0

„Stintapūkis“ išvaikys net šalčiausią žiemą iš kiemo

vasario 18, 2015 Renginiai, Šventės

Jau kitą savaitgalį – vasario 20-22 dienomis – po Neringą pakeliauti ir skanėstų paragauti kvies jau kasmetine tapusi „Stintapūkio“ šventė Neringoje. Čia džiugins gausios vaišės, azartą žadins poledinės žūklės varžybos „Preilos blizgė“, o šventišką šurmulį dar labiau sustiprins Europos „Ice – Blockart“ ledrogių čempionatas. Ir tai dar ne viskas! Kokios pramogos dar laukia šventės svečių, Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius aiškinsis jau šį trečiadienį televizijos laidoje „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” per Lietuvos ryto televiziją.

 © Eimanto CHACHLOVO nuotr.


© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Nuo 2012-ųjų metų gausų poilsiautojų būrį ant Kuršių marių ledo išviliojanti šventė toliau garsins pamario krašto tradicijas. Jau nuo vasario 20-osios ryto prasidės registracija į nuostabų reginį žadantį Europos „Ice – Blockart“ ledrogių čempionatą, kuriame šį savaitgalį dalyvaus ne tik mėgėjai, bet ir profesionalai. Taip pat nuo penktadienio bus galima iš arčiau susipažinti su poledinės žūklės paslaptimis Neringos istorijos muziejuje, o visų renginių metu išalkti neleis šventinis meniu Neringos kavinėse bei „Stintapūkio gardumynų alėja“ – žuvies mugė, kviesianti pasivaišinti skaniausiais šviežios žuvies patiekalais.

Šeštadienį, vasario 21-ąją, linksmybės įsibėgės: ankstyvą rytą žadins kasmetinės poledinės žūklės varžybos „Preilos blizgė 2015“, šventišką ūpą padės palaikyti „Stintapūkio“ liaudiškos muzikos kapelos, o aktyviau kaulus išjudinti kvies „Žiemos sporto linksmybių parkas“, rengsiantis žiemos sporto užsiėmimus bei varžybas visai šeimai. Išalkę po aktyvių pramogų galės paskanauti tradicinės kuršiškos žuvienės, o jei skrandžiai dar liks nepakankamai pilni – popiet lauks be galo smagios Užgavėnių Mažosios Lietuvos šiupinio virimo varžytuvės.

Tą pačią dieną bus puiki proga iš arčiau susipažinti su Mažosios Lietuvos kultūra užsiėmimuose „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“ – žaismingų pamokėlių metu geriausi Neringos amatininkai bei tautodailininkai išmokys megzti kuršiškus tinklus, pasigaminti tradicinį kuršišką muilą, pinti iš vytelių, atskleis gintaro apdirbimo paslaptis, bei, žinoma, pasipraktikuoti stintų „bumbinimo“ – senovinio žvejybos būdo marių krantinėje.

Vakarui smagiai užbaigti svečių lauks tradicinių kuršių kostiumų kolekcijos pristatymas, o dar vieną geros nuotaikos pliūpsnį padovanos linksmybės su geriausiomis Lietuvos kaimo kapelomis iš Klaipėdos „Mingė“ bei „Martvežiai“ , kauniečiais „Lipk ant sienų“ bei vietiniais iš Nidos „Joldija“. Po saulėlydžio šventė nesibaigs – naktišokiams kvies Klaipėdos tradicinių šokių klubo jaunimas. O sekmadienį, jau aprimus šokių sūkuriui, lauks finalinė ledrogių čempionato rungtis bei iškilmingi nugalėtojų apdovanojimai.

Televizijos rubrikos „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!“ kviečiame stebėti šį trečiadienį, vasario 18 d., 18:45 per „Lietuvos ryto televiziją“….

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.