0

Žiniuonės patarimai kovo mėnesiui

kovo 5, 2011 Liaudies medicina

KOVO mėnesį vitaminams pritrūkus*

Kovas kaip ir vasaris sudėtingas žmogui pasiilgusiam šviesos, šilumos, organizmui trūksta vitaminų, mineralų. Lietuviai, kurie gyvena kaimuose, daugiausia valgo savo užaugintas daržoves ir vaisius, tačiau nedaug ką pavyksta išlaikyti šviežius iki šio laiko.

Jeigu rudenį pasirūpinote šaltalankio uogomis ir spanguolėmis – tiems nekyla jokių problemų.

Pats metas kiekvieną dieną įsiberti spanguolių į grūstuvę, pagrūsti su cukrumi, toks vitaminais turtingas valgis labai skanus ir sveikatai naudingas. Galima vitaminų išgauti ir iš šaltalankio uogų.

Šaltalankio uogeles reikia nuskinti nuo šakelės sušalusias, sudėjusį grūstuvę su cukrumi ir jas sutrynus, gausite puikų vitaminizuotą skanėstą

Kodėl siūlau tik spanguoles su šaltalankiu? O todėl, kad pati nuo kovo vaišinu savo šeimą ir pati valgau. Šitas uogytes lengva išlaikyti, jos nereiklios sąlygoms, nesvarbu ar atšils ar atšals, jos vis išlieka tokios pat, ir sveikos, ir šviežios bei vertingos.

Vals. laikr. archyvo foto

Aš šaltalankį rudenį nusiskinu šakelėmis, sudedu į puodynę, tarsi puokštę. Visu šaltuoju periodu šakelės lauke puošia pavėsinę gražia oranžine spalva sniegų baltume. O spanguoles papilu medinėje geldoje ant aukšto. Atėjus laikui, naudojame lengvai išlaikytus vitaminus.

Vakarui

Jei jau įpratote prie žolelių arbatos ritualo, imkite šermukšnio, erškėtrožės, gudobelės vaisių, pienės, trūkažolės šaknelę, imbiero. Pavirkite dilgėlės truputį, tuomet ir bus arbata, o gal turite kitokių žolyčių? Arbatos sudėtį galite keiskite su artėjančiu pavasariu.

Nuo kovo dvidešimtos galima rinkti beržų pumpurus, tai galima sakyti yra pirmosios vaistažolės.

Tai tiek šiam kartui ir su artėjančiu pavasariu.

Virginija BALTAI.LT skaitytojams

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.