0

LIETUVOS RESPUBLIKOS 2011 METŲ VISUOTINIS GYVENTOJŲ IR BŪSTŲ ELEKTRONINIS SURAŠYMAS

kovo 2, 2011 Lietuvos aktualijos, NAUJIENOS

Pirmą kartą gyventojams suteikta galimybė elektroniniu būdu susirašyti patiems.  Prisijungti prie elektroninio surašymo lapo per www.esurašymas.lt galima jau nuo antradienio kovo 1 iki 14 d. per e. valdžios vartus (naudodamiesi internetinės bankininkystės sistema, asmens tapatybės kortele, su integruotais skaitmeniniais sertifikatais, arba asmeniniu skaitmeniniu sertifikatu) arba įvesdami savo asmens dokumento duomenis ir užpildyti surašymo lapą internete.

Gyventojai savo e-surašymo lape matys iš administracinių duomenų šaltinių jau įrašytus kai kuriuos asmens ir būsto duomenis: asmens gimimo datą, gimimo vietą, santuokinę padėtį, pilietybę, adresą, būsto plotą, pastatymo metus. Duomenis bus galima patikslinti. Apie 60 proc. šalies gyventojų naudojasi internetu, todėl Statistikos departamentas skelbia, kad galima pasinaudoti šia galimybe ir susirašyti elektroniniu būdu.

ETNOKULTŪRINIAI RODIKLIAI

Taip vadinasi asmenų duomenų skyrius, kuriame yra ir 16 punktas su klausimu „Kuriai religinei bendruomenei Jūs save priskirtumėte?“

Kas save priskiria baltiškos pakraipos pasaulėžiūrai, turite padėti taškelį prie žodelio „Kitai“ (religijai), tada atsiras langelis, kurį išskleidus galėsite pasirinkti ir „Baltų tikėjimo“.


Kaip jau pastebėjote, „Baltų tikėjimas“ nėra oficiali, konfesijai priskiriama religija. Tačiau tai jau didelė pažanga, kad oficialiuose šaltiniuose mus jau nebevadina pagoniu terminu, kuris labai daug kam žeidė jo dvasinius įsitikinimus. Taip pat nėra išskirta ir kaip Romuvos tikėjimas ar religija. Tai irgi naujiena, kuri gali reikšti tai, kad Teisingumo ministerija neoficialiai pripažįsta ir kitas baltiškos pasaulėžiūros šakas, kurios neturi teisinės registracijos ir nepriklauso Romuvai. Gal romuviečiams tai ir nelabai patinka, bet toks neapibrėžtas terminas baltiškai pasaulėžiūrai ir tikėjimui aprėpti sudaro galimybes šiame surašyme padidinti baltų tikėjimo išpažinėjų skaičių, kuris naudingas ir pačiai Romuvai. Belieka sulaukti iš pačios Romuvos vadovo ir vaidilų rato oficialaus kvietimo prie bendro stalo kitų baltiškų krypčių judėjimams ir pradėti kalbėtis kaip su bendros baltiškos pasaulėžiūros atstovais, ir ne tik tada, kai reikia pažymėti save statistiškai.  Romuvos svetainėje krivis Jaunius Trinkūnas kreipėsi į baltus:

„Kreipiuosi į  visus lietuvius, į visus baltus ir į tuos, kurie dvasinės išminties ieško baltų kultūroje, į visus, kurie girdite ir suvokiate Protėvių balsą, ir mūsų Baltų tikėjimo svarbą. Kas kitas jei ne mes, esame prigimtinio mūsų protėvių tikėjimo ir pasaulėžiūros paveldėtojai? Todėl Surašymo metu kviečiu užsirašyti Baltų tikėjimo išpažinėjais“

Baltųjų žynių judėjimas per BALTAI.LT svetainę  kviečiame Romuvą, jos vadovą krivį J. Trinkūną, visą vaidilų ratą, visus baltiškos pasaulėžiūros laisvus piliečius, visus lietuviais save laikančiais ar priverstais vaikystėje vadintis katalikais, visus budistinės, induistinės pakraipos lietuvius, visus ieškančius kitokio tautos pavadinimo (sarmatus, gudus, godus ir t.t.) visus neabejingus tautos protėvių dvasinei stiprybei ne tik prisijungti ir gyventojų surašyme nebijoti pažymėti savo tautos ir savo prigimtinio baltų tikėjimo, bet ir susėsti prie bendro stalo aptarti baltų tikėjimo stiprinimo ir plėtros klausimus. Tai reta proga negyvai statistikos mašinai (kuria vėliau remsis tie, kurie teigs, kad mūsų tik saujelė) pateikti realius skaičius.

Visus, kurie prijaučia baltų tikėjimui, bet nepasirinko Romuvos ar Druwos judėjimo, bet giliai išgyvena savo vidumi stiprų ryšį su Dievu ir Dievais per Gamtą, kviečiame burtis, diskutuoti, kurti naujas bendruomenes, sueiti į bendrus renginius ir sustiprinti išsekintą svetimų religijų dvasinį Lietuvos lauką, priimti doros ir protėvių kelią, nebūti abejingiems emigruojančiam jaunimui, sudaryti stiprų ryšį su išvykusiais ir duoti suprasti, kad dvasioje mes vieningi už savo tėvynę Lietuvą.

BALTAI.LT, Baltųjų žynių bendruomenė

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.