0

Istorinę pergalę pasiekusi Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasidabino aukso medaliais

balandžio 29, 2018 Sportas

Lietuvos ledo ritulio rinktinė kovoje dėl aukso rezultatu 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) nugalėjo estus. Lietuvos rinktinės pergalė ne tik užkabina žaidėjams ant kaklo auksinius medalius, tačiau ji atveria duris į I diviziono A grupę.

Aišku, abi Baltijos šalys šią savaitę perrašė savo ledo ritulio istoriją. Tiek estai, tiek lietuviai užfiksavo savo geriausius pasirodymus pasaulio čempionato IB divizione.

Estija, pralaimėjusi lietuviams, nukrito į trečiąją turnyrinės lentelės vietą, o antroje vietoje finišavo japonai. Taip atsitiko todėl, kad pirmąją turnyro dieną estai rezultatu 1:2 pralaimėjo japonams, o taisyklės skelbia, kad esant vienodam taškų skaičiui, vietą turnyrinėje lentelėje nulemia tarpusavio rungtynių rezultatas.

Jei neturėjote galimybės stebėti auksinį susitikimą, jį galite žiūrėti čia.

Rungtynių eiga:

Rungtynės prasidėjo lietuvių atakomis, tačiau estai pasižymėjo pirmieji. It perkūnas iš giedro dangaus tolimą ir netikėtą šūvį paleido Robertas Rooba, užklupęs nepasiruošusį Mantą Armalį.

Estai ilgai priekyje nebuvo. Dainius Zubrus laimėjo išmetimą ir numetė ritulį Nerijui Ališauskui, kuris pelnė pirmą savo įvartį Lietuvos rinktinėje (7:38 min.).

Lietuvių išpuoliai po pasiekto įvarčio nesiliovė ir pastangos buvo vainikuotos dar vienu tiksliu smūgiu. Jaunius Jasinevičius smūgiavo nuo mėlynos linijos po Danieliaus Bogdziulio perdavimo ir buvo tikslus (15:42 min.).

Lietuviai per pirmą kėlinį atliko 14 smūgių (estai – 7) ir išvengė baudos minučių (estai – 4 min.).

Mindaugo Ramanausko nuotr.

Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 2:1 lietuvių naudai.

Per pertrauką tarp pirmojo ir antrojo kėlinių buvo pranešta, kad finalo vertą mačą arenoje stebi net 10 tūkstančių žiūrovų. Tai naujas šio pasaulio pirmenybių diviziono lankomumo rekordas.

Antrame kėlinyje trečią lietuvių įvartį pelnė Povilas Verenis (35:58 min.), sėkmingai užbaigęs Tado Kumeliausko veržlų išpuolį.

Antrasis kėlinys pasibaigė rezultatu 3:1 Lietuvos rinktinės naudai.

Trečiajame kėlinyje įvarčių teko palaukti. Likus kiek daugiau nei 2 minutėms antrąjį savo įvartį įmušė P. Verenis ir įtvirtino Lietuvos rinktinės pergalę.

pergale.6

stop kadras

Lietuva prieš Estiją

Oficialios tarpusavio dvikovos: 15 mačų – 7 lietuvių pergalės , 7 estų laimėjimai, 1 lygiosios. Įvarčių santykis 63:70 varžovų naudai.

Paskutinė akistata: Lietuva 3:0 Estija (2017 metais)

Būtent rungtynėmis su estais lietuviai 1992 metais sugrįžo į tarptautinius vandenis. Pirmoji akistata baigėsi nesėkmingai (1:6), o revanšo nepavyko pasiekti ir dvejuose mačuose po metų (3:8 ir 1:8).

Įveikti savo varžovų mūsų šalies atstovams nepavyko ir dar trejuose susidūrimuose: 1996 ir 2000 metais olimpinių žaidynių atrankose mūsų šalies atstovai nusileido 3:9 ir 2:9, o 1997 metų pasaulio čempionato C divizione 5:11.

Nesėkmių seriją mūsų šalies atstovai nutraukė tik 2005 metais. Tuo metu vykusiame I diviziono mače buvo užfiksuotos lygiosios 4:4. Po šių rungtynių prasidėjo jau lietuvių dominavimas prieš estus: 2006 metais laimėta 7:2, 2008 – 4:1, 2011 – 5:2, 2013 – 11:3, o 2015 – 6:1.

Kai jau atrodė, kad estams pasipriešinti mūsų šalies atstovams darosi per sunku, 2016 metais atrankoje į olimpines žaidynes estai kiek netikėtai 4:1 nugalėjo lietuvius. Visgi, planetos pirmenybėse ir toliau tęsėsi mūsų šalies atstovų dominavimas – tais pačiais metais lietuviai iškovojo pergalę 7:2, o pernai – 3:0.