0

Radviliškio rajone esančiame Kukurūzų labirinte išraižytas Lietuvos etnografinių regionų žemėlapis

rugpjūčio 7, 2015 NAUJIENOS

„Daryti labirintą be temos man – tuščias reikalas. Šiemet pasirinkau atspindėti etnografinių regionų metus. Europos krepšinio čempionatui skirtą temą labirinte esu daręs, pernai lauke buvo išraižytas futbolo kamuolys – tai buvo skirta Brazilijoje vykusiam pasaulio futbolo čempionatui. Dar anksčiau buvo euro ženklas ir keturios žvaigždės, prieš tai – olimpiniai žiedai“, – apie Kukurūzų lauke buvusius meninius sprendimus pasakojo jo įkūrėjas Jonas Čapaitis.

Laimonto Kurausko nuotr. / Laimonto Kurausko nuotr./ Kukurūzų labirintas Radviliškio rajone.

Laimonto Kurausko nuotr. / Laimonto Kurausko nuotr./ Kukurūzų labirintas Radviliškio rajone.

Prieš penkerius metus įkurtas Kukurūzų laukas dar jau turi nemažai konkurentų visoje Lietuvoje. Vienas jų veikia Anykščiuose. Vis dėlto Radviliškio rajone, Grybtrakio kaime, įkurtas labirintas drąsiai gali vadintis didžiausiu šalyje – jis užima net 5,2 ha plotą.

Kukurūzų labirinte išraišytas etnografinis žemėlapis

Laimonto Kurausko nuotr./ Kukurūzų labirinte išraišytas etnografinis žemėlapis

Pasak J.Čapaičio, lankytojų labirinte kasmet daugiau. Paprastai per sezoną, kuris trunka nuo rugpjūčio iki rugsėjo pabaigos – spalio vidurio, Kukurūzų labirinte apsilanko maždaug 1000 žmonių.

Tiesa, jis pripažįsta, jog lietuvius jau sunku kuo nors nustebinti. Todėl kai kurie kartą išbandę pramogas Kukurūzų labirinte, vėliau čia nebeužsuka.

Vis dėlto netūksta ir tokių, kurie Kukurūzų labirinto atidarymo kasmet nekantriai laukia: skambina, klausia, kada pradės veikti.

„Mane patį džiugina, kad labirintas naudojamas ne tik pramogoms, bet ir edukacijai. Kūrybingi vienos Panevėžio gimnazijos mokytojai čia dažnai rengia pamokas, per kurias moksleiviai turi, pavyzdžiui, išmatuoti kukurūzo aukšto pagal šešėlį“, – pasakojo Kukurūzų labirinto šeimininkas.

Šiemet labirintas lankytojų lauks nuo rugpjūčio 12 d.

Pernai Kukurūzų labirinte buvo išraižytas futbolo kamuolys, skirtas Brazilijoje vykusiam čempionatui

Laimonto Kurausko nuotr./ Pernai Kukurūzų labirinte buvo išraižytas futbolo kamuolys, skirtas Brazilijoje vykusiam čempionatui.

15min.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.