0

Pamatykite „Vilniaus sapno“ misteriją savo mieste

gegužės 28, 2022 Miestai, NAUJIENOS, Renginiai, Sostinė Vilnius

Prieš beveik 700 metų Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas išsiuntė laiškus į Europą, kviesdamas kitų miestų gyventojus atvykti į Vilnių. Šiandien Vilnius į Lietuvos miestus siunčia „Vilniaus sapną“ – šiuolaikinių technologijų reginį-misteriją, kviesdamas visus minėti 700-ąjį Lietuvos sostinės jubiliejų

pamatyk_vilniaus_sapna_a4_web_palanga

Pradedame švęsti iš anksto, dar belaukdami jubiliejinės datos. Nemokamame renginyje po atviru dangumi savo mieste pamatysite visą Vilniaus istoriją – nuo Geležinio vilko kauksmo, svarbiausių miesto įvykių, paveikusių visos Lietuvos istoriją, iki meilės istorijų, kultūros šviesulių ir šiuolaikinio veido.

Tačiau tai – ne paprastas pasakojimas, o įspūdingas šou, kupinas šviesų, vizualizacijų, teatro ir šokio elementų. Išvyskite „Vilniaus sapną“ savo mieste ir atvykite pasveikinti Vilniaus su 700-uoju jubiliejumi.
Kur išvysite „Vilniaus sapną“:

Birželio 3 d. Palangoje, Jūratės ir Kastyčio skvere
Birželio 18 d. Alytuje, Dainų slėnyje
Liepos 6 d. Kaune
Liepos 30 d. Klaipėdoje
Rugpjūčio 26 d. Panevėžyje
Rugsėjo 2 d. Vilniuje
Rugsėjo 10 d. Šiauliuose

Datos gali nežymiai kisti. Reginio trukmė – iki 20 minučių. Renginys nemokamas.

„Vilniaus sapnas“ prasideda vidurnaktį

Lygiai vidurnaktį pasigirsta miesto varpų dūžiai ir užkaukia Geležinis vilkas. Kas tai? Taip prasideda Gedimino sapnas, iš kurio gimė Vilnius. Sapnas tapo idėja įkurti miestą. Idėja pavirto miestu, kuris lygiai prieš 700 metų laiškais buvo išgarsintas kaip tolerantiškas, svetingas ir geras visiems. Tai miestas, kuris kviečia atvykti ir patiems pamatyti, kaip nuostabi idėja virsta kūnu.

Įsižiebia šviesos ir į sceną šiame pasakojime-misterijoje išeina pagrindinis herojus – Vilnius, netrukus švęsiantis 700-ąjį jubiliejų. Specialiai misterijai „Vilniaus sapnas“ kompozitoriaus Mantauto Krukausko sukurtą muziką papildys M.K. Oginskio ir M.K. Čiurlionio kūrinių fragmentai. Skambant Šv. Kristoforo orkestrui, milžiniškos vizualizacijos atskleis svarbiausius miesto įvykius.

Foto 700vilnius.lt

Foto 700vilnius.lt

Vilnius – nuo sapno iki realybės

Per beveik 700 metų Vilniuje įvyko galybė įvykių, tad kaip per 20 minučių papasakoti miesto istoriją? „Vilniaus sapnas“ susideda iš 16 epizodų. Viskas prasideda, žinoma, nuo Vilniaus įkūrimo ir garsiųjų Gedimino laiškų, o toliau istorija mus nukelia į Algirdo laikus, krikščionybės pradžią, Aušros vartų, Žygimanto Augusto ir Barboros istorijos, Vilniaus universiteto įkūrimo, didžiojo gaisro ir Vilniaus pakilimo iš pelenų tampant baroko perlu laikotarpius, pirmosios konstitucijos ir Napoleono kariaunos Vilniuje metą.

Tačiau „Vilniaus sapnas“ – ne tik istorija, bet ir iškiliausi jo žmonės, tarp kurių yra Adomas Mickevičius, M. K. Čiurlionis. Čia taip pat gimsta politinės ir kūrybinės idėjos. Ir, žinoma, šiandienos modernusis Vilnius – visų istorinių įvykių ir asmenybių suformuotas miestas, kupinas entuziazmo ir ryžto tobulėti.

Vilnius – nuo sapno iki realybės Per beveik 700 metų Vilniuje įvyko galybė įvykių, tad kaip per 20 minučių papasakoti miesto istoriją? „Vilniaus sapnas“ susideda iš 16 epizodų. Viskas prasideda, žinoma, nuo Vilniaus įkūrimo ir garsiųjų Gedimino laiškų, o toliau istorija mus nukelia į Algirdo laikus, krikščionybės pradžią, Aušros vartų, Žygimanto Augusto ir Barboros istorijos, Vilniaus universiteto įkūrimo, didžiojo gaisro ir Vilniaus pakilimo iš pelenų tampant baroko perlu laikotarpius, pirmosios konstitucijos ir Napoleono kariaunos Vilniuje metą. Tačiau „Vilniaus sapnas“ – ne tik istorija, bet ir iškiliausi jo žmonės, tarp kurių yra Adomas Mickevičius, M. K. Čiurlionis. Čia taip pat gimsta politinės ir kūrybinės idėjos. Ir, žinoma, šiandienos modernusis Vilnius – visų istorinių įvykių ir asmenybių suformuotas miestas, kupinas entuziazmo ir ryžto tobulėti.

Vilnius – nuo sapno iki realybės

„Vilniaus sapną“ pristato iškiliausi kūrėjai

Miesto istorijos pasakojimas virsta šiuolaikinės architektūros, meno, teatro reginiu ir futurizmo vizualizacija. „Vilniaus sapnas“ neleis abejoti, kad miesto vizija per 700 metų neišsikvėpė, ji dar tik įgauna pagreitį. Įspūdingą „Vilniaus sapną“ sukūrė daugybė profesionalų. Istorinį pasakojimą parengė profesorius A. Bumblauskas. Muzikinę atmosferą dovanos Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko, muziką specialiai šiam renginiui sukūrė kompozitorius Mantautas Krukauskas. Istorijai gaivaus gūsio suteiks „Low Air“ šokėjai, kuriems choreografiją kūrė Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė ir Paulius Tamolė. 

Nepraleiskite renginio Palangoje birželio 3 d. – gaukite priminimą pasižymėjus čia!

Šaltinis: 700vilnius.lt

© 2022, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.