0

Kodėl viešose vietose kartais geriau nesinaudoti bevieliu internetu?

spalio 7, 2014 Internetas, IT, Technologijos

Prisijungimas prie bevielio interneto viešose vietose (kavinės, oro uostai ar kita) ar prisijungimas prie nežinomų tinklų gali kainuoti mums daug daugiau nei manėme, „Žinių radijui“ sakė informacinių technologijų (IT) saugumo ekspertas Artūras Orševskis.

wi fi

„Tai, kad prisijungiame prie mums nežinomų tinklų, iš karto suteikia tų tinklų valdytojams labai daug galimybių matyti arba sekti, kas vyksta tuose tinkluose, nes jie turi visišką prieigą prie to tinklapio administravimo“, – laidoje „Aktualioji valanda“ antradienį sakė A. Orševskis.

Jis aiškina, kad telefonas, su įjungtu wi-fi ar kitu tinklu, automatiškai bando surasti stotelę, prie kurios būtų galima prisijungti.  Taip, anot A. Orševskio, jis gali prisijungti ir prie nesaugios stotelės, kurios administratorius gali nuskaityti jūsų slaptus duomenis.

„Jeigu prisijungėte ir bandote pasitikrinti paštą, jeigu jis nėra jungiamas šifruotu kanalu, tai to tinklo valdytojas gali nuskaityti jūsų slaptažodžius. Jeigu jūs kažkur kitur prisijunginėjate, jeigu nėra šifruotas ryšys, o didžioji dalis dar šiandien yra nešifruota, tai tame tinkle esantys žmonės mato visus prisijungimus“, – kalbėjo IT saugumo ekspertas.

„Tikrai nerekomenduoju prie elektroninės bankininkystės jungtis kavinėse, oro uostuose, nes tai tikrai yra nesaugūs tinklai“, – sakė jis.

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.