0

Lietuvoje galiojantys įstatymai neleidžia išbarstyti žmogaus pelenų bet kur

spalio 14, 2015 Amžina Atilsi, Įstatymai, Valstybė

Legendinė režisierė ir aktorė Galina Dauguvietytė palaidota nelegaliai?

Sekmadienį į paskutinę kelionę palydėta Lietuvos aktorė, režisierė, scenarijų autorė Galina Dauguvietytė. Jos urna su pelenais palaidota Biržų rajone, Dauguviečiuose – jos senelių ir tėvų sodyboje. Viskas padaryta paisant jos pačios norų. Tačiau, pasirodo, kad Lietuvos įstatymai neleidžia kremuotų palaikų laidojimo ne tam skirtoje vietoje, skelbia TV3 Žinios.

urna

15min.lt/Alvydo Januševičiaus nuotr. / fragmentas

Kino filmuose ne kartą esame matę vaizdus, kaip artimojo pageidavimu jo šeima išbarsto pelenus jūroje ar vandenyne. Tačiau lietuviai apie tai kol kas gali tik pasvajoti – mūsų šalyje galiojantys įstatymai neleidžia išbarstyti žmogaus pelenų bet kur.

Įstatymai numato, kad kremuoti palaikai gali būti laikomi tik kolumbariume, laidojami ar išbarstomi kapinėse arba specialioje vietoje. Tiesa, pastarosios Lietuvoje nėra.

Vilniaus kolumbariumo atstovai tikina, jog lietuvių, norinčių po mirties kremacijos, daugėja. Nemaža dalis jų artimiesiems žodžiu arba raštu yra išreiškę savo norą, kur turėtų likti jų kremuoti palaikai.

Vis dėlto paisyti šių paskutinių norų artimieji negali arba tai darydami turi pažeisti Lietuvos įstatymus, aiškiai nurodančius, jog pelenus galima laikyti tik kolumbariume arba kapo duobėje.

Nelegalu laikyti pelenus ir namuose – būtent taip elgėsi šviesaus atminimo G.Dauguvietytė, savo namuose ilgus metus saugojusi urną su kremuoto vyro palaikais.

Dabar ši urna kartu su pačios režisierės kremuotais palaikais palaidota jos gimtinėje.

Pažeidėjais tapo ir Lietuvos ambasadorės prie UNESCO Ugnės Karvelis artimieji, kurie, mirusiosios pageidavimu, jos pelenus išbarstė Baltijos jūroje.

Vis dėlto vilties, kad ši tvarka pasikeis, yra: šią savaitę Seime buvo surengtas susitikimas, kuriame kaip tik ir buvo kalbama apie kremuotų palaikų laikymo vietas apibrėžiantį įstatymą.

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.