0

Principinėje dvikovoje Lietuva – Serbija laimėjo Lietuva 100:90

rugsėjo 7, 2011 Sportas

Europos čempionato antrojo etapo E grupės pirmosiose rungtynėse susitinko Lietuvos ir Serbijos rinktinės, kurias laimėjo Lietuva rezultatu 100:90.

Susitikimą tritaškiu pradėjo M. Kalnietis, tačiau serbai atsakė 6 taškais ir išsiveržė į priekį – 6:3. Sužaidus 4 minutes, daugiausiai N. Krstičiaus pastangomis, Serbija buvo dar toliau – 12:7. Ilgai lietuviai varžovams pirmauti neleido ir 6-ąją minutę po S. Jasaičio tolimo metimo rezultatas buvo lygus – 14:14. Neilgai trukus Lietuvos komanda vėl buvo priekyje – 20:19.

Lietuva - Serbija (Augustas Didžgalvis, Alfa.lt)

Š. Jasikevičiui pataikius tritaškį skirtumas buvo dar labiau išaugęs (26:22), tačiau paskutinėmis sekundėmis P. Jankūnas gavo kvailoką pražangą, o baudas realizavęs M. Mačvanas priartino savo komandą – 24:26.

Antrąjį kėlinį tolimų pradėjo M. Teodosičius (27:26), bet čia pat sekė S. Jasaičio ir M. Kalniečio atsakymai – 31:27. Tam pačiam M. Teodosičiui pataikius tritaškį serbų deficitas ištirpo (33:35), tačiau į M. Kalniečio ir M. Pociaus svečiai atsakė tik vienu baudos metimu, todėl mūsiškių persvara išaugo iki 7 taškų – 41:34.

Per likusias 4 minutes Lietuvos rinktinė kelis kartus buvo arti to, kad įgytų dviženklį pranašumą, tačiau tai pavyko padaryti tik paskutinėmis sekundėmis iš vidutinio nuotolio pataikius R. Kaukėnui – 54:44. Toks rezultatas išliko ir įpusėjus susitikimui.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinė toliau kontroliavo situaciją. Prabėgus 4 minutėms skirtumas buvo šoktelėjęs iki 13 taškų (61:48), tačiau po kelių minučių serbai deficitą sumažino beveik dvigubai – 56:63. Visgi Š. Jasikevičius sumetė abi baudas, o netrukus Serbijos komandos atsarginių žaidėjų suolelis buvo nubaustas technine pražanga. Š. Jasikevičius realizavo dar dvi baudas – 67:56.

Likus rungtyniauti 2 minutes šeimininkai dar pirmavo 74:62, bet svečiai pelnė 6 taškus be atsako ir priartėjo – 68:74. J. Valančiūnas realizavo baudos metimą, o M. Kalnietis paskutinėmis sekundėmis pataikė tritaškį, todėl po trijų kėlinių mūsiškiai turėjo vėl dviženklį pranašumą – 78:68.

Lemiamą ketvirtį taikliu metimu pradėjęs M. Mačvanas kiek pritildė „Siemens“ arenos tribūnas (70:78), bet P. Jankūno baudos metimai ir M. Pociaus galingas dėjimas vėl visus pakėlė ant kojų (82:70), o varžus privertė šaukti pasitarimą.

Sužaidus 4 minutes dauguma lietuvių gerbėjų jau buvo pradėję švęsti pergalę (86:73), bet serbai rankų nenuleido ir po D. Savanovičiaus ir M. Teodosičiaus tritaškių sumažino atsilikimą (79:86) ir sunerimusį K. Kemzūrą privertė prašyti minutės pertraukėlės.

Po pasitarimo M. Teodosičius užsidirbo nesportinę pražangą stabdytas R. Javtoką. Tuo pasinaudojusi Lietuvos komanda spurtavo 5:0 (91:79) ir taip galutinai sudėjo visus taškus ant „i“ šiose rungtynėse.