0

ŽEMĖS DIENOS ŠVENTĖ Šiaulių rajone

kovo 19, 2011 Šventės, tradicijos ir papročiai

2011 m. kovo 20 d. aukuriečius ir jų draugus kviečiame kartu švęsti PAVASARIO LYGIADIENĮ – PERGUBRIO, ŽEMĖS DIENOS ŠVENTĘ, ŠARKOS NAUJUOSIUS METUS (pagal arijų kalendorių) Kurtuvėnų regioniniame parke ant Girnikų kalno, Šiaulių raj. Pavasarėjant, sulygus dienai su naktimi, senovės prūsai šventė ir meldėsi „O Wieszpatie Dieve musu Pergubri!”, primindami jo priedermes – išvaryti žiemą, atkviesti pavasarį, užauginti lapus ir žoles, padėti nudirbti būsimuosius lauko darbus (M.Pretorijus „Prūsijos įdomybės“). Vyksmas: 12:00-13:00

Kovo 20 d.

12.00 renkamės ant Girnikų kalno. Pasirengimas šventei: pavasario ugnies ženklų darymas, aukuro paruošimas, aplinkos tvarkymas. Prašome atsivežti ir į kalną užnešti po didesnį akmenį.

12.30 Pavasario Lygiadienio eisena pro ąžuolų vartus, aukuro ugnies apeiga, prausimasis ugnimi, žemynėliavimas (Žemės pagerbimas), naujų Šarkos metų skelbimas, žvakių šventinimas (galite atsivežti žvakę, pageidautina vaškinę), vertimasis į šviesos pusę, Pavasario šviesos ženklų uždegimas.

Po apeigos pažintis su Girnikų kalnu, Arvydiškės akmenų lankymas.

Apie 14.00-15.00 vykstame į Kurtuvėnus, kur svirne vyks vakaronė, suneštinės vaišės, šokiai, dainos, žaidimai.

Atvykstant reikia: šiltai apsirengti, pageidautina būti su tautiniais – istoriniais apdarais ir ženklais, atsivežti vaišių ir indų (puodelį privalu). Pageidautina, kad turėtumėte padarę ir atsivežtumėte Pavasario Šviesos ženklų (jie bus uždegami), žvakę (pageidautina vaškinę). Atvykti savo transportu. Kaip atvykti prie Girnikų kalno žiūrėkite planelyje.

Prašome apie dalyvavimą pranešti: info@aukuras.ltŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam’o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , tel. 868612612 (Darius).

Iki susitikimo šventėje

Apie arijų kalendorių daugiau galima sužinoti: www.baltai.lt

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.