0

Sveikiname su Lygiadieniu – arijų kalendoriaus DANIELIAUS metais

kovo 20, 2019 Laikas, Lietuviškas metskaitlis, Šventės, Šventės

32 metų arijų Zoroastros kalendoriaus ciklas orientuojasi į Saturno karalystę. Tai paskutinė paprasta akimi matoma planeta.

Ateina aštuonioliktieji  ciklo metai pagal Saturno ciklą, kurie vadinami totemo DANIELIAUS vardu. Įprastai prasidės nuo pilnaties, Lietuvoje pilnatis nuo kovo 21 d. 05 val. 42 min. Vilniaus laiku.

Lietuvoje šventinamos Danieliaus totemu Perkūno žvakės, lietos vasario 2d. Apeigų laikas.

Saulės laikas
Kyla:
Leidžiasi:
Vidurdienis:
kovo 21 d.
06:18
18:34
12:26

Mėnulio 15 diena nuo 17:36  Svarstyklių žvaigždyne.

2019 metų laiminga spalva violetinė. 1923; 1955; 1987; 2019 metais nuo kovo 21 d. iki kitų metų kovo 21 dienos yra gimę Danieliaus metais.

Dama_dama8

Kai Saturnas apie žemę apeidavo per trisdešimt du metus buvo Jamos carų epocha. Vienoje iš Avestos knygų „Videvdat“, viename iš pirmų įstatymų skyriuje apie kovą prieš devus (velnius), aprašoma Jamos istorija. Jama – tai pirmas caras ir pirmas žmogus gavęs Charizmą. Jamai buvo suteikta laisvo pasirinkimo galimybė. Jis pasirinko: žemę padaryti žydinčia, išplėsti jos valdas ir padaryti ją nepažeidžiamą, neprieinamą blogiui. Jama išplėtė žemes ir padarė neprieinamą erdvę – Varą arba giminių žemę. Ta vieta buvo neprieinama audroms, planetų konsteliacijoms, bei pasauliniam potvyniui. Vara liko neprienama pasauliniam tvanui. Ji aprašoma ne kaip Nojaus laivas. Pakliuvęs į uždarą Varos erdvę, žmogus jautėsi tarsi gigantišoje jūroje, tartum ciklono centre, nes jis buvo apgintas. Varos viduje egzistavo savas laikas, nepriklausomas nuo to laiko ir tos erdvės, kuri yra už jos ribų. Vara – tai gynyba nuo visokiausių nelaimių ir ją žmogus gali užsidirbti savo darbu ir praktika.

Saturnas arba Keivanas – tai prisiminimai apie aukso amžių ir galimybę panaudoti kalendorių savo nuosavos Varos sukūrimui, tai yra giminių žemei, kuri duoda pilną apsaugą nuo blogio įsiveržimo. Šioje žemėje šeimininkas yra žmogus ir ten yra jo laikas ir jo erdvė. Kiekvienas žmogus gali tapti savo likimo šeimininku.

Zoroastros kalendoriaus ciklas padeda žmogui pažinti visą pasaulėžiūrą, nes mažas ciklas atspindi didelio ciklo įstatymus. Žmogus – tai mikrokosmosas, atspindintis didžiojo kosmoso įstatymus.

Danieliaus metus globoja Arta. Arta – tai Dangaus Palaiminimas, Taikos Motina, žmonijos Sąžinė. Metai siejami su Aukščiausiojo tikslo siekimu, harmonija, grožiu, materialinės gerovės pasireiškimu. Šiais metais santuokos turi būti sudaromos tik dvasiniame lygyje, kitaip iširs.

Tai metai, kada atlyginama už teisingai pragyventą gyvenimą. Tais metais pradedami kurti pagrindai labai rimtiems darbams. Tačiau tai ir teatras, teatriniai spektakliai, nes Arta globoja teatrą. Prisiminus merų rinkimus ir artėjančius prezidento rinkimus, galime įžvelgti kandidatų teatrališkumo pasirodymus televizijose, viešuose renginiuose.

Žmonės, kurie tais metais vaidina teisingumo atstovus, jaučia didelį pakilimą ir nors teisingumo nėra jie vis tiek daug išlošia ir įgyja populiarumą. Juos labai ilgai atsimena, nors po to jie gali padaryti eilę klaidų ir dirbti priešingai savo žodžiams. Todėl svarbu atkreipti dėmesį į renkamus politikus ir per daug nesitikėti teisingumo ateityje.

Danieliaus metai daugiau globoja moteris, nei vyrus. Moterys, gimusios šiais metais, neša didesnę atsakomybę. Jei moteris yra nesąžininga, ji tarnauja Demonei Drudž. Tai sąžinės patikrinimo metai, nesąžiningumas baudžiamas.

Žmogui-Danieliui svetimas nesąžiningumas, panieka, tai, kas negražu ir griauna. Jis romantikas, siekia aukštų idealų, užsibrėžto tikslo, dažniausiai tai meno žmones. Graži, lengva eisena, grakščios kojos, ilgas kaklas, gracingas, bet tuo pačiu gali būti ir labai kaprizingas, artistiškas, į viską reaguojantis jautriai, ilgai pergyvena. Gyvena emocijomis, labiausiai jiems trūksta sveiko proto. Danielius nesikeikia, negeria, nerūko, o jei įsimyli, tai visam gyvenimui.

Danieliaus metais vyksta didžiulė velniava. Gimę Danieliaus metais žmonės gali susigundyti karminiu blogiu, tada jie neatskiria Gėrio nuo Blogio. Susigundo įvairiomis erezijomis, ypač, jei blogis šviečia ryškiomis spalvomis.

Senovės kalendoriuje kiekvieni metai turi atitinkamą simbolį, kuris siejasi su vienu iš „gerųjų“ gyvūnų. Jis yra metų totemas. Totemui priešingas yra antitotemas, kuris siejasi su demoniška esybe, per kurią pasireiškia blogio jėgos.

Kodėl kiekvieni metai siejami su gyvūno totemu? Todėl, kad gyvūnijos karalystė stovi prieš žmonijos karalystę. Gyvūnas yra tarpininkas, palydovas tarp visų gamtos karalysčių. Gyvūno totemas padeda žmogui pažinti save, nepametant savojo „Aš“. Totemas – tai ne tik gyvūnas. Su juo siejasi apibrėžta simbolika, apibrėžtos savybės, kurias savyje reikia atidirbti. Meditacija savo totemui svarbi kiekvienam žmogui, jis padeda žmogui iš vidaus pasikeisti, persistatyti. Tai žmogaus alcheminis pasikeitimas.

Danieliaus antitotemas yra chimera, (graikiškai Χιμαιρα, Khimaira; lotyniškai Chimæra) graikų mitologijoje – viena iš Tifono ir Echidnos palikuonių. Chimeros aprašymai skiriasi: pasak vienų ji turėjusi ožio kūną, gyvatės ar drakono uodegą ir liūto galvą; pasak kitos versijos chimera turėjusi tiek ožio, tiek liūto galvas bei gyvatės uodegą. Visuose aprašymuose minima, kad ji alsavo ugnimi iš vienos ar daugiau savo galvų.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/bc/Chimera_di_Arezzo.jpg

Toks žmogus nejudrus, skeptikas, mėgsta tyčiotis. Kas priešpastatoma Artai? Demonė Drudž Chimeros pavidale. Tokia pavaizduota ant Paryžiaus Dievo Motinos katedros: atstumianti, susiraukusi, su sparnais, pikto krokodilo snukiu. Pusiau krokodilas, pusiau paukštis. Prieš Artą stoja Demonas, kuris iškraipo tiesą ir viską paverčia melu. Jei laimi Demonas, būna totaliniai, akiplėšiški ir baisių apgavysčių metai. Arta ir Drudž – tai Baltasis ir Juodasis Mėnuliai, dar kitaip Selena ir Lilit, karminė šviesa ar karminė tamsa. Ypač ryškiai žmonių karma pasireiškia būtent šiais metais: Arta visame savo grožyje, o Drudž visiškame baisume. Geriausiu atveju metai siejasi su grožiu ir estetika. Tai gražiausi teatriniai spektakliai, filosofijos sužydėjimas. Bloguoju atveju inteligentijos naikinimas.

1923 metais P.Kiuri (M. Kiuri vyras), išleido Džiną iš butelio, atidarydamas atomo amžių.

1956 metais Rusijoje, XX komunistų partijos suvažiavimas, chruščiovinės reformos, Stalino nusikaltimų atskleidimas. Iš esmės tai Chruščiovo sugalvotas teatras.

1956 metais Pasaulyje
Gegužės 24 d. – Šveicarijoje įvyko pirmasis Eurovizijos dainų konkursas;

1987 metais Rusijoje Chruščiovo iniciatyvą perėmė Jelcinas, tarsi pasisakydamas dėl blogų materialinių gėrybių paskirstymo.

1987 metais Lietuvoje
Birželio 28 d. – Vatikano Šv. Petro bazilikoje paminėtos krikščionybės Lietuvoje 600-osios metinės;
Rugpjūčio 23 d. – įvyko antitarybinis mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo;
Rugsėjo 2 d. – Vilniuje M. Marcinkevičius sėkmingai persodino širdį.

2019 metais Įvykiai Lietuvoje nuo lygiadienio – Danieliaus metais

Lietuvos seimas 2019 m. paskelbė Pasaulio lietuvių[5], Juozo Tumo-Vaižganto[6] ir Žemaitijos[7] metais.

  • kovo 3 d. vyko Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimai;
  • gegužės 12 d. vyks Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai.
  • gegužės 12 d. vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo.
  • gegužės 26 d. ir Rinkimai į Europos Parlamentą.

2019 metais Įvykiai pasaulyje

  • Kovo 29 d. Jungtinė Karalystė paliks Europos Sąjųngą. BREXIT be susitarimo.
  • Gegužės 14-18 d. Tel Avive vyks Eurovizijos dainų konkursas.
  • Rugpjūčio 31-rugsėjo 15 d. Kinijoje vyks 2019 m. pasaulio krepšinio čempionatas.
  • Spalio 26 d. įsigalios draudimas kopti į Uluru uolą Australijoje.

Remtasi П.Глоба. „Древний Календарь“, lt.wikipedia.org

© 2019, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.