0

Kaune – žmogaus kūnų paroda „Body Worlds Vital“

sausio 17, 2015 Kultūra, Parodos, Renginiai

Šį sekmadienį, sausio 18 d., Kaune bus atidaryta paroda „Body Worlds Vital”, atvirai supažindinanti su žmogaus kūno trapumu ir sudėtingumu. Žmonių kūnų, organų ir pavyzdžių parodą bus galima apžiūrėti prekybos ir laisvalaikio centro „Mega” antrajame aukšte esančioje ekspozicijų salėje.

© Organizatorių nuotr

© Organizatorių nuotr

„Body Worlds Vital“ – viena originaliausių tokio tipo kolekcijų pasaulyje. Iš žmonių kūnų, jų dalių, organų bei sistemų sudaryta ekspozicija – naujausias vokiečių anatomo Giunterio von Hagenso ir jo komandos kūrinys. Bemaž 40 metų skyręs plastinacijos tyrimams ir išradimams savo parodose žmogaus organizmą jis parodo kaip meno kūrinį. Apie „Vital“ ekspoziciją jos kūrėjas sako: „Šios parodos tikslas visų pirma yra skatinti gyvybingumą, geros fizinės būklės palaikymą ir sveikesnį gyvenimo būdą bei suteikti žmonėms galimybę geriau pažinti savo organizmą.“

„Body Worlds Vital” parodoje bus galima išvysti ir tokiose populiariose veiklose kaip bėgimas ar plaukimas sustingdytus kūnus. Visi eksponatai paruošti G. von Hagenso išrastu plastinavimo metodu, parodoje eksponuojami žmonių kūnai paaukoti savanorių donorų.

„Tikiuosi, kad „Body Worlds Vital” įkvėps žmones keistis ir parodys jų kūno potencialą,” – viliasi Plastinacijos instituto dizaino vadovė dr. Angelina Whalley, kuruojanti parodą. „Mes norime parodyti žmonėms, koks meniškas yra sveikas, energingas, judantis optimalios būklės žmogaus kūnas. Tai reta proga pažvelgti į savo kūną iš šono ir likti nustebintam jame slypinčių galimybių.”

ve.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.