0

Menkių kepenėlės – uždraustos

kovo 25, 2011 Gamta, Sveika gyvensena

Klaipėda

Asta Aleksėjūnaitė*
Nuo šiol bus uždrausta valgyti delikatesu laikomas Baltijos jūros menkių kepenėles. Maisto ir veterinarijos tarnyba kelerius metus stebėjo šių žuvų taršos rezultatus ir nusprendė uždrausti jas vartoti maistui.

„Nustatėme didelius kiekius dioksino. Šiandien gavome paskutinio tyrimo atsakymus. Vėl nustatyta net tris kartus normą viršijanti tarša“, – situaciją aiškino Klaipėdos maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė Dalia Kaveckienė.

Leistina dioksino norma yra 25 pikogramai grame, tačiau specialistai kelerius metus fiksuoja, jog šių chemikalų normos yra viršijamos.

Laboratoriniais tyrimais nustatyta, kad lietuviškos kilmės konservuose teršalų kiekis sudaro 66.7 pg/g. Lenkiškos kilmės konservuose – 48.5 pg/g.

Atsižvelgiant į Nacionalinio maisto ir veterinarijos instituto informaciją, uždrausta gyventojų maistui tiekti populiarius menkių kepenėlių konservus, jais prekiauti.

Jau pagaminti konservai turės būti saugiai sunaikinti.

Menkių kepenėlės negalės būti naudojamos ir gyvuliams šerti.

„Dioksinas yra sunkiai irstantis aplinkos teršalas. Jis dažniausiai susidaro kaip šalutinis produktas iš įvairių degimo produktų, cheminių reakcijų“, – aiškino D.Kaveckienė.

Baltijos jūra specialistų įvardijama kaip viena užterščiausių jūrų.

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.