0

Vilniaus Rotušės aikštės Kalėdų eglė M.K.Čiurlionio garbei švytės instrumentais ir natomis

lapkričio 27, 2014 Kultūra, Renginiai

Viena iš trijų šių metų Vilniaus miesto kalėdinių eglių šiemet papuošta muzikos instrumentų – Rotušės aikštėje stovinti eglė taip primins apie Mikalojųs Konstantiną Čiurlionį, kurio 140-ąsias gimimo metines Lietuva minės kitąmet.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vilniaus Rotušės aikštės eglė

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vilniaus Rotušės aikštės eglė

Rotušės aikštėje Kalėdų eglė jau papuošta ir parengta įžiebti. Pabandžius tai padaryti ant jos išryškėjo natos ir muzikos instrumentai, tokios formos papuošimais šiemet ji džiugins praeivių akis.

„Sumanymas papuošti eglę natomis kilo todėl, kad kitąmet sukanka 140 metų nuo M.K.Čiurlionio gimimo. Tai didis mūsų muzikas“, – sakė Jolanta Tūraitė, bendrovės „Švenčių studija“, jau ne vienerius metus besirūpinančios Vilniaus miesto kalėdiniais papuošimais, vadovė.

Taip pat šį sumanymą lydi ir dar viena idėja – prisiminimai iš vaikystės, kai Kalėdų seniui tekdavo dainuoti dainą, už kurią jis dalindavo dovanas.

„Prisimindami vaikystę, prisimename dainą Kalėdų seneliui. Pagalvojome, kad natos ir muzikos yra vienintelė tarptautinė kalba, suprantama visiems – visoms tautoms, visiems žmonėms. Tai bus kaip edukacinė programa vaikams pažinti natas ir instrumentus, kad galėtų muzikos kalba susikalbėti su visu pasauliu“, – papuošimų prasmę aiškino J.Tūraitė.

Katedros aikštėje stovėsianti pagrindinė šalies Kalėdų eglė irgi atsinaujins. Kol kas karkasinė eglė montuojama, o jos papuošimo idėja yra Kalėdų pasaka. „Kai kam gal primins kepurę“, – šypsojosi J.Tūraitė.
Tai bus kaip edukacinė programa vaikams pažinti natas ir instrumentus, kad galėtų muzikos kalba susikalbėti su visu pasauliu, – sakė J.Tūraitė.
Pernai ant Kalėdų eglės suposi arkliukai, šiemet bus angelų, kurie simbolizuoja viltį ir saugumą, drugelių – asmens išsilaisvinimo, proveržio simbolių.

Vilniaus gatvių šventinis apšvietimas irgi šiek tiek bus kitoks, negu buvo prieš metus. Dalis dekoracijų tos pačios, dalis – naujos. Gedimino prospektas išliks panašus, kokį matėme ir pernai, kai buvo įsigytos naujosios dekoracijos, kitur atsiras naujų akcentų. „Reikėjo tilpti į biudžetą, kuris buvo gana minimalus. Bet apšvietimas sutvarkytas gražiai“, – teigė „Švenčių studijos“ direktorė.

Šiemet per Kalėdas Vilniuje suplanuota apie 20 įvairių renginių. Kalėdų eglės įsižiebs šeštadienį, lapkričio 29-ąją. Rotušės aikštėje – 11.30 val., kartu su čia vyksiančia kalėdine labdaros muge, Katedros aikštėje – 19.30 val.

15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.