0

Gedimino pilies papėdėje bus įrengta skulptūra skalikui

spalio 24, 2014 Genetika, Gyvūnija, Paveldas

Kitų metų pavasarį Gedimino pilies papėdėje bus įrengta skulptūra „Lietuviškas skalikas“.

„Skulptūros idėja – lietuviškas skalikas – pasirinkta todėl, jog lietuviško skaliko veislė išvesta Lietuvos medžiotojų ir buvo viena iš seniausių Lietuvos medžioklinių šunų veislių“, – teigiama Vilniaus savivaldybės atsiųstame atsakyme BNS.

lietuviskas_skalikas

Savivaldybė nurodo, kad meno kūrinys bus statomas už Aplinkos ministerijos ir Vilniaus savivaldybės lėšas. Ministerija įsipareigojo finansuoti 70 procentų skulptūros įrengimo kainos.

Skulptūra bus gaminama pagal skulptoriaus Romualdo Kvinto eskizą – jame vaizduojami trys skalikai.

Skulptūros įrengimui planuojama skirti 200 tūkst. litų ir ji planuojama baigti iki 2015-ųjų pavasario.

Turgaus aikštėje Skulptūra ,, Lietuvių skalikas" informuoja apie tai, kad skalikų šunų veislė XX a. baigė sunykti. telšiškis Z.Goštautas ją atkūrė.

Turgaus aikštėje skulptūra ,, Lietuvių skalikas“ informuoja apie tai, kad skalikų šunų veislė XX a. baigė sunykti. telšiškis Z.Goštautas ją atkūrė.

Kaip nurodo savivaldybė, projekto idėja buvo pasiūlyta ir jai pritarta prieš kelerius metus, tačiau užtruko techninio projekto parengimas.

Aplinkos ministerija paremti projektą nusprendė šiuo metu vykdydama Aplinkos apsaugos rėmimo programos finansuojamą veiklą, skirtą medžioklės plėtros skatinimui, kultūros ir tradicijų puoselėjimui.

15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.