0

Lietuvos etnokosmologijos muziejuje – ypatingas naujas eksponatas!

birželio 17, 2016 Leidiniai, Muziejai, Paveldas

Irma Balčiūnienė,, direktoriaus pavaduotoja – vyriausioji fondų saugotoja\\

Lietuvos etnokosmologijos muziejaus darbuotojai džiaugiasi įsigiję seniai svajotą ypatingą eksponatą – Kazimiero Simonavičiaus (Semenavičiaus) leidinys „Didysis artilerijos menas“

prancūzų kalba, išleistą 1651 metais Amsterdame. Tai pirmasis knygos vertimas iš lotyniškojo originalo, išleisto Amsterdame 1650 m.

„Didysis artilerijos menas“ – knyga, kurioje pirmą kartą pasaulyje buvo pateikta daugiapakopės raketos ir raketinės artilerijos sukūrimo teorija ir brėžiniai. Šiuo leidiniu Lietuvos bajoras, kaip jis pats teigė, K. Simonavičius pelnė pasaulio raketų ir kosmonautikos mokslo pradininko vardą.

Lietuvos etnokosmologijos muziejaus darbuotojams bene reikšmingiausias knygoje esantis skyrius „Apie raketas“, kuriame aprašyti svarbiausi atradimai: raketos aukščio ir jos reaktyvinės tūtos pločio santykis, daugiapakopė raketa, raketų stabilizavimas sparneliais, kt. Svarbu ir tai, kad K. Simonavičius aprašymus pagrindė matematiniais skaičiavimais ir fizikos dėsniais.

Leidinys „Didysis artilerijos menas“, turintis lituanistinę, istorinę ir mokslinę vertę, svariai papildys muziejaus ekspoziciją, o knygoje esantys brėžiniai ir iliustracijos padės išsamiau pristatyti kosmoso tyrinėjimų evoliuciją.

K. Simonavičiaus knygos įsigijimą „Didysis artilerijos menas“ pagal projektą „Muziejinių vertybių įsigijimas Lietuvos etnokosmologijos muziejaus rinkiniams ir ekspozicijai“ finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau knygos puslapių galite pamatyti čia

 etnokosmomuziejus.lt

 

© 2016, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.