0

Ispanijoje galutinai patvirtinta Atlantidos buvimo vieta

rugsėjo 2, 2016 Archeologija

Vertė G. Kiltinavičiūtė\\

Jungtinių Valstijų tyrėjų komanda galimai nustatė dingusios Atlantidos buvimo vietą. Tikima, kad legendinis miestas prieš tūkstančius metų buvo cunamio nugramzdintas dumblynuose pietų Ispanjoje.

Menininko samprata parodo Atlantidos miestą kaip jis buvo įsivaizduojamas legendose. National Geographic

Menininko samprata parodo Atlantidos miestą kaip jis buvo įsivaizduojamas legendose. Nacional Geografik

„Tai cunamio jėga,“ – naujienų agentūrai Reuters pasakojo tyrimo vadovas Richardas Freundas, – „tiesiog taip sunku suvokti, kad ji gali nušluoti 60 mylių žemyno, o būtent apie tai ir kalbame“ – pasakojo Freundas, Hartfordo universiteto profesorius, vadovaujantis tarptautinei komandai, ieškančiai tikrosios Atlantidos buvimo vietos.

Kad atskleistų šią amžių senumo paslaptį, mokslininkai tyrė palydovų nuotraukas, galimai nugrimzdusio miesto ieškodami į šiaurę nuo Kadžio (Cadiz, Ispanija). Čia, palaidotą pelkių platybėse Dona Ana parke, jie tiki atradę tikslią antikinės žiedinės struktūros, žinomos kaip Atlantida, buvimo vietą.

Tikslesniems vietovės tyrimams archeologų ir geologų komanda 2009-2010 metais naudojo DGP radarus (deep-ground radar), skaitmeninius žemėlapius ir povandenines technologijas.

Freundas pasakojo, kad jo atrasti keisti mirę miestai vidurio Ispanijoje, tikima, pastatyti  pabėgėlių pagal Atlantidos sistemą po galimo sunaikinimo po cunamio, suteikė tyrėjams pasitikėjimo ir reikiamų įrodymų.

Taip pat jis pridūrė, kad Atlantidos gyventojai, išgyvenę cunamį, pasitraukė į žemyną ir ten pastatė naujus miestus.

Detalesnes komandos išvadas galite rasti National Geographic kanalo specialioje laidoje „Finding Atlantis“ (Ieškant Atlantidos).

Nors nėra tiksliai žinoma, ar vietovė Ispanijoje tikrai yra Atlantida, Freundas teigia, kad palaidotų miestų atradimas suteikia užtikrintumo, kad Atlantida yra palaidota pelkynuose.

„Mes atradome kažką, ko niekas iki šiol nėra matęs, kas suteikia užtikrintumo, o ypač daug tai reiškia archeologijai,“ – sakė Freundas.

Graikų filosofas Platonas apie Atlantidą rašė prieš 2600 metų, apibūdindamas ją kaip „salą, esančią priešais sąsiaurį, jūsų vadinamą Heraklio stulpais,“ – taip antikos laikais buvo vadinamas Gibraltaro sąsiauris.

Naudodamiesi detaliu Platono apibūdinimu kaip žemėlapiu, ieškotojai susitelkė ties Viduržemio jūra Atlanto vandenyne, kaip labiausiai tikėtina vieta surasti miestą. Anksčiau tyrėjai kaip galimas Atlantidos vietas siūlė Santorini salą Graikijoje, Sardinijos salą Italijoje arba Kiprą.

Image: Atlantis rings

Kompiuterinė grafika rodo koncentrinius žiedus, kurie galėjo egzistuoti Atlantidos klestėjimo metu. Mokslininkai mato įrodymų, tokių povandeninių struktūrų, mažesnių už didžiulius pelkių plotus pietų Ispanijos Dona Ana parke

Šioje vietovėje cunamiai buvo stebimi šimtmečiais, sakė Freundas. Vienas didžiausių įvyko 1755m. lapkritį, kai milžiniška potvynio banga nubloškė Lisaboną.

Ginčai, ar Atlantida iš tiesų egzistavo tęsėsi tūkstančius metų. Platono „dialogai“ (apytiksliai 360m. p.m.e.) yra vieninteliai žinomi istoriniai šaltiniai apie legendinį miestą. Platonas pasakojo, kad sala, kurią jis vadino Atlantida „per vieną dieną ir naktį …pradingo jūros gelmėse.“

Žinovai planuoja tęsti kasinėjimus numanomoje Atlantidos vietoje ir 150 mylių nutolusiuose paslaptinuguose „miestuose“ vidurio Ispanijoje, kad tiksliau ištirtų geologinius darinius ir datuotų radinius.

 Paruošta baaltai.lt pagal  msnbc.com

© 2016, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.