0

Lietuviai išgyveno itališkame ketvirtfinalio pragare

rugsėjo 17, 2015 Sportas

Lietuviai išgyveno dar viename trileryje. Bene geriausias rungtynes šiame Europos čempionate sužaidę Jono Kazlausko auklėtiniai trečiadienio vakarą vykusiame ketvirtfinalyje po pratęsimo 95:85 (21:20, 16:16, 23:23, 19:20, 16:6) įveikė Italijos rinktinę ir prasibrovė tarp keturių stipriausių žemyno komandų.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Rungtynių akimirka

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Rungtynių akimirka

Kaip ir tikėtasi, Lilyje vykstančio Europos krepšinio čempionato paskutinis ketvirtfinalis tapo tikra puošmena. Ypatingai atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi daugybę kartų, o nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo.

Pirmus du kėlinius aikštėje vykusiose taškų lenktynėse aiškaus pranašumo nepavyko susikurti nei vienai komandai. Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviams buvo pavykę pabėgti aštuoniais taškais, tačiau italai surengė spurtą 7:0 ir grįžo į rungtynes. Nugalėtojas nepaaiškėjo ir pasibaigus ketvirtam kėliniui, o štai per papildomą laiką lietuviai buvo šaltakraujiškesni.

Jonas Valančiūnas padarė išvadas po ypač blankaus pasirodymo aštuntfinalyje su Gruzija ir trečiadienio vakarą buvo neprilygstamas. „Toronto Raptors“ vidurio puolėjas ryškiai dominavo po abiem krepšiais ir jau trečio kėlinio pradžioje savo sąskaitoje turėjo dvigubą dublį. Rungtynes J.Valančiūnas baigė su 26 taškais ir 15 atkovotų kamuolių.

Donatas Urbonas\\

Jonas Mačiulis: „Pusfinalis kišenėje, bet būtų skaudu išvažiuoti su ketvirtąja vieta“

Jonas Valančiūnas grubiai suklydo gynyboje ir praleido Marco Belinelli krepšio link. Jonas Kazlauskas ėmė staugti ant vidurio puolėjo už eilinę klaidą, bet prie „centro“ tučtuojau prisistatė Jonas Mačiulis ir Mantas Kalnietis. „Viskas gerai, nusiramink!“ – per galvą jiedu tapšnojo jaunajam rinktinės puolimo lyderiui. Jonas Mačiulis nukalė pergalę prieš Gruziją, sužibėjo dar sykį, bet Italiją ketvirtfinalyje „nukalė“ visa komanda. Triumfas po pratęsimo 95:85.
„Viskas gerai. Yra pusfinalis kišenėje, bet būtų skaudu išvažiuoti su ketvirtąja vieta. Reikia pasidžiaugti penkias minutes rūbinėje ir eiti ruoštis rungtynėms su Serbija. Reikia jas pabandyti laimėti“, – po rungtynių tradiciškai šaltu veidu pergalę komentavo J.Mačiulis.
Jis vėl žaidė fantastiškai – pelnė 19 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Pusfinalis – penktadienį 22 val. Lietuvos laiku.
„Gerą pabaigą lėmė koncentracija gynyboje. Turėjome planą keistis gynyboje su Belinelli, neleisti jam įsibėgėti. Robertas Javtokas tikrai tą padarė. Sužaidėme gynyboje, susirinkome kamuolius“, – pergalės raktą nupasakojo J.Mačiulis.
J.Mačiulio teigimu, italai nenustebino: „Italai nepateikė jokių siurprizų. Jie žaidė savo žaidimą – prie perimetro. Jų pagrindiniai lyderiai darė tai, ką viso čempionato metu. Tikrai niekuo nenustebino. Kai ką apsigynėme, kai ko ne, bet viskas gerai, laimėjome.“

Paulius Cubera\\

Jonas Valančiūnas: „Mūsų tikslas – aukso medaliai“

Lietuvos krepšinio rinktinė – tarp keturių stipriausių Europos komandų. Vienas pagrindinių pergalės prieš Italiją ketvirtfinalyje kalvių Jonas Valančiūnas po mačo teigė, kad Lietuvos rinktinė pusfinalyje sustoti neketina. Tikslas aiškus – aukso medaliai.

Aš visada sakiau, kad mums reikia žaisti kaip komandai, o šiandien ir žaidėme kaip komanda. Viskas vyko, kaip planavome – dalijomės kamuoliu, kritome ant grindų, vienas kitam padėjome gynyboje, todėl ir pasiekėme šią pergalę“, – po pergalės kalbėjo J.Valančiūnas.

26 taškus įmetęs ir 15 kamuolių atkovojęs Lietuvos rinktinės „centras“ sunkiai stabdė italų vidurio puolėją Andrea Bargnani, tačiau iš aikštės išėjo kaip nugalėtojas.

„Jis kitoks žaidėjas, nežaidžia viduje, jis viską daro toliau nuo krepšio. Išėjęs metė trajakus, sunku grįžti, kai reikia padėti, nes Marco Belinelli labai gerai lindo po krepšiu. Reikėjo pagalbos, tad grįžti buvo labai sunku. A.Bargnani tiesiog buvo labai paranku žaisti prieš mane“, – apie savo ir buvusio komandos draugo NBA dvikovą kalbėjo J.Valančiūnas.

Paklaustas, ar tai buvo geriausios Lietuvos rinktinės rungtynės šiame čempionate, J.Valančiūnas teigė, kad geriausios – ateityje.

„Manau, kad mums reikia dar geresnių rungtynių prieš serbus. Tikslas yra aukso medaliai, einame ten. Negalime sustoti pusfinalyje“, – kovingai kalbėjo J.Valančiūnas.
15min.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.