0

Lygiadienis 2024 m. arijų Nauji Metai – GULBĖS metai

kovo 20, 2024 NAUJIENOS

Dvidešimt tretieji pagal Saturno ciklą GULBINO metai

1928; 1960; 1992; 2024 šiais metais gimę nuo pavasario lygiadienio iki kito pavasario lygiadienio yra gimę po GULBĖS totemu.

BALTŲJŲ ŽYNIŲ BENDRUOMENĖ ŠVENTINS PERKŪNO ŽVAKES. ŠIE METAI YPATINGI, TODĖL TEGU ŠIAIS METAIS NENUTINKA NIEKO BLOGA, O KAS GERO NEĮVYKO, TEGU PRASIDEDA ŠIEMET. ŠVIESOS IR DARNOS LIETUVAI

Gulbino Metai siejasi su įvairiais vandenimis. Vandenų valdovas – Chaurvatas įsikūnijęs Dangaus Gulbe. Įdomiausia tai, kad niekur neaprašoma paukščio spalva – gal jis baltas, gal pilkas, o gal juodas. Neaišku.

Gulbinas labai gražus, gracingas paukštis. Buvo laikai, kai Gulbino metais vykdavo labai geri, šviesūs įvykiai, kai žmonėse atgimdavo tikėjimas, noras padėti, pagelbėti. Tais metais būdavo didelė gėda pasirodyti godžiam. Metai pasižymėdavo žmonių dvasiniu apsijungimu arba religijos atsinaujinimu. Gulbino metai veikė aukštesnių, šventų, šviesių reiškinių lygyje. Bet tai buvo labai seniai. O kas dabar? Dabar sunkūs laikai, nes Švento Vandens Dvasia niekinama. Vanduo turėtų būti jei nevalomas ir negarbinamas, tai bent neteršiamas, o viskas vyksta atvirkščiai. Chaurvatas rankoje laiko indą su vandeniu, o jo brolis dvynys Amertatas laiko talismaną. Vanduo – nemirtingumu ženklas, talismanas – augmenijos,  be jų mes neišgyventumėme.

Šie metai ne tik amžino laukimo, bet permainų bei pasitikėjimo metai. Gulbinas tai vilties paukštis. Geru atveju tai išgyvenimo, paslaptingos pagalbos, paslapčių metai. Metai labai padeda tiems, kurie išlieka šešėlyje. Tai stebuklo laukimo metai, tačiau ne turto lygyje. Metai, kada negalima laukti materialaus turto, gali įvykti stebuklai dvasiniame lygyje. Materialiniame plane tai visada pakankamai sunkūs metai, nes trūkinėja visi tvirti materialiniai saitai. Geru atveju – idealai, dvasinės bendruomenės, žmonių apsijungimas pagal aukščiausią principą. Blogu atveju išsikėroja godumas, klastingumas, apgaulė, magija, užkulisinės intrigos, pažadai, kurių niekas nevykdo. Taip pasireiškia ruda Žiurkėantitotemas. Tais metai ateina „Dievo bausmė“ ir įvyksta teisingumas. Metai palankūs moterims, geri atstatyti prarastai vienybei.

Gulbinas išdidus, idealistas, į materialinį pasaulį nekreipia jokio dėmesio, visą gyvenimą laukia stebuklo. Tai pasireiškia kaip atsitraukimas nuo gyvenimo. Labai prisirišęs prie artimų žmonių, be jų gali uždusti, turi savo vidinį pasaulį, kuriame jis iš tikrųjų užsidaręs. Gamtoje, jei miršta gulbė, miršta ir gulbinas.

Iš išvaizdos tai ilgu kaklu, gracingas, nieko nesiekiantis sau, gali save paaukoti. Kažkuo panašus į gandrą, tik Gandras realistas, nenusakomas ir labai mėgsta laisvę. Gulbinas labiau priklausomas nuo aplinkybių, dažnai apribotas vieta ir laiku. Jis nesistengia keisti tai, ką turi, mažai juda, užsidaręs, savimi pasitiki. Gulbinas linkęs į meditaciją, įsigilinimus, mažai kalba, atsiribojęs. Jei gulbė-žmogus yra godus, materialistas, gali įsikabinti į artimo gerklę, neištikimas, nepatikimas, apgaudinėja, tai antitotemasRuda Žiurkė. Kai tokie žmonės pradeda dominuoti, laiko save nebaudžiamais, galvoja, kad už pinigus galima viską nupirkti, juos iš sykio galima atskirti iš kitų, nes jų veidai primena snukius. Žmogus gali meluoti ir mokėti prisitaikyti, bet veido nepakeisi. Taip pat apie daug ką kalba ir pavardė. Plikiai taip pat „padirbti iš šono“. Zoroastriečiai tai prilygindavo žmogui, netekusiam ryšio su kosmosu. Toks žmogus negalėjo vesti paskui save masių, nes jis pereikvojo Jupiterio funkcijas (Gorbačiovas, Čerčilis, Leninas). O individualus darbas plikiui labai gerai – užsiimti savo dvasiniu tobulėjimu, bet nemokyti kitus.

Gulbės metai sėkmingi liaudies gydytojams, dvasingoms asmenybėms, nes tai dvasinių asmenybių apsijungimo metai. Bet ar yra mūsų visuomenėje tikrai dvasingų žmonių?

IX amžiuje, 1096 metais rugpjūčio mėnesio 15 dieną, būtent Gulbino metais, prasidėjo Kryžiaus žygis, įkvėptas aukščiausios idėjos. Tai buvo melaginga idėja, bet žmonės ja patikėjo, atiduodami jai savo dvasinį protrūkį. 1864 metais suorganizuotas pirmasis Internacionalas, Europos vaiduoklis – „Žiurkės vienykitės“.

Gulbino metais gimė gydytojas Botkinas, kuris kovojo su epidemija, tai Gulbinas. Iš principo šie metai palankūs tik tiems, pas kuriuos yra Gyvybės, Švento Vandens jausmas, aukščiausia harmonija, kas gyvena dvasinėmis tradicijomis. Geri įvykiai vyksta tik tada, kai nepametamas tikėjimas. Kai tik tikėjimo nelieka, visuomenėje pradeda dominuoti anti dvasia, žmonėms gyventi pasidaro baisu ir iš žmonijos išskrenda Tikėjimo Gulbinas. O jei Gulbinas išskrenda, tai žmonės masiškai pradeda sirgti, gimsta daug nepilnaverčių žmonių. Pas žmones pasireiškia patys žemiausi instinktai, visuomenė tampa nestabili. O kai nebėra tikėjimo, žmonės tampa rudomis Žiurkėmis Nanchatja. Totemą reikia užsitarnauti, kai tik žmogus pradeda eiti žemu keliu, kai tik paslysta iš karto pasireiškia antitotemas.

2023 m.  pranašystės pasitvirtinimai

2023 m.  metais parodo savo veidą Antikristas karo šmėkla pakibęs virš Europos. Povo uodega – tai iliuzijos, todėl tai nusivylimų, pačių didžiausių pykčių ir maskaradų metai užtvindė streikais Europą. Povo metai tai iliuzija, didelės apgaulės, tikėjimo netekimo ir Dangaus išniekinimo metai. Tie, kurie atsilaikė prieš blogį, gavo Šventos Dvasios padėką. Jiems nukrito iliuzijų uždanga ir jie sužinojo tikrų daiktų vertę. Povo metai buvo, kaip ir Gaidžio, tamsiųjų jėgų pasireiškimo metai, tik blogis slėpėsi po Gėrio skraiste. Ir blogis gali „kovoti“ dėl tariamos tiesos, bet tai dėmesio nukreipimas. Tokia Avestos pranašystė atspindi Lietuvoje merų rinkimų aplinkybes ir daugelio kandidatų melagingą savireklamą.

Karas Ukrainoje tęsėsi per visus Gepardo ir Povo metus, pranašystė išsipildė ir tęsiasi. Ukrainos kontrpuolimas numatytas Povo metais virto iliuzija. Todėl pranašystėje minimi Šventos Dvasios įsikūnijimo žmonėse metai tikrai stipriai supurto žmoniją, iliuzijos apie karo užbaigimą tęsiasi, pasaulis ant branduolinės katastrofos slenksčio.

Pasitvirtino planetoje padaugėję žemės drebėjimai ir labai sunkių pasekmės žmonėms. Antitotemo pasireiškimas šalyse, kurios paminė šeimos vertybes pasireiškė bailumu ir prisitaikymu ideologinei linijai. Kylančios koalicijos ne žmogaus vertybių, bet ideologijų pagrindu užvaldė masinės žiniasklaidos priemones manipuliacijomis, paaiškėjo korupcijos skandalai, pasitvirtino nuogąstavimai dėl šeimos ir tautinių vertybių naikinimo mokyklose, seime. Pinigai – didžiausia iliuzija, kuria valdoma visuomenė patyrė stiprų sukrėtimą išaiškėjus, kad žmonių senatvės pensijos praloštos kazino, Nacionalinis stadionas tik iliuzija pinigams pradanginti. Poviškumas valdžioje seime ir sostinės savivaldybėje atskleidė daug melo ir negerovių. Vilniuje keliai netapo geresni, jie tapo sunkiai pravažiuojami.

ARIJAI ŠVENČIA NOVRŪZO ŠVENTĘ

Novrūzas (iš persų kalbos išvertus „nauja šviesa, nauja diena“) – šventė, arijų tautų švenčiama daugelyje Vidurinės Azijos ir Kaukazo šalyse. Tai Naujųjų metų šventė, nes Pavasario lygiadienis kadaise buvo laikomas Naujųjų metų pradžia. Šventė simbolizuoja gamtos atsinaujinimą po žiemos, gyvybės atgimimą ir naują pradžią. Aptinkama žinių, kad ši šventė buvo švenčiama dar šumerų ir babiloniečių civilizacijose. Senovės Babilone ji truko 12 dienų. Kiekvieną iš 12-ikos dienų buvo rengiami skirtingos apeigos.

Gamtos atsinaujinimas pavasarį turėjo dvasinę reikšmę, simbolizavo gėrio pergalę prieš blogį ir džiaugsmo prieš liūdesį.

Buvo paprotys uždegti apeiginius laužus, žibintus ir žvakes, dažyti kiaušinius (kaip naujo gyvenimo gimimo simbolį), daiginti kviečių ar miežių grūdus ir sudėti ant šventinio stalo kartu su įvairiais saldumynais. TAI TIKROSIOS MŪSŲ TAUTOS VELYKOS – ATGIMIMO IR ATBUDIMO ŠVENTĖ.

Įvykiai LIETUVOJE GULBĖS METAIS XX AMŽIUJE

1928 m. buvo keliamieji metai, prasidedantys sekmadienį pagal Grigaliaus kalendorių. Gegužės 15 d. – Kauno Karo muziejaus sodelyje atidengtas J. Zikaro Lietuvos Laisvės paminklas;

Žymūs Lietuvos žmonės gimę po GULBĖS ženklu.
Balandžio 8 d.:
Algimantas Nasvytis, Lietuvos architektas. Aktyviai dalyvavo Sąjūdžio veikloje.
Vytautas Nasvytis, Lietuvos architektas, dailininkas, pedagogas.
Gegužės 14 d. – Algirdas Šocikas, boksininkas, bokso treneris, daugkartinis Europos, TSRS ir Lietuvos sunkaus svorio bokso čempionas.
Gegužės 26 d.:Medardas Čobotas, medicinos mokslų daktaras, docentas. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras (m. 2009 m.).
Liepos 6 d.:Janina Degutytė, lietuvių poetė, vėlyvosios lyrikos romantikė, eilėraščių vaikams autorė (m. 1990 m.).
Žymūs žmonės gimę po GULBĖS ženklu.
Liepos 5 d.Vladimiras Toporovas, vienas žymiausių pasaulio baltistų, Rusijos mokslų akademijos tikrasis narys, profesorius (m. 2005 m.).
Liepos 26 d.:Stanley Kubrick, vienas žinomiausių JAV kino režisierių ir prodiuserių (m. 1999 m.).
Gruodžio 12 d. – Čingizas Aitmatovas, kirgizų rašytojas. Rašė rusų ir kirgizų kalbomis (m. 2008 m.).

1960 m. buvo keliamieji metai, prasidedantys penktadienį pagal Grigaliaus kalendorių.
Balandžio 18 d. – visu pajėgumu pradėjo veikti Kauno hidroelektrinė.

Žymūs Lietuvos žmonės gimę po GULBĖS ženklu
Rugpjūčio 13 d. – Vitas Lingys, lietuvių žurnalistas, vienas iš tiriamosios žurnalistikos pradininkų Lietuvoje (m. 1993 m.).
Gruodžio 27 d.Valdas Tutkus, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas

1992 m. buvo keliamieji metai, prasidedantys trečiadienį ir pasibaigiantys ketvirtadienį pagal Grigaliaus kalendorių. 1992 metai Lietuvoje: nesąmoningi pažadai, kurie niekada nebus įgyvendinti. Balandžio 29 d. – Lietuva tapo Tarptautinio valiutos fondo nare
Birželio 7 d. – Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčia (Soboras) grąžinta tikintiesiems;
Birželio 14 d. – vykdytas referendumas „Dėl buvusios TSRS kariuomenės, dabar priklausančios Rusijos Federacijai, besąlygiško ir neatidėliotino išvedimo iš Lietuvos teritorijos ir padarytos žalos atlyginimo“. Referendume dalyvavo 75,8 % rinkėjų. „Taip“ balsavo 90,8 %.
Liepos 10 d. – Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas dėl sausros Lietuvą paskelbė stichinės nelaimės ištiktu kraštu.
Rugpjūčio 5 d. – Pirmą kartą vasaros olimpinėse žaidynėse buvo sugrotas Lietuvos nacionalinis himnas ir iškelta Lietuvos trispalvė – Romas Ubartas iškovojo aukso medalį disko metimo rungtyje.
Rugsėjo 8 d. – Maskvoje krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius ir Rusijos Federacijos gynybos ministras Pavelas Gračiovas pasirašė Rusijos kariuomenės išvedimo iki 1993 m. rugpjūčio 31 d. grafiką.
Rugsėjo 22 d. – Sniečkaus miestui suteikiamas Visagino pavadinimas.
Spalio 1 d. – Lietuvoje pradėjo funkcionuoti laikinieji pinigai – bendrieji talonai.
spalio 25 d. – išrinktas Lietuvos Respublikos Seimas (antrasis ratas vienmandatinėse apygardose – 1992 m. lapkričio 15 d.).
Spalio 25 d. – referendumu priima Lietuvos Respublikos Konstitucija.G
Gruodžio 2 d. – Bronislovas Lubys paskirtas penktuoju atkurtosios Lietuvos Respublikos ministru pirmininku;

Žymūs Lietuvos žmonės gimę po GULBĖS ženklu
Gegužės 6 d. – Jonas Valančiūnas, Lietuvos krepšininkas, žaidžiantis Vilniaus „Lietuvos Ryto“ komandoje.
Birželio 3 d. – Monika Linkytė, Lietuvos dainininkė, dainų autorė.
Rugsėjo 16 d. – Vytenis Čižauskas, lietuvių krepšininkas, rungtyniaujantis Kėdainių „Nevėžis“ komandoje.

Įvykiai PASAULYJE

Vasario 7 d. – pasirašyta Mastrichto sutartis, žinoma kaip Europos Sąjungos sutartis;
Balandžio 5 d. – Bosnija ir Hercegovina paskelbia nepriklausomybę nuo Jugoslavijos;

Panaudoti šaltiniai:
П.Глоба,„Древний календарь“, Москва, 1994. С 95–98,wikipedia.org

© 2024, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.