0

Knygos „Lietuvos karyba. Nuo baltų iki XXI amžiaus: kariuomenė, fortifikacija, mūšiai ir karvedžiai“pristatymas

balandžio 14, 2011 KARYBA, Leidiniai

2011 m. kovo 31 dieną rinktinės kariai dalyvavo Kauno įgulos karininkų ramovėje vykusiame doc. dr. Jono Vaičenonio knygos „Lietuvos karyba. Nuo baltų iki XXI amžiaus: kariuomenė, fortifikacija, mūšiai ir karvedžiai“ pristatyme. Renginį moderavo ramovės viršininkas mjr. Donatas Mazurkevičius. Senovės baltų kovų brolija ,,Vilkatlakai“ demonstravo atkurtus X-XI amžių baltų karių rūbus, papuošalus, ginklus ir skydus. Riterių klubas ,,Viduramžių pasiuntiniai“ pademonstravo improvizuotą XV amžiaus riterių kovą. Didžioji karininkų ramovės salė griaudėjo nuo ginklų, pagamintų pagal XIV-XV a. radinių rekonstrukcijas, galingų smūgių į skydus ir šarvus.

foto kariuomene.kam.lt.Riterių klubas ,,Viduramžių pasiuntiniai" pademonstravo improvizuotą XV amžiaus riterių kovą.

Vytauto Didžiojo universiteto docentas dr. Kastytis Antanaitis atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad išleista nauja knyga skirta ne vien akademinei visuomenei, bet yra įdomi tiek paprastam istorijos mylėtojui. Istorikas pabrėžė puikią leidinio struktūrą – šalia tokioms knygoms įprastos chronologinės dėstymo tvarkos, kiekvienas laikmetis pristatomas atskiru epochos aprašu, ir tik po to pereinama prie mūšių, fortifikacijos ginklų aprašymų. Knygą malonu skaityti ir nuosekliai, ir išsirenkant tik dominantį laikotarpį.
Pristatyme savo nuomonę apie naują knygą išsakė ir dr. Simonas Strelcovas, istorikas, knygos recenzentas; Dalius Rakutis, istorikas, leidyklos „Šviesa“ projektų vadovas.
Knygos autorius padėkojo gausiam kolegų ir bendraminčių kolektyvui, padėjusiam surinkti ir susisteminti informaciją bei pasidalino ateities planais – po trijų metų išleisti dar vieną knygą skirtą Lietuvos istorijai.
Renginio metu koncertavusi Tautinio roko grupė ,,Perkūno sakmė“ atliko keletą patriotinių dainų.
Renginio koordinatorius, Kauno įgulos karininkų ramovės meno vadovas Gintaras Venckus pasidžiaugė puikiai pasisekusiu ir įdomiu renginiu bei gausiai susirinkusiais žiūrovais. Knygos pristatyme dalyvavę rinktinės kariai ruošiasi sekantį ketvirtadienį vėl dalyvauti ramovėje organizuojamame, jau tradiciniu tapusiame, susitikime.

Šaltinis kariuomene.kam.lt

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.