0

Agaro seniūnaitijos žmonių iniciatyva atvėrė riedulyną

balandžio 27, 2015 Akmenys, Gamta, miesteliai

Edita MIKELIONIENĖ\\

Jau daug metų akį džiugina gražiai sutvarkyta „Tylos“ viešbučio teritorija ir Apaščios upės pakrantė šalia jo. Tačiau kitoje upės pusėje iki pakrantės prasibrauti galėdavo tik atkakliausi žvejai: visa paupio juosta driekėsi tankūs krūmynai. Šį pavasarį vaizdas pasikeitė: iškirtus krūmus, atvėrė puiki erdvė. Anot miesto seniūno Vyto Jarecko, tai – Agaro seniūnaitijos seniūnaičio Romo Gentvilo ir kitų biržiečių iniciatyva.

http://www.selonija.lt/wp-content/uploads/2015/04/akmenys.jpg
– Kai žmonės rodo iniciatyvą, norisi prisidėti ir seniūnijai: viešaisiais darbais ir panašiai. Biržuose vis daugėja šienaujamų teritorijų, o pinigų joms tvarkyti trūksta, – kalbėjo seniūnas.

akmenys1
Anot seniūno, tvarkant pakrantę pagelbėjo buvęs miškininkas Rimvydas Mačiukas – jis parūpino smėlio. Dabar gražia paupio teritorija galima pasivaikščioti nuo A. Dauguviečio parko iki automobilių stovėjimo aikštelės šalia Kilučių ežero užtvankos. Šią trasą greitai pamėgo šiaurietiško vaikščiojimo mėgėjai ir… bebrai. Tačiau pakrantę tvarkę žmonės medelius nuo bebrų dantų apsaugojo vieliniu tinklu.
Pirmą kartą einant sutvarkyta Apaščios pakrante dėmesį patraukė didžiuliai samanomis apaugę rieduliai. Jų labai daug. Kai kurie tarsi sudėlioti pusračiu, kai kurie sukrauti krūvomis. Tikras riedulių parkas. V. Jareckas mano, jog akmenys greičiausiai suvežti tuomet, kai buvo sodinamas A. Dauguviečio parkas, o aplinkinėse gatvėse kilo privatūs naujakurių namai.
Miesto seniūnas džiaugėsi Agaro seniūnaičio R. Gentvilo veikla bei aplinkinių gatvių – Ąžuolyno, Eglyno, Agaro, Smėlio – ir kt. gyventojais, kurie puoselėja ne tik savo aplinką, bet ir tvarko miesto erdves.
– Seniūnaitis prižiūrėjo pakrantės tvarkymo darbus, nuolat bendravo su seniūnijos darbuotojais, tad ir mums palengvino darbą, – sakė V. Jareckas.

akmenys2

Agaro seniūnaitis Romas Gentvilas sakė, jog be seniūno Vyto Jarecko atsiųstų darbininkų darbai nebūtų taip greitai įsibėgėję. O gražinti aplinką šalia gyvenantys žmonės labai norėjo.
– Mūsų seniūnaitijoje labai daug iniciatyvių žmonių: Sigitas Slavinskas su sūnumi ir žmona, Gytis Snarskis ir Violeta Snarskienė, Alfredas Ambrazevičius, Rimvydas Mačiukas… Visų aktyvistų nebeišvardinsiu. Ypač aktyvūs Smėlio gatvės gyventojai, nes gatvė ribojasi su Antano Dauguviečio parku ir norisi, kad būtų graži visa pakrantė, – kalbėjo seniūnaitis R. Gentvilas.
Seniūnaitis įsitikinęs: sutvarkyta vieta taps žmonių traukos centru ir kvietė ja pasivaikščioti.
„Biržiečių žodis“
Editos Mikelionienės nuotr.

selonija.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.