1

Atidaroma Daraškevičiaus fotografijų paroda

birželio 16, 2011 Kultūra, Parodos, Renginiai

Birželio 20 d. 18 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) atidaroma fotomenininko Vytauto Daraškevičiaus fotografijų paroda „Trumpiausios nakties paslaptis“. Parodoje eksponuojami vaizdai atskleis 1970-2009 metais įvairiose Lietuvos vietose vykusių švenčių apeigas, papročius ir nuotaiką.

http://www.fotokronika.lt/photos/851/26/85126.thumbnail.jpg

http://einam.lt/img/modules/b/1308036331_99468.jpgVytautas Daraškevičius Rasų (Joninių) šventėse dalyvauja ir jas fotografuoja nuo 1970-ųjų metų. Fotomenininkas kaip šiandien atsimena anuomet kilusį impulsą kurti.

„Pirmoji šventė Kernavėje iškart mane „pagavo“ savo mistine nuotaika, galimybe pačiam pasijusti dalyviu, o ne žiūrovu, įdomiais bei man naujais ritualais, įspūdingais vaizdais.

Ilgainiui Rasos švenčių geografija išsiplėtė, teko švęsti ir kitose Lietuvos vietose. Visgi Kernavės piliakalnių bei Pajautos slėnio mistika suteikia šiai šventei ypatingą nuotaiką.

Per tuos keturiasdešimt metų susikaupė ne vienas tūkstantis Rasų kadrų. Šioje parodoje norėjau atskleisti atkurtų Rasos švenčių apeigų eigą – nuo pasiruošimo šventei, nusileidžiančios saulės palydėjimo iki patekančios sutikimo, perduoti jų mistinę nuotaiką.

Peržiūrint fotografijas, atmintyje iškyla seniai praėjusių švenčių detalės. Laiko tėkmę vaizdžiai atspindi žmonių, dalyvavusių ne vienoje šventėje, veidai.

O ypač ji ženkli, žvelgiant į vaikus, kurių kasmet Rasose būdavo gausu. Per tą laiką spėjo užaugti ne viena karta. Mano vaikai taip pat. Įdomu stebėti, kaip daugelis pirmosiose šventėse dalyvavusių vaikų po kokio dešimtmečio renkasi šventėn poromis, o dar po kiek metų jau vedasi ir savo atžalas. Gi ankstesnieji jauni tėvai prie savęs glaudžia anūkus.“

http://www.alfa.lt/img/logo.gif

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (1)

 

  1. Egle Stelmokaite-Novak sako:

    Vytai,
    Dziaukis sustates sia svietaine! Yra daug informacijos apie sia svente. Man ypatingai idomu, nes galejau dalyvauti pirma karta atskridus i Lietuva! Bravo!

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.