0

Sekmadienį vėl sukiosime laikrodžius ir pirštą prie smilkinio

spalio 27, 2018 Laikas

Spalio 28-ąją, 4 val. jau prabudus, galėsime pasimėgauti viena valanda, nes pagal Europos Komisiją teks laikrodžius pasukti viena valanda atgal. Lietuvoje taip pat bus įvestas žiemos laikas, o baigsis paskutinio kovo sekmadienį. Antrosios laiko juostos laikas, taikant vasaros laiką, Lietuvoje įvestas nuo 2003 metų.


Leonardo_Da_Vinci_Vitruvian_Man_Wall_Clock_300x300
2019 metų kovą galimai nebesukiosime nei laikrodžių, nei piršto prie smilkinio ir laikas taps tuo kuo ir buvo nuo jo atsiradimo pradžios. Europos Komisija siūlo nuo 2019 metų atsisakyti laiko sukiojimo. Keista, kad toks siūlymas jau senai yra iš Lietuvos pusės, bet kuo didesnis tautų katilas, tuo daugiau narių turi susitarti. Neaišku dėl ko susitarti, ar laiko atžvilgiu išvis galima ką nors tartis, nes jis reguliuoja viska kas gyva. Bet Europos Sąjungos narės, kurių galvos pilnos kitų rūpesčių, vėl atideda sprendimą normaliai gyventi pagal biologinį laiką.

Europos Komisija siūlo, kad bendrijos narės iki 2019-ųjų balandžio galutinai apsispręstų, kokį laiką taikyti – vasaros ar žiemos. Paskutinis privalomas laiko keitimas įvyktų kitų metų kovo 31-ąją, tuo metu žiemos laiką norinčios taikyti šalys dar turėtų pasikeisti laiką 2019 m. spalio 27 dieną, nes tos dienos laiko sukiojimas nebebūtų galimas.
Laiko keitimas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį, trečią valandą nakties persukant laikrodžio rodykles valandą į priekį, o atšaukiamas spalio paskutinį sekmadienį, ketvirtą valandą nakties atsukant laikrodžio rodykles valandą atgal.

Kadangi viltis miršta paskutinė, tai vilties pagyventi normaliu gamtiniu biologiniu laiku dar turime vilties. O dabar labanakt viena valanda į priekį.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „cloc da Vinci“

© 2018, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.