0

Lietuvos rinktinė lengvai nugalėjo Lenkiją

rugsėjo 1, 2011 Sportas

Antrose rungtynėse iš eilės puikiai dvitaškius, tritaškius ir baudas metusi Lietuvos (2-0) krepšinio rinktinė tęsia pergalingą pasirodymą Europos čempionate. Šeimininkai po 14 metų pertraukos 97:77 (25:20, 28:18, 23:14, 21:24) nugalėjo Lenkijos (0-2) rinktinę bei įsirašė antrą pergalę A grupėje iš tiek pat galimų.

ELTA nuotr.

Prasidėjus antrajam kėliniui lietuvių persvara siekė vos 3 taškus (27:24), bet solo pasirodymą surengęs ir 10 taškų iš eilės pelnęs Darius Songaila padėjo mūsiškiams įgyti dviženklį pranašumą – 41:28.

Po pertraukos Lenkijos rinktinė bandė atkurti intrigą (53:45), bet šturmą atlaikę ir spurtu 15:2 atsakę šeimininkai to padaryti neleido – 68:47. Per likusį laiką lenkai didesnio pavojo lietuviams nesukėlė, o pastarieji iškovojo pergalę.

Lenkija: Thomas Kelati 16, Dardanas Beriša ir Szymonas Szewczykas po 10.

Lietuva: Mantas Kalnietis 19 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Darius Songaila 14, Rimantas Kaukėnas 11, Martynas Pocius 10.

Paskutinį kartą lietuviai kaimynus buvo įveikę 1997 m., o po to du vykusius susitikimus buvo laimėję lenkai. Paskutinę pergalę Lenkijos rinktinė buvo iškovojusi 2009 metų Europos čempionate savo žiūrovų akivaizdoje.

Trečiąją turnyro dieną Lietuvos rinktinei teks rimčiausias išbandymas šiose Senojo žemyno pirmenybėse. Penktadienį (09.02) mūsiškiai surems ginklus su taip pat be pralaimėjimų kol kas žengiančia pasaulio vicečempione Turkija (2-0).

***

Komentarai po rungtynių

Alešas Pipanas, Lenkijos rinktinės vyr. treneris:

Nėra daug ką sakyti apie krepšinį. Žaidėme tikrai blogai, o ypač gynyboje. Leidome lietuviams mesti daug lengvų metimų iš toli. Blogai kovojome dėl kamuolių. Rungtynių pabaigoje suteikiau šansą atsarginiams žaidėjams, nes rytoj laukia sudėtingos rungtynės

Kęstutis Kemzūra, Lietuvos rinktinės vyr. treneris:

Tai tikrai nebuvo lengvos rungtynės, nes Europos čempionate tokių nebūna. Lenkai parodė, kad turi charakterį, yra gerai treniruojamai ir kieti net ir be didžiausių žvaigždžių. Šiandien pagerinome gynybą ir turėjome daugiau pagalbos iš atsarginių žaidėjų. Trečią kėlinį pradėjome beveik tokiu pat scenarijumi, kaip ir su britais, bet po kelių sprendimų žaidimas susitvarkė. Tempas buvo aukštas, dirbome tam, kad tokiu galėtume žaisti. Esu patenkintas pergale, bet reikia tęsti darbus toliau.

Thomas Kelati, Lenkijos rinktinės gynėjas:

Tokiame turnyre reikia turėti širdį ir kautis. Šiandien mes to nepadarėme. Treneris parengė strategiją, o mes, žaidėjai, viską darėme priešingai nei reikėjo. Reikia pagirti Lietuvą, nes jie metė neįtikėtinu taiklumu. Lietuviai atėmė iš mūsų tai, ką darome geriausia. Jie – puiki komanda.

Martynas Pocius, Lietuvos rinktinės gynėjas:

Esame patenkinti antra pergale, bet nepaisant galutinio rezultato, rungtynės buvo sunkios, greitos, fiziškos. Rytoj bus sunku, nes čia išnaudojome daug energijos. Atakavome krepšį labai gerai. Nuostabu, kad laimėjome kovą dėl kamuolių net 41:19. Dabar turime koncentruotis rytojui, nes tai bus sunkiausios rungtynės iki šiol.

© 2011, viršaitis. All rights reserved.

Palikite atsiliepimą

Jūs turite būti prisijungęs komentavimui.