3

UGNIES ŠVENTĖ ANT ŠATRIJOS KALNO (atnaujinta)

liepos 15, 2011 Šventės

2011 metų liepos 16 d. kviečiame visus dalyvauti Amžinosios Ugnies šventėje ant Šatrijos kalno. 1994 m. ant Šatrijos buvo uždegta Amžinoji Ugnis. Nuo kalno Amžinoji Ugnis buvo pargabenta į Ryškėnus ir apsigyveno Ringaudo dvaro židinyje.

Židinys patapo šventu Deivės Gabijos alku. Ugnis kasmet per Vidurvasarį, trečiąjį liepos mėnesio šeštadienį, nugabenama ant Šatrijos kalno. Visi atvykę gali dalyvauti Amžinosios Ugnies apeigoje, gauti palaiminimą, eiti baltų tikėjimo keliu, parsivežti į namus šventos Ugnies.

Liepos 16 d. 10 val. Amžinosios Ugnies paėmimas iš Kunigaikščio Ringaudo dvaro (Adolfo ir Magdutės Gedvilų sodyba, Ryškėnai, Telšių raj.) ir išvykimas į Šatriją. 11 val. Amžinosios Ugnies sutikimas ir eisena į Šatrijos kalną. Amžinosios Ugnies apeiga. Po apeigos suneštinės vaišės. Susipažinimas. Pokalbis apie prigimtinį tikėjimą Žemaitijoje. Vakaronė.

Siūlome atsivežti žibintus su žvake ir prisidėti prie Ugnies nešimo į kalną. Prašome atsivežti po akmenį aukurui. Norintiems gauti Baltųjų žinių įšventimą eiti Baltų tikėjimo keliu privalu turėti žvakę (pageidautina vaškinę), pasaginę segę (kitos netinka), baltus apdarus.

Atvykstant į šventę turėti puodelį, dubenį, šaukštą ir indų atsivežtoms vaišėms. Pageidautina atvykti su šventiniais – tautiniais rūbais.

Bendruomenių vadovus kviečiame susisiekti su rengėjais dėl atributikos naudojimo šventėje.

Norinčius pavakaroti, kviečiame atvykti iš vakaro ir padėti pasiruošti šventei.

KVIEČIAME VISUS

Teirautis: Tel. 868612612, baltai@baltai.lt

Rengėjai: ŠATRIJOS ROMUVA; BALTIEJI ŽYNIAI

© Foto baltai.lt Apeiga ant Šatrijos kalno

© Foto baltai.lt Apeiga ant Šatrijos kalno

© Foto baltai.lt Apeiga ant Šatrijos kalno

© Foto baltai.lt Apeiga ant Šatrijos kalno


© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Atsiliepimai (3)

 

 1. Daugminas sako:

  čia pateikiama medžiagos apie žynių aprangos paveldą:
  http://youtu.be/43lAeGOImac

 2. :) sako:

  baltai nevaikščiojo su chalatais

  • viršaitis sako:

   Pastudijuokit kas yra „chalatas“, kas vadinama „baltais“, prūsų vėliavų dievų atvaizdus. Nemaišykite savo etnokultūrinio įsivaizdavimo apie baltų gentis su žynių drabužių įvairove, paskirtimi, simbolika, spalva. Tėkšti „atsiliepimą“ daug proto nereikia, pabandykit paskirti nors trejetą metelių nedidelėms studijoms apie dvasininkų drabužius. Pagaliau neina kalba apie rekonstrukciją (net neaišku kurio laikotarpio ir kurios genties dvasininkų aprangą). Jei norėjote ką nors pašiepti, tai padarėte savo atžvilgiu :)

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.