0

Lietuvių pinigus bando išvilioti VMI vardu prisidengę Izraelio kompanijos klientai

spalio 23, 2014 Internetas, Įstatymai, IT, Pavojus Lietuvai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) išvakarėse įspėjo apie sukčių siuntinėjamus elektroninius pranešimus apie neva grąžinamus mokesčius, tačiau ir ketvirtadienį iš užsienio veikiantys aferistai nenurimo. Specialistai iškart nustatė, iš kokio IP adreso siunčiami laiškai (bent jau fiktyvus VMI). Adresas priklauso Izraelio kompanijai, jos atstovai apie vykdomus sukčiavimus jau informuoti. Beje, ​Mokesčių inspekcijos vardu prisidengę sukčiai laiškus siuntinėja ir tikriems VMI darbuotojams.

netikro-vmi-puslapio-vaizdas

„Gavau šiandien laišką, neva nuo VMI, siūlantį susigrąžinti dalį mokesčių. Puslapyje, į kurį yra nuoroda laiške, prašoma suvesti savo kreditinės kortelės informaciją. Galima atkreipti dėmesį į keletą keistų dalykų: keistas laiško temos laukelis (VMI Refund), rašybos klaidos tiek laiške, tiek puslapyje, bei puslapio adresas (http://www.srd-severin.ro)“, – redakcijai ketvirtadienį rašo susirūpinęs 15min.lt skaitytojas Rimas M.

VMI dar kartą įspėja bankininkus ir visus gyventojus, kad jau keletą dienų (tai tęsiasi šiandien) nemaža dalis žmonių ir įmonių gauna elektroninius laiškus, kuriuos neva siunčia Mokesčių inspekcija, siūlydama susigrąžinti mokesčius. Laiško gavėjas, paspaudęs nuorodą, nukreipiamas į netikrą VMI puslapį, kuriame turi suvesti savo kredito įstaigos kortelių duomenis.

„VMI paskelbė ir įspėjo mokesčių mokėtojus nekreipti dėmesio į šiuos bandymus išgauti banko sąskaitų/kortelių duomenis, informaciją transliavo radijo stotys, publikavo naujienų portalai etc. Tačiau vis dar gauname mokesčių mokėtojų klausimų, laiškų, skambučių, ar tikrai jie gali susigrąžinti mokesčius. Manome, kad ši informacija yra ypač aktuali Jūsų klientams, kadangi bandoma „sužvejoti“ kredito kortelių duomenis“, – mokesčių atstovai įspėjo bankininkus.

VMI konfidencialių žinių neatskleidžia

Trečiadienį platintame VMI pranešime buvo rašoma, kad, kaip teigia laiškus gavę gyventojai, aktyvavus nuorodą, prašoma suvesti papildomus asmeninius duomenis.

„Siunčiamų laiškų adreso galūnė „@vmi-lt.lt“ vizualiai panaši į mokesčių inspekcijos naudojamą – @vmi.lt, tačiau Mokesčių inspekcija siunčiamuose elektroniniuose laiškuose neatskleidžia konfidencialios informacijos apie susidariusias permokas, nepriemokas ar pradelstus mokėjimus,“ – akcentavo VMI komunikacijos vadovas Darius Buta.

VMI ragina gyventojus būti budrius ir nekreipti dėmesio į panašaus turinio laiškus.

VMI dėl šio sukčiavimo atvejo kreipėsi į Policijos departamentą.

VMI primena, kad visa informacija apie gyventojų ir įmonių mokestines prievoles skelbiama autorizuotoje mokesčių mokėtojų erdvėje Mano VMI – www.vmi.lt/manovmi.

Esant neaiškumams dėl gaunamų laiškų turinio mokesčių mokėtojai gali kreiptis į Mokesčių informacijos centrą 1882.

Nuorodų pataria neatidarinėti

Viešą įspėjimą apie siaučiančius sukčius ketvirtadienio popietę paskelbė ir įmonės „Starnita“ direktorius Mindaugas Milinavičius.

„Prasidėjo pašto siuntinėjimas visų verslo sričių Lietuvoje atstovams su fiktyviomis svetainėmis ir bandymais išgauti slaptažodžius. Šiuo metu bandoma išgauti informaciją iš SWEDBANK bei VMI. Paspaudus nuorodą nukeliama į fiktyvią svetainę intellitype.com“, – rašo M.Milinavičius.

Jei gaunami elektroniniai laiškai iš adresų: swed-ib.lt – swedbank arba VMI – lit-tlt.lt – patariama jokiu būdu neatidarinėti ir nekeliauti į nuorodas, kurias prašoma paspausti, o tuo labiau, suvesti prašomą informaciją.

„Šie domenai swed-ib.lt bei lit-tlt.lt nėra registruoti, tad pasinaudojama programavimo galimybe, jog galima išsiųsti laiškus iš neegzistuojančių pašto dėžučių. Rekomenduoju gavus tokius laiškus neatidarinėti“, – kartoja M.Milinavičius.

Specialistai iškart nustatė, iš kokio IP adreso siunčiami laiškai (bent jau fiktyvus VMI).

Adresas priklauso Izraelio kompanijai, jos atstovai apie vykdomus sukčiavimus jau informuoti.

„Tai yra Izraelio bendrovė, kuri teikia svetainių talpinimo paslaugas. Jie tikrai turi kontaktus asmens, nes registruojantis ir apmokant už tokias paslaugas – saugoma informacija kaip ir visur“, – teigia M.Milinavičius.

Jo supratimu, teisėsaugos galimybės surasti nusikaltėlius pakankamai didelės, tik priklauso, kaip Izraelio pareigūnai reaguos į prašymą pagelbėti: „Kadangi jei kreipsis Lietuvos policija tiesiogiai į kompaniją, kuri suteikia šiam nusikaltėliui paslaugas – ji tiesiog gali ignoruoti, lygiai taip pat, kaip Lietuvos kompanijos galbūt ignoruotų kitos šalies policijos kreipimąsi dėl privačios informacijos pateikimo.“

15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.