0

Klaipėda svarsto apie butaforinę pilį

sausio 20, 2017 Architektūra, Paveldas, Rekonstrukcija

Edita GUDAVIČĖ\\

Uostamiesčio Savivaldybėje vyksta diskusijos, ar nevertėtų pasekti kai kurių užsienio šalių pavyzdžiu ir tol, kol nėra galimybių atstatyti visą Klaipėdos pilį, tiesiog atkurti jos tūrius kitomis priemonėmis. Pavyzdžiui, suręsti konstrukcijas, aptraukti jas audiniu, ant kurio būtų nupieštas pilies vaizdas.

Vakar Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova su darbuotojis aptarė galimas Klaipėdos piliavietės tūrinės projekcijos vizijas.

TIKSLIAI. Klaipėdos istorikai yra minėję, kad būtų galima gana tiksliai atstatyti bastioninę Klaipėdos pilį, nes apie ją yra išlikę itin daug duomenų, kurie leistų atkurti apie 85 proc. tiesos atitinkantį vaizdą.

TIKSLIAI. Klaipėdos istorikai yra minėję, kad būtų galima gana tiksliai atstatyti bastioninę Klaipėdos pilį, nes apie ją yra išlikę itin daug duomenų, kurie leistų atkurti apie 85 proc. tiesos atitinkantį vaizdą.

„Kol kas jokių sprendimų nėra. Tai – tik pirmas pokalbis apie vizijas, kaip galbūt galėtų būti. Tiesiog svarstėme, gal reikėtų atkurti Klaipėdos pilies tūrius taip, kaip daroma kitose šalyse. Surenčiama konstrukcija ir aptraukiama audiniu, ant kurio nupieštas pilies vaizdas“, – darbinio pokalbio detales atskleidė E. Mantulova.

Jos žiniomis, tokia metodika ypač populiari Vokietijoje. Tačiau ar tikrai tokiu keliu bus pasukta ir Klaipėdoje, niekas esą nežino. Juolab kad uostamiestyje yra įvairių nuomonių dėl pilies atstatymo.

„Ir šiandien vykusiame pasitarime išsiskyrė vyriausiojo architekto ir paveldosaugininkų nuomonės. Planavimo dokumentuose yra numatyta atkurti pilies tūrius, tad vyriausiasis architektas palaiko idėją, kad dabar galėtumėme pasistengti, jog žmonės bent matytų centrinio bokšto natūralų aukštį. O paveldosaugininkai sako, kad netikslinga atstatyti pilį“, – sakė direktoriaus pavaduotoja.

Klaipėdos istorikai yra minėję, kad būtų galima gana tiksliai atstatyti bastioninę Klaipėdos pilį, nes apie ją yra išlikę itin daug duomenų, kurie leistų atkurti apie 85 proc. tiesos atitinkantį vaizdą.

© 2017 – 2018, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.