0

Ispanijos krepšininkai sutriuškino Lietuvos ekipą

rugpjūčio 14, 2016 Sportas

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvos laiku priešpaskutines rungtynes B grupėje sužaidė Lietuvos vyrų nacionalinė krepšinio rinktinė. Ji kovojo su dėl išlikimo Rio de Žaneiro vyrų krepšinio turnyre besigrūmusia Ispanijos komanda, kuri sutriuškino lietuvius net 50 taškų skirtumu – 109:59 (26:11; 22:18; 36:16; 25:14)

Rungtynes prastai pradėję lietuviai įpusėjus pirmajam kėliniui atsilikinėjo net 4:15, tačiau palaipsniui įsibėgėjo. Tiesa, pasipylusios klaidos ir kokybiškas ispanų žaidimas puolime neleido priartėti – galiausiai kėlinį lietuviai baigė turėdami 15 taškų deficitą – 11:26.

Rungtynes lietuviai pradėjo šiuo starto penketu – Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Jonas Valančiūnas.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo kur kas aktyviau. Likus kiek daugiau nei 2 minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos po Mindaugo Kuzminsko ir Ado Juškevičiaus tritaškių metimų persvara buvo sumažėjusi iki 10 taškų (29:39), tačiau Ricky Rubio tritaškis metimas ir prasiveržimas prie lietuvių krepšio vėl padidino varžovų persvarą.

Lietuviai iki didžiosios pertraukos taškų daugiau nepelnė ir į ją nukeliavo turėdami net 19 taškų deficitą – kėlinį jie pralaimėjo 18:22.

Ispanų spurtą iniciavo 14 taškų per pirmuosius du kėlinius pelnęs Pau Gasolis, dar po 8 pridėjo Nikola Mirotičius ir Rickie Rubio, o 7 – Felipe Reyesas. Lietuvių gretose daugiausiai taškų (9) iki didžiosios pertraukos pelnė nuo atsarginių suolelio pakilęs M. Kuzminskas, 7 – Mantas Kalnietis.

Dvitaškius lietuviai metė 37.9 procentų taiklumu (ispanai – 48.6 proc.), o tritaškius – 25 proc. (ispanai – 31.6 proc.).

Trečiajo rungtynių kėlinio pradžioje po trijų P. Gasolio tritaškių per kiek mažiau nei per porą minučių ispanų persvara buvo padidėjusi net iki 26 taškų (31:57).

Tačiau Ispanijos krepšininkai nemažino apsukų ir likus kiek mažiau nei 3 minutėms iki trečiojo kėlinio pabaigos lietuvių deficitas pasiekė 30 taškų ribą (40:70).

Tiesa, tai dar buvo ne viskas ir kėlinio pabaigoje ispanų persvara pasiekė net 39 taškus (45:84) – jie kėlinį laimėjo net 36:16.

Trečiajame rungtynių kėlinyje po trijų P. Gasolio tritaškių per kiek mažiau nei per porą minučių ispanų persvara buvo padidėjusi net iki 26 taškų (31:57).

Ketvirtą kėlinį ispanai taip pat laimėjo 25:14, o bendra jų persvara išaugo net iki 50 taškų (109:59).

Daugiausiai bėdų lietuviams pridarė P. Gasolis, kuris pelnė 23 taškus. Dar 17 taškų pridėjo N. Mirotičius, R. Fernandezas – 13. Lietuvių gretose su 17 taškų aikštę paliko M. Kalnietis, 16 pridėjo M. Kuzminskas, o trečias pagal rezultatyvumą buvo 6 taškus pelnęs Vaidas Kariniauskas.

Ispanai itin taikliai atakavo – net 64 proc. jų dvitaškių metimų pasiekė tikslą (23/36), kai lietuviai pataikė vos 49 proc. dvitaškių metimų (18/37).

Taip pat buvo taiklus kas antras ispanų tritaškis (16/32), kai lietuviai iš toil atakavo vos 26 proc. taiklumu (6/23). Baudas ispanai metė 83 proc. taiklumu (15/18), o lietuviai prametė beveik pusę baudų – 56 proc. (5/9).

Ispanai taip pat laimėjo kovą dėl atkovotų kamuolių – 41 prieš 25.

Lietuviai kovoja jau tik dėl geresnės vietos grupėje bei yra užsitikrinę vietą ketvirtfinalyje.

Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvos krepšininkai iškovojo tris pergales – rezultatu 82:76, po to, kai iššvaistė dviženklį turėtą pranašumą, palaužė Braziliją, 89:80 nugalėjo Nigeriją ir rezultatu 81:73 – Argentiną.

Ispanai turi vieną pergalę 96:87 prieš Nigerijos krepšininkus, bet kitas dvi rungtynes turnyre baigė nuleidę galvas –70:72 nusileista kroatams ir 65:66 – brazilams.

Lietuviai su ispanais buvo dukart susitikę Europos čempionato finaluose – 2003 metų mūsiškiai pasidabino aukso medaliais (93:84), tačiau 2015 metais turėjo pripažinti ispanų pranašumą (63:80).

Taip pat lietuviams itin skaudus yra 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių pusfinalyje patirtas pralaimėjimas rezultatu 86:91.

Rengiantis olimpinėms žaidynėms lietuviai dukart jau žaidė su ispanais ir abu kartus nugalėjo: Kaune lietuviai laimėjo po pratęsimo (87:83), o Malagoje viską išsprendė per pagrindinį rungtynių laiką (78:76).