0

Kodėl vieni vardai staiga tampa populiarūs?

spalio 10, 2015 Lietuvos aktualijos

Jolanta Svirnelytė\\
Lietuva – Onų ir Jonų kraštas. Ir tai sakome anaiptol ne ironizuodami – būtent dabar šiais vardais daugiausia Lietuvoje gyvena žmonių. Tiesa, laikui einant pastebimos bangos, kai vienus populiariausius vardus staiga keičia kiti.

© Shutterstock nuotr.

© Shutterstock nuotr.

Jau dešimt metų Lietuvoje gyvenanti prancūzė Mariellė augina tris vaikus. Už lietuvio ištekėjusi žurnalistė vaikus pavadino Onos, Noemi ir Jono vardais. Stebitės, kam gi mažą vaiką vadinti Ona, kai tiek daug naujoviškų, modernių vardų? Gal lietuviai Onomis dabar ir nedaug krikštija, tačiau iš Lietuvoje gyvenančių moterų daugiausiai yra būtent Onų. Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu iš Lietuvoje gyvenančių žmonių daugiausiai turi tokius vardus.
Taigi daugiausiai Lietuvoje gyvena žmonių tokiais vardais:Ona, Irena, Janina, Kristina, Danutė, Jonas, Vytautas, Antanas, Tomas, Juozas. Tačiau jie anaiptol nesutampa su pastaraisiais metais dažnai vaikams duodamais. Nors Jonas iš populiariausių vardų dešimtuko, ko gero, ir šiais laikais trauktis neketina. Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus, pastaruosius metus vyravo savotiška tendencija, kad berniukams buvo duodami trumpesni vardai, o mergaitėms – ilgesni. Tačiau dabar ir mergaičių vardai trumpėja. Tiesa, pastaruoju metu dažnėja dvigubų vardų.
Šaltinis: balsas.tv3.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.