijų Baltijos jūros regione – jam suteikta Kranto Kokybės vėliava (angl. QualityCoast).

Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr. / Kuršių nerijos nacionaliniam parkui - Kranto vėliava

Kuršių nerijos nacionalinio parko nuotr. / Kuršių nerijos nacionaliniam parkui – Kranto vėliava

Šis vertinimas parodo, kad Kuršių nerijos nacionalinis parkas yra viena geriausių turizmo vietovių Europoje, atitinka aukščiausius darnaus tvarkymo ir kokybės standartus. Pajūrio vietovių atitikimą darnaus vystymo ir kokybės standartams, pagal įvairiausius kriterijus vertina profesionalūs išorės ekspertai ir dviem metams suteikia Kranto Kokybės statusą.

Tarptautinės konferencijos „Littoral 2014“ metu, Pakrančių ir jūrų sąjungos (angl. Coastal & Marine Union – EUCC) Tarptautinės pakrančių kokybės komisijos sekretorius Albertas Salmanas, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojams įteikė Kranto Kokybės sertifikatą bei vėliavą.
Vertinamų pajūrio teritorijų duomenų bazėje yra virš tūkstančio turizmo vietovių, apie kurias renkama informacija iš vietos, šalies ir tarptautinių institucijų, statistinių duomenų bazių, palydovinių nuotraukų, lankytojų ir specialistų vertinimų.

Vertinimo metu išryškėja ne tik stipriosios, bet ir silpnosios savybės bei iššūkiai, kurie skatina vietovės priežiūra besirūpinančias institucijas siekti kuo aukštesnių ekologiškumo, darnumo, vadybos ir bendradarbiavimo standartų.

Supaprastintą vertinimo kriterijų lentelę ir vietovių sąrašą galite pamatyti čia.

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.