0

Vilniaus Rotušės aikštėje atgyja į nebūtį išeinančio lito istorija

gruodžio 24, 2014 Su Euru

Nuo Šv. Kalėdų vilniečiai ir sostinės svečiai Vilniaus Rotušės aikštėje galės stebėti įspūdingas trimates projekcijas, kuriomis bus atkurta lito istorija.

Trumpo, tačiau modernaus 3D „spektaklio“ metu ant Vilniaus Rotušės aikštėje esančio „Nordea“ pastato sienų (Didžioji g. 18) lietuviškas Vytis skries per visą šalies pinigų istoriją: nuo senovės sidabrinių ilgųjų iki būsimo euro.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / 3D Lietuviško pinigo istorija

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr. / 3D Lietuviško pinigo istorija

Modernios lazerinės technikos pagalba pastatas transformuosis į žiežirbomis trykštančią ir karštu oru pulsuojančią seniausią Lietuvos monetų kalyklą, iš milžiniškos senovės monetos atgijusį Vytį, kuris ir toliau puikuosis ant euro monetų.

3D pinigo istorijoje, kuri parengta bendradarbiaujant su Lietuvos banko Pinigų muziejaus atstovais, bus galima pamatyti ir tarpukario litų banknotus, spausdinimo mašinas, talonus su žvėreliais, geriau žinomus kaip „vagnorkės“ ir galiausiai šiandien visiems puikiai pažįstamus litus su juose vaizduojamais žinomais žmonėmis bei, žinoma, būsimą valiutą – eurą.
VIDEO: Lietuviško pinigo istorija
Oficialūs garso, šviesų ir lazerių 3D projekcijos „Lietuviško pinigo istorija“ seansai prasidės gruodžio 25 dieną ir tęsis iki sausio 4 d. penkių vakarinių peržiūrų metu: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30 ir 21.30 val.

15min.lt

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.