0

Krokuvos gyventoja apie Vilnių: arba ten niekas nešiukšlina, arba miestą nuolat tvarko

balandžio 9, 2015 Sostinė Vilnius

Turistų iš Lenkijos Vilniuje daug. Vienus čia traukia nostalgija tėvų ir senelių žemei, kitus draugų pasakojimai. Vieniems didžiausią įspūdį palieka Rasų kapinės ir Aušros vartai, kitiems – Vilniaus senamiestis. O štai viena lenkė iš Krokuvos po kelionės į Lietuvos sostinę visai Lenkijai pasakė: šiame mieste niekas nešiukšlina.

Zofia Golubiew iš Krokuvos apsilankė Vilniuje ir po kelių čia praleistų dienų savo įspūdžiais pasidalino su dziennikpolski24.pl skaitytojais. Jos teigimu, Lietuvos sostinė yra nuostabus miestas – dėl savo išsidėstymo ant kalvų, didesniu net už Krokuvos senamiesčiu, daugybe bažnyčių, bet pirmiausia dėl ypatingos mieste tvyrančios atmosferos.

Lithuania-Vilnius-medieval.street

„Vilnius sudaro normalaus, gyvo miesto įspūdį, o ne kažkokį darinį turistams, kokiu, deja, tapo Čekijos Praha. Prisimenu šį miestą dar iš septintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio, kaip tik toks man dabar pasirodė Vilnius. Vaikščiojome, kaip kažkada po Prahą, siauromis gatvelėmis, akligatviais, po nedidukes aikštes, dairėmės po kiemus, kurie verti atskiro pasakojimo“, – susižavėjusi apie Vilnių rašo Z.Golubiew.

Kavinės ir barai irgi gyvena įprastą gyvenimą, nėra pritaikyti tik užsienio svečiams. O lenkams Vilnius, be abejo, ypatingas dėl bendros istorijos ir kultūros ženklų, kurių čia – daugybė. Kapinėse, bažnyčiose, gatvėse.

„Bet įsivaizduokite, kai savo kelionės bičiulių paklausiau, kas jiems paliko didžiausią įspūdį, žinoma, be lenkiškųjų ženklų, miesto grožio ar puikios virtuvės, tai išgirdau, kad švara. Taip, gatvės, žolynai, parkai, akligatviai Vilniuje yra švarūs. Ar žmonės ten nešiukšlina, ar gatvės nuolat tvarkomos – nežinau. Gal ir tas, ir tas. Bet mačiau, kaip moteris pakėlė nuo šaligatvio šiukšlę, kurios pati nenumetė, ir įmetė ją į šiukšliadėžę“, – pasakojo Z.Golubiew.

Moteris palygino: po viešnagės Vilniuje Krokuvos nešvarumai pasirodė dar didesni. „Siaubinga. Bet, atrodo, sutaupėme milijonus todėl, kad nebuvo žiemos, tad gal nebūsime priversti vaikščioti po šiukšles, popiergalius, šunų ir balandžių išmatas. Tikiuosi“, – linkėdama gražių švenčių švarioje Krokuvoje pasakojimą baigia Z.Golubiew.

15min.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.