0

Kalėdų BLUKVILKIO ŠVENTĖ Kurtuvėnuose

gruodžio 26, 2014 Baltų bendruomenės, Renginiai, tradicijos ir papročiai

2014 m. gruodžio 27 d. 15.30 val. papročių puoselėtojus, paveldo draugus, Kurtuvėnų krašto žmones, kviečiame prisiminti Kalėdų papročius ir kartu švęsti BLUKVILKIO šventę Kurtuvėnuose (Šiaulių raj.).

blukas15.30. Renkamės Kurtuvėnų aikštėje. BLUKIO tempimas aplink Kurtuvėnų miestelį (apie 3,5 km). Eidami ratu prisiminsime praėjusius metus dainomis ir žaidimais, pasvajosime apie ateinančius, stebėsime gamtos ženklus. Mušdami tabalus ir kartodami burtažodį „Tabalai tai tai, judink seni kaulus, up up up suplok rankų delnus …“ atsikratysime visokiomis metų blogybėmis ir suvarysime į BLUKĮ. Sudeginsime BLUKĮ su blogybėmis.

18.00 Vakaronė Kurtuvėnų dvaro šiltoje ratinėje. Kalėdiškai riebi ir soti suneštinė vakarienė (atsivežti vaišių). „Jaunimo piršlybos“: porų suvedimas, dainos, žaidimai, burtai, šokiai iki išnaktų.

Vaišių (maisto ir gėrimų), indų reikia atsivežti sau ir draugui. Karštos arbatos bus. Svaigalai nepageidautini. Pageidautini tautiniai rūbų motyvai vakaronei, atsiveži deglų, muzikos instrumentų. Apsirengti šiltai pagal oro sąlygas. Atvykstantiems iš toliau bus galimybė pernakvoti šiltoje patalpoje savo miegmaišiuose ant grindų.

Dalyviai aukoja kiek kas išgali vakaronės muzikantams, už ratinės šilumą, arbatą, malkas ir kt.

Daugiau informacijos telefonu: www.aukuras.lt,

Rengėjai: Šiaulių gamtos ir kultūros paveldo apsaugos klubas „Aukuras“ ir asociacija „Kurtuvėnų bendruomenė“

Rėmėjai: Kurtuvėnų regioninio parko direkcija, Jonas Sabeckas

© 2014, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.