0

Kaip greičiau rasti dviračių maršrutus gamtoje?

vasario 17, 2011 Gamta, Sveika gyvensena, žygiai

Europoje vis labiau populiarėja ekologinis turizmas, keliavimas gamtoje. Keliautojai, planuodami dviračiais aplankyti Lietuvą, dažniausiai informacijos ieško internete. Deja, apie kelionių dviračiu galimybes mūsų šalyje ir jos saugomose teritorijose sužino nedaug. Lietuvos dviračių bendrijos valdybos narys Frank Wurft ėmėsi iniciatyvos vykdyti projektą „Dviračių trasų inventorizavimas atviro kodo pagrindu”, kuriuo Lietuvos saugomų teritorijų direkcijoms siūloma atitinkamuose tinklapiuose atviro kodo būdu pažymėti dviračių trasas gamtoje.

Maršrutas palei Nerį. Foto Liutauro Balsio

Projekte numatyta sukurti vieningą apžvalginę dviračių maršrutų Lietuvoje duomenų bazę, kurioje būtų pateikta reikalinga keliautojui informacija: trumpas trasos pristatymas, tiesioginė nuoroda į saugomos teritorijos puslapį, keletą nuotraukų, trasos žemėlapis, pritaikymas naudojimui su navigacijos sistema ir kt.

Idėja virtualiu būdu pažymėti dviračių maršrutus gimė dar prieš metus Lietuvos dviratininkų bendrijos organizuotame Baltijos šalių seminare „Eurovelo 10 dviračių turizmo trasos pasiekimai ir perspektyvos”, kuriame kartu su Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojais buvo diskutuojama apie naujų dviračių trasų įrengimą, jų ženklinimą gamtoje, informacijos sklaidą viešoje erdvėje.

Šiais metais jau vykdomi mokymai (I etapas vyko Vilniuje, Prienuose ir Merkinėje), kurių metu aiškinama, kaip navigacijos sistemos pagalba fiksuoti maršrutą ir po to jį perkelti į interneto platybes. Pirmuose mokymuose dalyvavo nemažai valstybinių parkų direkcijų darbuotojų.

Šį pavasarį, atšilus orams, prasidės praktinis mokymų etapas – Aukštadvario, Dieveniškių istorinio regioninių ir kitų valstybinių parkų direkcijos numato organizuoti dviračių žygius, kurių metu su navigacijos sistema bus fiksuojamo ir į europinius ir pasaulinius tinklapius perkeliamos šiose Lietuvos saugomose teritorijose esančios pažintinės dviračių trasos. Kviečiami dalyvauti visi, mėgstantys keliauti dviračiais.

Pasak projekto organizatorių, norėtųsi, kad Lietuvos ir užsienio keliautojui būtų nesunku internete rasti patikimą informaciją ne tik apie dviračių trasų saugomose teritorijose buvimą, bet ir apie jų kokybę, informatyvumą, įdomumą, paslaugų, aptarnavimo galimybes.

Virtualus dviračių informacijos centras „www.Dviratis.LT – tai Lietuvos dviratininkų bendrijos ir viešosios įstaigos „Du ratai“ 2001 metais pradėtas kūrybinis projektas. Tai Dviračių informacijos centro „dvirINFO“, kuris buvo įsteigtas prie Klaipėdos ekologinio klubo „ŽVEJONĖ“ 1996 metais, transformacija ir žingsnis į naują dviračių kultūros vystymo Lietuvoje etapą.

Ar žinote, kad Pajūrio dviračių trasa yra…

Tai pirmoji dviračių trasa Lietuvoje, paženklinta specialiais dviračių trasos ženklais su dviratuko simboliu ir trasos numeriu [10] mėlyname fone. Ateityje Pajūrio dviračių trasą, jungiančią Latviją su Kaliningrado sritimi, planuojama integruoti į Europos dviračių trasų tinklą “EuroVelo(c)” (nr. 10 “Baltijos jūros žiedas”, ir trasą R1 (Kalė (Prancūzija)-Sankt Peterburgas (Rusija)).
Pajūrio dviračių trasą sudaro 3 skirtingos atkarpos, kurių bendrasis ilgis yra 216 km. Pradėjus kelionę Klaipėdoje, galima rinktis vieną iš trijų trasos atkarpų:

1. Nuo Klaipėdos Kuršių nerija iki Nidos – 52 km
2. Nuo Klaipėdos iki Latvijos sienos – 49 km

3. Nuo Klaipėdos pamariu iki Rusnės salos – 115 km


Selonija.lt, .tpl.lt, VSTT informacija, Dviratis.LT

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.