0

Triumfas: „Lietuvos ryto“ rankose – Karaliaus Mindaugo taurė

vasario 22, 2016 Sportas, varžybos

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda po penkerių metų pertraukos savo rankose sekmadienį laikė iškovotą trofėjų. Sostinės krepšininkai šiandien vakarą virš galvų kėlė 24 karato aukso turinčią Karaliaus Mindaugo taurę, kovoje dėl jos sugebėję nurungti etatinį priešininką Kauno „Žalgirį“  67:57 (20:17, 9:6, 18:16, 18:20). Tai buvo jau antroji sostinės ekipos pergalė prieš „Žalgirį“ vadovaujant Tomui Pačėsui. Sausį „Lietuvos rytas“ po dviejų pralaimėjimų žalgiriečiams šventė pergalę 78:72.

Be trofėjaus, „Lietuvos rytas“ iš turnyro rengėjų gavo 40 tūkstančių eurų čekį. „Žalgiris“ turėjo tenkintis 25 tūkst. eurų premija.

L.Kulbio nuotrauka. Vilniaus "Lietuvos rytas" - Karalaius Mindaugo taurės laimėtojas

L.Kulbio nuotrauka.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Karaliaus Mindaugo taurės laimėtojas

Kauno „Žalgiriui“ sekmadienio mače buvo tragiški du skaičiai – 17 ir 39. Būtent tuomet, kai kauniečiai įmetė tiek taškų, jie dukart sustojo ir leido „Lietuvos rytui“ solidžiai spurtuoti: kaskart po 10:0.

Šios dienos rungtynių scenarijų kūrė Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris T.Pačėsas – būtent jo planas puikiai veikė per pirmuosius du kėlinius. Į vilniečių stratego pasiūlytą žaidimą su trimis aukštais žaidėjais ir zonine gynyba Š.Jasikevičius sugebėjo atsakyti asmenine gynyba, kuri, tiesą sakant, labai šlubavo.

Po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ turėjo 3 taškų persvarą – 20:17, bet antrajame ketvirtyje pavargęs nuo sunkaus darbo gynyboje „Žalgiris“ suskydo – nepelnė keturias minutes nė taško, o „Lietuvos rytas“ nuo pirmojo ketvirčio pabaigos spurtavo 10:0 ir 13-ąją min. įgijo dviženklį pranašumą – 27:17.

Trečiame ketvirtyje vaizdas aikštėje nesikeitė – vilniečiai pasikliovė savo priekine linija, o kauniečiai bandė pramušti gynybą metimais iš vidutinio nuotolio. Bet sėkmė lydėjo šeimininkus: 4 min. po D.Lukašovo tritaškio „Lietuvos rytas“ buvo susikrovęs 13 taškų pranašumą – 38:25.

Ketvirtajame kėlinyje dar kartą į duobę patekęs „Žalgiris“ leido „Lietuvos rytui“ ne tik dominuoti aikštėje, bet ir pelnyti lengvus taškus. Po K.Browno metimo skirtumas padidėjo iki 16 taškų, o ketvirčio viduryje rezultatas tapo net 59:42. „Žalgiris“ nerado jokių priešnuodžių galingam „Lietuvos ryto“ žaidimui ir tenkinosi tuo, jei šeimininkai darydavo klaidų ar nepataikydavo metimų. Tačiau intriga ketvirtame kėlinyje jau buvo mirusi – „Lietuvos rytas“ valdė situaciją aikštėje ir atiduoti iniciatyvos nebuvo linkęs.

Įdomi situacija įvyko baigiantis mačui – sveikinti savo komandos ėjęs „Lietuvos ryto“ prezidentas Gedvydas Vainauskas buvo sustabdytas apsaugos – ji neprileido prie ekipos. „Tai „Lietuvos ryto“ prezidentas“, – šaukė apsaugos darbuotojui Tomas Pačėsas, tačiau G.Vainauskui taip ir nepavyko prasibrauti prie komandos.

„Lietuvos rytas“  visomis prasmėmis buvo geresnis už „Žalgirį“: statistikoje vilniečiai atrodė galingiau.  „Lietuvos rytas“ dvitaškius metė 61 proc. taiklumu (23/38), o „Žalgiris“ – tik 34 (13/38).  Sostinės krepšininkai karaliavo po krepšiais – atkovojo 47 kamuolius, o varžovas – tik 22. Tritaškius ekipos mėtė panašiai: „Žalgiris“ – 5 iš 18 (28 proc.), o „Lietuvos rytas – 4 iš 15 (27 proc.).

Kita vertus, „Lietuvos rytas“ padarė 18 klaidų, o „Žalgiris“ – tik 5.

„Žalgiris“: M.Pocius 13, P.Jankūnas 12, R.Seibutis ir M.Pocius po 8, E.Ulanovas 6, I.Vougoukas ir O.Hanlanas po 4, L.Lekavičius 2.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 20, M.Lukauskis 11, D.Lukašovas 8, A.Gudaitis 7, S.Brownas 6, D.Gailius, A.Lapeta ir G.Orelikas po 5.

Naudingiausio Karaliaus Mindaugo taurės žaidėjo vardas atiteko „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjui Antanui Kavaliauskui.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ (20:17, 9:6, 18:16).

Kėlinio pradžia buvo itin sėkminga „Lietuvos rytui“ – po keturių iš eilės A.Kavaliausko taškų sostinės ekipa antrąją minutę vėl įgijo dviženklę persvarą – 51:39. Po A.Lapetos ir K.Browno  taškų „Lietuvos rytas“ trečiąją minutę net pradėjo triuškinti „Žalgirį“ – 55:39.

Kai 6 min. A.Kavaliauskas įsūdė tritaškį ir rezultatas tapo 61:45, buvo aišku, jog sostinės žaidėjai artėja prie pergalės, – po kiekvieno taško „Lietuvos ryto“ ekipa kėlė į viršų  rankas.

lrytas ir zalgiris

L.Kulbio nuotrauka. Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ -finalinis mačas Karaliaus Mindaugo taurės turnyre

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 47:39 (20:17, 9:6, 18:16).

Antrąją kėlinio minutę po A.Lapetos  ir D.Lukašovo dvitaškių „Lietuvos rytas“ vėl turėjo solidesnę dviženklę persvarą – 33:23. Po D.Lukašovo tritaškio rezultatas tapo jau 38:25 vilniečių naudai. 7-ąją min. „Lietuvos rytas“ turėjo 10 taškų persvarą – 41:31.

Paskutinę kėlinio minutę „Žalgiris“ sumažino skirtumą iki 37:43, tačiau dviem taškais tuoj pat atsakė A.Kavaliauskas.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 29:23 (20:17, 9:6).

Per pusantros kėlinio minutės pasižymėjo A.Lapeta ir tris taškus įmetęs G.Orelikas – „Lietuvos rytas“ vėl išsiveržė į priekį solidesniu skirtumu 25:17.  Po minutės vilniečiai jau turėjo dviženklę persvarą – 27:17.

„Žalgiris“ taškus pelnė tik po 4 minučių sausros – ir tai tik baudų metimais. Per kitas tris minutes nė vienai komandai nepasisekė taikliai mesti  – „Žalgirio“ treneris Š.Jasikevičius iš nervų net sviedė ant žemės savo švarką. Likus kovoti 1 min. 30 sek. „Lietuvos rytas“ pirmavo 29:23.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Žalgiris“ 20:17.

Pirmavo tai viena, tai kita komanda – 4 min. po A.Kavaliausko metimo rezultatas buvo 7:7. Itin nerezultatyvioje atkarpoje per 2 minutes kauniečiai taškų nepelnė, o „Lietuvos rytas“ – 3 ir 6-ąją min. šeimininkai pirmavo 11:7. M.Pocius 7-ąją min. gavo baudą, dar gavo ir nesportinę už kalbas, o „Lietuvos rytas“ pasinaudojo dovana ir pirmavo 15:9.

Likus žaisti 1,5 min. vilniečiai turėjo 6 taškų persvarą  – 17:11, tačiau po to įkrito į nedidelę duobę, o po M.Pociaus tritaškio rezultatas tapo 17:17.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: K.Brownas, D.Gailius, A.Kavaliauskas, A.Gudaitis ir M.Runkauskas.

„Žalgirio“ starto sudėtis: L.Lekavičius, B.Motumas, R.Seibutis, P.Jankūnas ir E.Ulanovas.

——————–

Pagal turnyro reglamentą, pirmąją vietą laimėjusi ekipa gaus ne tik gražuolę taurę, kurią dengia 24 karatai aukso, bet ir 40 tūkst. eurų čekį, antrąją vietą – 25 tūkstančius, trečiąją – 15 tūkstančių ir ketvirtąją – 10 tūkst. eurų premiją.

Nenuskriaustos liko ir likusios keturios vos vieną mačą turnyre sužaidusios ekipos – joms bus išmokėta po 2,5 tūkst. eurų premija.

Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje šeštadienį kovingi prieniškiai tik paskutiniame kėlinyje 67:90 palūžo prieš Kauno „Žalgirį“, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ 97:79 nepasigailėjo Klaipėdos „Neptūno“.

Šiame LKL čempionate „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ kovojo jau tris kartus ir dukart pergalę šventė kauniečiai, o kartą – vilniečiai.

Būtent naujo trenerio Tomo Pačėso vedama sostinės komanda sugebėjo nurungti žalgiriečius 78:72. Kauniečiai šios dienos varžovus buvo įveikę 79:70 ir 82:68.

„Mes tikrai nesame finalinio mačo favoritai. „Žalgiris“ yra favoritas ir LKL čempionate, ir taurės turnyre. Pusfinalis ir ketvirtfinalis jiems buvo lengvas pasivaikščiojimas, – kalbėjo T.Pačėsas. – Jie galėjo pataupyti jėgas žaisdami su „Nevėžiu“ ir „Vytautu“. Kitaip ir būti negali, nes „Žalgiris“ yra Eurolygos „Top 16“ komanda. Mums žaisti finale su jais bus iššūkis.“