0

Bilietas į Rio ir finalą: Lietuva – Serbija 67:64

rugsėjo 19, 2015 Sportas

Lietuvos rinktinė – Europos krepšinio čempionato finale. Po atkaklios kovos lietuviai 67:64 (22:17, 13:17, 13:9, 19:21) palaužė Serbijos krepšininkus. Į finalą patekę Lietuvos krepšininkai užsitikrino kelialapį į olimpines žaidynes ir sidabro medalius. Kovoje dėl aukso jau laukia Ispanija.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Rungtynių akimirka

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Rungtynių akimirka

Lietuvos rinktinė puikiai pradėjo rungtynes ir buvo įgiję 11 taškų pranašumą, tačiau antrajame kėlinyje serbai surengė spurtą 9:0 ir sumažino skirtumą iki vieno taško prieš didžiąją pertrauką.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo drausminga gynyba, kuri keturias minutes neleido serbams pelnyti taškų. Atsitiesę serbai sugrąžino lygią kovą, tačiau užsivedę lietuviai prieš lemiamą ketvirtį sukaupė penkių taškų pranašumą.

Lietuviai jau laimėjo tiesioginį bilietą į Rio de Žaneirą. Į olimpines žaidynes patenka abu Europos čempionato finalininkai.

Rungtynės dėl aukso sekmadienį vyks 20 val. Lietuvos laiku.

* * *

Ketvirtas kėlinys: Lietuva – Serbija 67:64 (22:17, 13:17, 13:9, 19:21)

15min.lt

Donatas Urbonas\\

Spindintis Jonas Kazlauskas: „Su 20 klaidų ir dviem tritaškiais laimėti prieš Serbiją…“

Jonas Kazlauskas pritūpęs vis nerimastingai žvilgčiojo į švieslentę. Nustėrusių serbų veidų fone degė lietuviams palankūs skaičiai. Dar viena sėkminga ataka, dar viena emocijų audra ant atsarginių suolo ir šaltakraujiški trenerio nurodymai žaidėjams. Tai, ką jie padarė aikštėje, buvo tiesiog neįtikėtina – ant žemės parklupdyta iki šiol dar nepralaimėjusi Serbija. O Lietuva – finale, su bilietu kišenėje į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes!

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Džiaugsmo akimirkos

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Džiaugsmo akimirkos

J.Kazlauskas tiesiog švytėjo eidamas pro būrį žurnalistų. Jis padarė tai, ko iš šios komandos nelaukė daugelis.

„Aišku, kad patenkinti, laimingi ir pavargę. Su 20 klaidų ir dviem tritaškiais laimėti prieš Serbiją… Parodėme charakterį, kovėmės iš paskutiniųjų, darėme daugiausia tai, ką buvome sutarę. Ne viskas pavyko. Pakankamai gerai sustabdėme pikenrolą su Teodosičiumi ir nedavėme serbams antrų šansų. Stengėmės sunervinti Teodosičių, visada jį atakuoti“, – po rungtynių kalbėjo J.Kazlauskas.

– Lietuvos rinktinė – finale ir su bilietu į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Vyrai viršijo jūsų lūkesčius?

– Tikiu savo komanda. Viskas prasidėjo nuo antrosios rungtynių pusės su Čekija. Pradėjome žaisti. Nuo tada mūsų žaidimas gerėja. Su italais buvo žymiai geriau.

Parodėme labai gerą žaidimą ir varžovas buvo velniškai stiprus. Serbai nežaidė blogai. Jie gynėsi iš paskutiniųjų. Daug dalykų, kurių dabar negaliu sakyti.

Esu labai patenkintas. Lengvų pergalių nebūna, ypač mums. Gal JAV „Svajonių komanda“ tik turi lengvų pergalių.

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.