0

Filmų „Vilniaus senamiestis“ ir „Išnykstantis žvėrynas“ peržiūra

sausio 8, 2015 Filmai, Istorija

Lietuvos Nacionalinis muziejus tęsia ketvirtadienio kultūros istorijos vakarų ciklą ir š. m. sausio 8 d. 17 val. kviečia į dviejų Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus filmų „Vilniaus senamiestis“ ir „Išnykstantis žvėrynas“ peržiūrą. (Muziejaus salėje, Arsenalo g. 3).

vilnius_panorama_grafika

Ilgametis dokumentinio kino kūrėjų Juozo Matonio ir Vytauto Damaševičiaus duetas yra vienas vaisingiausių Lietuvos dokumentinio kino istorijoje: nuo 1993 m. juodu yra sukūrę 21 dokumentinių filmų ciklą apie Lietuvos kultūros paveldą.

Filme „Vilniaus senamiestis“ (1996) autoriai kviečia pasivaikščioti miesto gatvelėmis, kiemais ir pažvelgti į senosios architektūros išsaugojimo svarbą. Poetiški filmo kadrai atskleidžia, kaip per aštuoniolika metų pakito miesto panorama, verčia susimąstyti apie praradimų ir atradimų vertes.

Kitame vakaro dokumentiniame filme „Išnykstantis žvėrynas“ (1998) pristatoma buvusio priemiesčio, o XX a. pradžioje prijungto prie miesto Žvėryno istorija ir gyvenimas jame. J. Matonio ir V. Damaševičiaus kuriamas pasakojimas apie unikalią Vilniaus miesto dalį, kurioje nuo XIX a. pradėti statyti mediniai vasarnamiai, atskleidžia subtilų ir trapų architektūros paveldo likimą. Deja, laikui tekant didėjantys miesto poreikiai naikina miesto istoriją. Filme savais prisiminimais apie Žvėryną dalijasi Vladimiras Zonnas, Povilas Čibiras, Meilė Lukšienė.

Minėtus filmus rengiamame vakare pristatys vienas iš filmų autorių – V. Damaševičius.

Maloniai kviečiame

Lietuvos nacionalinio muziejus

Detalesnė informacija apie renginį: LNM Ryšių su visuomene skyrius Tel. (8 5) 262 9426

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.