0

Mokslininkams nerimą kelia pasaulyje sparčiai mirštančios bičių kolonijos

gegužės 31, 2015 Gyvūnija, Pasaulyje

Bitės miršta nuo įvairiausių priežasčių, įskaitant pesticidų poveikį ir kenksmingas bakterijas. Bičių kolonijas taip pat naikina erkės ir parazitai. Parazitai ilgą laiką buvo siejami su kolonijų nykimo sindromu, dėl kurio žūsta visos avilyje esančios bitės, tačiau tik neseniai buvo atskleistas tikrasis jų kenkimo mastas.

Foto Bob Peterson

Foto Bob Peterson

Per oro sporas plintantys parazitai Nosema ceranae sužaloja bites ir jų lervas, priversdami vyresnes bites mirti anksti, o lervas nužudo iki tol, kol šios tampa bitėmis.

Parazitai kelia grėsmę Europoje ir Azijoje esančioms bitėms. Iki šiol buvo manyta, kad parazitai veikia tik suaugusias bites, tačiau tyrėjai nustatė, jog infekcija užkrečia ir bičių lervas.

Be to, mokslininkų laboratorijose atlikti tyrimai rodo, kad infekcijas išgydyti labai sunku. Suaugusios bitės gali būti išpurkštos chemikalu fumagilinu, tačiau praėjus jų pirminiam poveikiui infekcija dažnai sugrįžta.

Bičių svarba žmonijai labai didelė – jos apdulkina augalus ir daržoves, kuriuos vėliau žmonės valgo, taigi į bičių sumažėjimą mokslininkai žiūri labai rimtai ir toliau ketina tęsti tyrimus.

Mokslininkų tyrimai buvo išspausdinti žurnale „PLOS One“.

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.