0

Rugsėjo 1-ajai ruošiasi ne tik moksleiviai, bet ir policininkai

rugpjūčio 31, 2015 Lietuvos aktualijos

Darius ČIUŽAUSKAS\\

Vasarą policininkai neužmiršo skaudžių pamokų, gautų praėjusiais mokslo metais. Tad artėjant Rugsėjo 1-ajai jie griežtai perspėja, kad saugant moksleivių gyvybes kelių eismo taisyklių pažeidėjams jokio atlaidumo nebus.

 G.Aliksandravičius: Tikrinsime, kaip elgiasi ne tik autobusų vairuotojai, bet ir vaikus lydintys asmenys. © Eimanto CHACHLOVO nuotr.


G.Aliksandravičius: Tikrinsime, kaip elgiasi ne tik autobusų vairuotojai, bet ir vaikus lydintys asmenys.
© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

„Labai griežtai kontroliuosime greitį. Ypač prie mokymo įstaigų. Įspėju vairuotojus, kad pažeidėjams jokio atlaidumo nebus“, – tvirtino Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius.

Prie mokyklų bus organizuojami trumpalaikiai reidai, skirti mokinių vairuojamoms transporto priemonėms patikrinti. Dėmesio sulauks vaikus į mokyklas ir iš jų vežančių mokyklinių bei maršrutinių autobusų vairuotojai.

„Tikrinsime ne tik autobusų vairuotojų blaivumą. Taip pat ir vairuojančių moksleivių bei studentų. Reidus rengsime tiek prie mokyklų, tiek prie studentų bendrabučių. Rugsėjį studentai tikrąja to žodžio prasme švenčia susitikimus po vasaros ar naujas pažintis. Tikrinsime, kaip elgiasi ne tik autobusų vairuotojai, bet ir vaikus lydintys asmenys bei patys moksleiviai. Pareigūnai net stebės visą maršrutą. Žiūrėsime, ar vaikai pervedami per gatvę“, – sakė G.Aliksandravičius.

Griežčiau kontroliuoti autobusų vairuotojus policininkus privertė du skaudūs įvykiai praėjusių mokslo metų pabaigoje. Gegužės pradžioje žuvo staiga į važiuojamąją kelio dalį iš už mokyklinio autobuso galo išbėgęs ir automobilio partrenktas 8 metų berniukas. Po kelių dienų mašina sunkiai sužalojo iš autobuso išlipusią ir per gatvę bėgusią metais jaunesnę mergaitę.

„Savivaldybės sudaro sutartis su tarpmiestiniu pervežimu užsiimančiomis įmonėmis ir vaikai į mokyklas ir atgal vežami maršrutiniais autobusais. Tokiu atveju galioja ne tokie griežti moksleivių pervežimo reikalavimai ir dažnai jie vežami, kaip pakliūva, – ir stovi, ir jų daugiau, nei galima. Tikrai abejoju, ar tokio autobuso vairuotojas palydės vaiką per gatvę. Tad didesnis dėmesys bus skirtas saugos diržų naudojimo užtikrinimui, vaikų skaičiaus autobuse pagal sėdimas vietas kontrolei, saugiam vaikų įlaipinimui, atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais naudojimui“, – teigė G.Aliksandravičius.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šaltinis: ve.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.