0

Vilniečiai savo užaugintomis gėrybėmis ir gėlėmis galės prekiauti be leidimo

spalio 15, 2015 Įstatymai, Valstybė, Žemės ūkis

Sostinės Savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl nulinės rinkliavos mokesčio Vilniaus miesto gyventojams, prekiaujantiems savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir gėlėmis, o taip pat miške surinktomis gėrybėmis.

 Vytauto Liaudanskio nuotr.fragmentas

Vytauto Liaudanskio nuotr.fragmentas

Nepirkdami prekybos leidimo jomis savivaldybės nustatytose vietose galės prekiauti vilniečiai pensininkai ir neįgalieji, registruoti Darbo biržoje, moksleiviai ir studentai ir prekiaujantys sendaikčiais blusų turguje.

Iki šiol viešose vietose – prie parduotuvių, gyvenamųjų namų – miško gėrybėmis ar savo sklypuose užaugintomis vaisiais ir daržovėmis prekiaudavę žmonės privalėjo įsigyti leidimą, kurio kaina – 10,50 Eur (mėnesiui) arba 4,1 eurų (dienai).

Nemokamai prekiauti bus galima tik tam numatytose viešose ir prekybai tinkamose miesto vietose. Seniūnai jau sudarinėja prekybai tinkamų vietų seniūnijose sąrašus ir teikia juos vertinti savivaldybei. Daugiausiai pasiūlymų dėl vietų iki šiol sulaukta iš Antakalnio ir Naujamiesčio.

L. Balandis / Zebra.lt

Bendruomenės dar gali pasiūlyti vietas savo seniūnijoms. Atrinktas vietas įsakymu patvirtins savivaldybės administracijos direktorė ir jos bus paskelbtos viešai.   Savo užaugintomis gėrybėmis prekiauti be leidimų tam numatytose vietose bus galima nuo ankstyvo pavasario.

Miesto turgavietėse nustatyta prekybos tvarka nesikeičia, nes jos yra privačios.

Šaltinis: 15min.lt

Akcija: pirk pas bobutę ir nesiderėk
Pirk pas bobutę ir nesiderėk – tokiu šūkiu socialiniame tinklalapyje startavo akcija, kuria siekiama paremti močiutes šalia prekybos centrų ar požeminėse pėsčiųjų perėjose parduodančias sodo, daržo ar miško gėrybes, knygas ar megztas kojines. Žmonės raginami ne tik nesiderėti, bet pardavėjoms palikti ir arbatpinigių.Tiesa, ne kiekvienas noriai dalyvauja akcijoje, kai kurie teigia močiutes išmainantys į prekybos centrus, nes ten tiesiog patikimiau ar net pigiau. Dar kiti priešingai, sako perkantys net ir tai, ko nereikia, kad tik galėtų paremti vargstančias močiutes. Vilnietė Genovaitė užsiima vietą šalia prekybos centro – išsitraukia gudobelės uogas, grybus.

Aštuoniasdešimt perkopusi moteris sako į gatvę išėjusi pardavinėti miško gėrybes tik todėl, kad tai yra smagiau nei prašyti išmaldos. O pinigų – trūksta. Pensija, kaip sako visos čia stovinčios močiutės, per menka išgyventi. Genovaitė sako, šitaip prekiaujant prie pensijos prisidurti galima, skundžiasi tik tuo, kad atvėsus orams, už prekes tenka prašyti pigiau, mat stovėti šaltyje neleidžia sveikata.

Močiučių, stoviniuojančių šalia prekybos centrų, turgaviečių ar tiesiog požeminėse pėsčiųjų perėjose, apstu. Senolės prekiauja kuo gali – kas grybais, kas prieskoninėmis žolelėmis, kas parduoda daržoves, o kai kas ir rankdarbius. Akcijos organizatoriai sako, kad norint pagelbėti močiutėms pardavėjoms, nebūtina nuolaidų prašyti kas dieną, užteks jeigu nesiderėsime ar daugiau nei prašo už prekes paliksime kartą per mėnesį.
Šaltinis:tv3.lt

© 2015, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.